Skocz do zawartości

Uniwersalny laptop 17 cali do 4000


Recommended Posts

Witam,


1) Kwota przeznaczona na zakup: 4000


2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 17cali, matowy


3) Główne zastosowanie : multimedia i gry, obrabianie filmów (adobe premiere)


4) Miejsce użytkowania: glownie w domu


5) Wymagania specjalne : matowa matryca 17 cali, nie chce by sie wieszal


6) Osobiste preferencje : moze 4 rdzeniowy procesor , bardzo dobra grafika oczywiscie jak na cene


7) Własna propozycja: nie znam sie na tym stad moja prośba do Was o pomoc.


z góry serdecznie dziękuje za pomoc  


Link to post
Share on other sites

Pytanie podstawowe: Czy Twoim głównym zajęciem na tym laptopie ma być czysty rendering video i okazjonalnie gry, czy może chciałbyś robić na nim ,,Let's playe", które będziesz renderować. Jeśli chciałbyś przede wszystkim laptop do gier i w drugiej kolejności na rendering zobacz coś od MSI dla graczy: http://www.x-kom.pl/p/150321-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2oc-i7-4700mq-12gb-750-dvd-rw-fhd-gt750m.html trochę ponad budżet, lecz do gier i renderowania powinno być ok. Jeśli natomiast chciałbyś głównie renderować filmy i okazjonalnie grać możesz zastanowić się nad Lenovo Think Padem T530 (matryca mniejsza, ale do renderowania też będzie ok, konstrukcja w pełni konfigurowalna) , ewentualnie dołożyć trochę do HP Elitebooka 8770w

Link to post
Share on other sites

Oj nie ,,, to 4000 to na prawde maximum moje.

Raczej przeglądanie internetu , office i od czasu do czasu gry . Jeśli chodzi o obrobke to od czasu do czasu tylko, ale chcialbym wiedziec ze przy jakichs troche ciezszych sprawach nie padnie komputer :) .

To prosze jeszcze jakies propozycje do 4000 :)

Edytowane przez wkamilw
Link to post
Share on other sites

W takim wypadku rozejrzyj się za Dell'em Inspiron 17 takim jak tu http://www.x-kom.pl/p/123266-notebook-laptop-17-3-dell-inspiron-7720-i7-3630qm-12gb-1000-fhd.html lub możesz poszukać Inspirona z nowszym procesorem(4 generacja i7) ze stanów takiego jak tu http://www.dell.com/us/p/inspiron-17r-5737/pd?oc=dncwv564h&model_id=inspiron-17r-5737 . O ile pamiętam cło na laptopy w tym roku to 0% a ewentualny Vat to 23%, lecz nie zawsze go dolicza urząd celny. Wyszło by więc mniej więcej 1200$ + przesyłka do polski i przeniesienie gwarancji, reasumując Inspirona ze stanów też spokojnie da się wyrwać w budżecie 4000 PLN

Link to post
Share on other sites

Polecam Ci tego Dell-a http://www.x-kom.pl/p/124736-notebook-laptop-17-3-dell-inspiron-7720-i7-3630qm-8gb-1201000-fhd.html

Do tych zastosowań które wymieniłeś moim zdaniem idealny. Posiadam takowego od ponad pół roku i jestem bardzo zadowolony, przede wszystkim z matrycy, jak na lapka naprawdę świetna, kolory, kąty widzenia. Nigdy więcej nie kupię już z błyszczącą. Da się pograć w większość nowych gier, często nawet w natywnej rozdziałce i wysokich ustawieniach. Możesz wziąć bez SSD, wtedy zmieścisz się w budżecie, ale zalecałbym Ci wtedy za jakiś czas i tak go samemu dokupić, bo bardzo podnosi komfort użytkowania. Procesor jest naprawdę bardzo wydajny, więc myślę, że w zastosowaniach profesjonalnych, też sobie świetni poradzi.

Link to post
Share on other sites

Ale czy w takim razie polecacie tego Acera w porownaniu do tych wczesniej podanych ?? 

czy jeszcze cos innego ?? 


widze ze cena tego acera poszla w gore o 100 :) 

czy macie cos jeszcze w okolicach 4000 ( bardziej do 4000 ) ??

czy zwykly uzytkownik komputer bedzie mial lepiej z tym acerem na przestrzeni 5 lat niz z komputerem 1000 zl tanszym ?? 

Link to post
Share on other sites

Zwykly użytkowników ktory bedzie mial po raz pierwszy ssd w lapku bedzie piła z zachwytu i napewno nie zauważy roznicy miedzy i7 a i5. Jedniczesnie jednak skłaniał bym sie do i7. Co do acerow miałem dwa i nie polecam maja bardzo słaba konstrukcje. Nadają sie wylacznie do uzywania stacjonarnie.

 

Ten asus jest ok ale w xcom nic nie urwiesz. Może myszke za 5zł.

 

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez mattax
Link to post
Share on other sites

Co do aceró to kolego chyba zbytnio uogólniasz bo wrzucasz wszystko do 1 worka.. a to bardzo źle... Nie jest to laptop biznesowy ale jak na multimedialny z zacięciem do gier prezentuje się całkiem OK. Co do cen, jak widać mamy taki okres, że lubią wariować :/

Za ok 4k imo ten Acer byłnajlepszą opcją. Jak widac nie warto zwkekać nadmiernie z zakupem bo potem sa przykre niespodzianki w postaci ...wyższych cen.

 

e: @down

Piszesz, że Acer jest BEE ale nie podajesz żadnych konkretów ....

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Co do aceró to kolego chyba zbytnio uogólniasz bo wrzucasz wszystko do 1 worka.. a to bardzo źle... Nie jest to laptop biznesowy ale jak na multimedialny z zacięciem do gier prezentuje się całkiem OK. Co do cen, jak widać mamy taki okres, że lubią wariować :/

Za ok 4k imo ten Acer byłnajlepszą opcją. Jak widac nie warto zwkekać nadmiernie z zakupem bo potem sa przykre niespodzianki w postaci ...wyższych cen.

Tak wrzucam do jednego worka bo miałem laptopy i tablety tej firmy i nigdy wiecej ale to jest moja opinia i dzielę sie nią. Cena dlatego jest atrakcyjna bo wykonanie jest słabsze coś za coś. Nikomu swojej woli nie narzucam od tego wlasnie sa fora.

 

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...