Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za tą cene osobiście bym odmówił , ja bym brał XFX550W tyle w temacie nie ma co szukać i rozmyslac , w koncu nie szukamy jakiegos high-endowego zasilacza. Tylko budżetówkę. Sam ma xfx 450w jak na razie ok czasami tylko łożysko zaterkocze ale ma już swój wiek.

Link to post
Share on other sites

Ja mam SXS2 i jestem zadowolony choć jest to już stara konstrukcja... Problem z kablami faktycznie występuje, bo żeby zasilić procesor na płycie MSI Z77A-G43 musiałem puścić kabel zaraz przy śledziu pod kartą graficzną... Reszta kabli spokojnie starcza.

Link to post
Share on other sites
Ciekawy jest Thermaltake SmartSE... 3 letnia gwarancja, stosunkowo cichy i... modularny. Natomiast czy budżet jest tutaj aż tak kurczowy? I powiedz co to ma zasilać.

 

Ujmując cały temat. Jedziesz Deusy z pierwszej generacji za kondensatory, a Thermaltake SE ma też w pełni chińskie i do tego część 85 stopni (do tego z serii, która naprawdę na zagranicznych forach jest uznana za tragiczną nawet jak na chińską) to już OK? Troszkę to chyba coś nie tak ;)

 

Jak ktoś chce dobrej klasy kondensatory w tej cenie to najlepiej wypada XFX, a potem właśnie Deus. Reszta ma w mniejszym, czy większym stopniu chińskie w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Ważna jest jeszcze bezawaryjność. TT jak widać nie boi się swoich jak to ująłeś tragicznych kondensatorów i daje 3 lata gwarancji.

Silentium z tymi świetnymi Teapo jakoś dziwnie się boi i daje tylko 2.

Dziwne.

 

Zresztą jak czytam recki innych zasilaczy - te krajowe - to o Teapo także nic dobrego nie wyczytałem.

W przypadku Deusa były zaletą - gdzieś tak czytałem ;)

 

Dziwne, że u innych marek są wadą.

http://pcfoster.pl/artykul/cougar-rx-500-w-%E2%80%93-test-zasilacza/1144-2.html

"Po stronie wtórnej mamy kondensatory Teapo, które w mojej ocenie nie powinny znajdować się w zasilaczu dobrej klasy".

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/920331/Test_zasilaczy_Cougar_-_CMX_550_i_GX_800

Producent na pudełku dumnie wspomina o obecności japońskich kondensatorów (105'C JANAESE CAPACITORS), w stwierdzeniu nie pojawia się jednak określenie "wszystkie" albo też "wyłącznie". Faktycznie, znajdziemy w środku takie kondensatory (w tym ten najistotniejszy, główny), większość kondensatorów jednak to produkty tajwańskiej firmy TEAPO - często stosowane przy produkcji zasilaczy, ich jakość nie jest jednak tak dobrze oceniania jak w przypadku najbardziej uznanych japońskich firm.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No tak wiadomo napisałem coś negatywnego o TT i musisz bronić?

 

A co do PCFostera to przepraszam Cię bardzo, ale oni w innych reckach chwalą Teapo - sam jechałeś ten protal za zmianę opinii i nierzetelność, a teraz ciągle się na niego powołujesz?

 

 

Tutaj zastosowano wyższej jakości kondensatory marki Teapo oraz jedną silną linię +12 V.

 

Dodajmy, że zastosowane tutaj kondensatory to dobrze nam znane Teapo o parametrach (470μF, 400V, 105 ° C).

 

Z recek M1 i Smart SE 730W - jakoś tam w wadach nic nie ma o tym, że Teapo są słabe ;)

 

 

 

A co do drugiego akapitu to przepraszam, jak ktoś pisze, na pudełku Japońskie kondensatory, a potem ładuje Teapo to też bym po tym pojechał.

 

Teapo to kondensatory drugiej klasy (tak ocenia to np. Johny Guru, a to dosyć znana osoba w świecie "Zasilaczy", a chińczyki to już trzecia kategoria najsłabsza. Wiadomo japońskie są na pewno lepsze od Teapo, ale jednak Teapo to znaczeni żywotniejsze i lepiej trzymające parametry kondensatory niż chińczyki.

