Skocz do zawartości

Szybki laptop do 1500zł


Recommended Posts

  • 3 lata później...

Po trzech latach użytkowania pragnę się wyżalić, że model laptopa, który zakupiłem, czyli Lenovo G500 C to najgorszy zakup mojego życia - pieniądze wyrzucone w błoto. Już parę miesięcy po zakupie laptop zaczął niemiłosiernie mulić, a w sumie to nawet nie jestem już pewien, czy kiedykolwiek chodził jak powinien.


 


Przeszedł format, kompletne czyszczenie, reinstalację systemu - dziś jest prawie pusty, ale niestety nic nie pomaga. Laptop nie jest w stanie płynnie odtworzyć filmików nawet w rozdzielczości 480p. Otwieranie menadżera zadań zajmuje dobre paredziesiąt sekund, co jakiś czas dostaje "zakorkowania", w trakcie którego jedną czynność wykonuje z kilka minut. Potem można go uruchamiać ponownie z kilka razy. Do tego czasami załączy mu się nagle wentylator na pełną moc, a ten do cichych nie należy.


Nie działa już również slot kart pamięci, ale to raczej z mojej winy - zbyt często bawiłem się zaślepką.Natomiast kablem zasilającym się nie bawiłem, a już raz musiałem go wymienić ze względu na pękniętą osłonkę.


 


Co najlepsze - kolega w tym samym czasie kupił inny laptop Lenovo do tej samej kwoty, zresztą bardzo podobny: też z serii G500 chyba i do dziś działa znacznie szybciej.


 


Dziś marzę tylko, aby ten zrzucić z balkonu i patrzeć jak się rozwala, bo nie mam cierpliwości do tego typu sprzętów. Z tego miejsca pragnę też podziękować za doradzenie tego zakupu <3 Bardziej ceniłbym sobie jednak opinie osób, które z danym sprzętem miały fizyczny kontakt -.-


Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Lenovo i wszystko jasne..........Niestety, ale do 3000 zł nikt nie kupi sensownego nowego laptopa z marketu. Dużo lepiej się opłaca jakiegoś poleasingowego. Tylko niestety wszyscy się ich boją jak ognia, chociaż 99% userów nigdy z nimi nie miało do czynienia.

Jak mówi staropolskie przysłowie: Mądry Polak po szkodzie, biedny 2x traci, tudzież Polaków nie stać na tanie rzeczy.

 

A tak na marginesie, to moderatorzy mogliby kasować z automatu posty z linkami do laptopów komunijnych polecanych przez osoby, które w życiu danego sprzętu nie widzieli. Dobrze, że ci się zawiasy jeszcze nie rozleciały

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Co do jakości montażu nigdy nie miałem większych zastrzeżeń. Myślałem jednak, że tani laptop będzie w stanie obsłużyć więcej niż 2 zakładki w przeglądarce i wideo w rozdzielczości 720p bez problemu, albo chociaż nawet 480p... A tymczasem lipa.

 

I nie powiedziałbym, że trzeba wydać 3000zł. Jak mówiłem, kolega kupił Lenovo też z serii G500 i śmiga mu lepiej niż mnie. Z kolei inny znajomy miał Samsunga za 2,5k to nawet ładnie ogarniał nowsze tytuły.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...