 

No, ale to nie zmienia faktu, że w Smartach SE 530W masz chińskie kondensatory i to słabej klasy, znacznie słabsze niż Teapo. Zresztą zacytowałem gtxxora i spytałem się go dlaczego raz jeden produkt za coś ocenia negatywnie (wyraźnie twierdzi, że Deusy z ChengX-ami częściej padały i było to ich wadą), a potem inny chwali, który pod tym samym względem ma jeszcze słabiej. Nie było tutaj nic do Ciebie kierowane ;)

 

Piękna buzera <3

 

No dobrze, ale ja się nadal pytam. Polecasz TT smart SE 530/630 gdzie masz m.in.kondensatory właśnie ChengX, Aishi i Samxon (niestety z felernej serii GF). Bo Deus G1 za to jedziesz , a tutaj wszystko OK? Może bądź obiektywny i nie polecaj też Smart SE jak chińskie kondensatory to według Ciebie wielka wada (z czym się zgadzam) ;)

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Ważna jest jeszcze bezawaryjność. TT jak widać nie boi się swoich jak to ująłeś tragicznych kondensatorów i daje 3 lata gwarancji.

Silentium z tymi świetnymi Teapo jakoś dziwnie się boi i daje tylko 2.

Dziwne.

To jak zwykle dziwnie przeoczyłeś ;)

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak, odkąd wkładam w tańsze zestawy (bo w droższe to wiadomo że Kwiatka, albo HX'a) Thermaltake'i nie miałem skargi na zasilacz. Nie było że głośny, że terkocze, że cokolwiek jest źle i na tym bazuję. Z tymi kondensatorami to są jedne wielkie żarty, bo recenzenci jakoś dziwnie zmieniają swoje poglądy nt. Teapo mając na blacie Deusa. 

Link to post
Share on other sites

Ważna jest jeszcze bezawaryjność. TT jak widać nie boi się swoich jak to ująłeś tragicznych kondensatorów i daje 3 lata gwarancji.

Silentium z tymi świetnymi Teapo jakoś dziwnie się boi i daje tylko 2.

Dziwne.

Cytuję to 2 raz - czytasz to 3 raz i nadal nie rozumiesz?

 

Ja powiem tak, odkąd wkładam w tańsze zestawy (bo w droższe to wiadomo że Kwiatka, albo HX'a) Thermaltake'i nie miałem skargi na zasilacz. Nie było że głośny, że terkocze, że cokolwiek jest źle i na tym bazuję.

 

Widać nic z  tego i z postu wyżej Gtxxor nie zrozumiałeś lub nie chcesz zrozumieć.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo to ty nie rozumiesz nadal tego co to są kondensatory, jak działają, dlaczego tańsze są jednak wadą i jakie są tego konsekwencje (i nie Omar tego nie widać po 2-3 miesiącach użytkowania). Uczyć Cię mi się nie chce, a to jaki jest deus tutaj nie ma znaczenia bo rozmawiamy o TT (deusa tylko wspomniałem ze względu na to , że grxxor wyraźnie wymieniał kondensatory ja wadę, a potem w TT to już nie jest dla niego problem) . I twoje ciągłe odniesienia do różnicy w gwarancji naprawdę nie robią na mnie wrażenia. Ja pisze, że TT zastosował słabe kondensatory, a ty ciągle swoje , że to nie ma znaczenia bo dają 3 lata gwarancji... no super, ale to nadal nie ma żadnego znaczenia dla tego, że te kondensatory są słabe. 

 

Swoją drogą sam unikasz 50% moich postów i trzymasz się tylko tego, co Ci pasuje ;) GJ.

 

Kończe temat - Ci co chcieli chyba zrozumieli mój przekaż;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie spokojnie a zwłaszcza Ty, omar2033. Zmieniasz zdanie w kwestii testów jak rękawiczki, nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że konstrukcyjnie TT to uboższa rzecz a ponadto wyolbrzymiasz wszystkie problemy związane z czymkolwiek od SilentiumPC. Dlaczego nie pomożesz użytkownikom mającym problemy z zasilaczami innych marek (Corsair, OCZ a ostatnio np. mocne cykanie XFX) a tylko każdy temat o czymkolwiek o SPC traktujesz jako okazję do "wrzucania"? Za tego typu prowokacje będą w przyszłości warny i proszę się z tym obywatelu omar2033 liczyć.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...