Skocz do zawartości

LCD 22"-24" ok 700 zl.


Recommended Posts

Zastanawiam sie nad zmiana monitora (za jakis miesiac, moze 2) glownie bedzie sluzyl do filmow, pracy/nauki, malo wymagajacych gier (2.31 GHz, 1,75 GB RAM). Zastanawiam sie nad tym Samsungiem: http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsun ... rnal=ceneo. Ma ktos jakies doswiadczenia z nim zwiazane?? Dla mnie wyglada naprawde niezle ale wiadomo jak to na zdjeciach ^^ Moze ktos ma cos innego godnego polecenia w podobnej cenie ?

Link to post
Share on other sites

HDMI mi do szczescia kompletnie nie potrzebne, zadnej konsoli ani innego sprzetu nie mam ktory moglbym pod to podpiac. Wyglada calkiem fajnie, ale samsung bardziej przypadl mi do gustu, moze dlatego, ze pierwszego go zobaczylem ;] poczekam jeszcze troche moze ktos cos innego ciekawego poleci. Czy to przypadek, ze nikt nie polecil jeszcze monitorow Belinea albo Iyama (chyba tak to sie pisze) cos z nimi jest nie tak ??

Link to post
Share on other sites

LG daje bardzo dobrą gwarancję + 30 dni na bad pixele czego inni producenci nie robią. Ogólnie Iyama to dobre monitory, ale warto być "ubezpieczonym" i mieć dobrą gwarancję. Samsungi tez są bardzo dobre. O Belinea się nie wypowiadam, nie znam tej firmy w takim stopniu. Moim zdaniem powinieneś wybrać pomiędzy LG, SAMSUNGIEM I IYAMĄ.

Link to post
Share on other sites

No dobra na czolowke wysunal sie LG: http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-23- ... ket=344075, ale nadal nie wiem o co biega z tym co Scare i DJ napisali, zeby wziac z mniejsza rozdzialka, bo moga byc problemy z grami??

 

PS. skad mozna zaczerpnac info o tym kiedy jakie nowosci maja wejsc, ewentualnie co ma w nich byc lepsze i orientacyjna cene?? Chyba ze posiadacie takie info nie musialbym szukac ;]

Link to post
Share on other sites

Chodzi o mniejszą rozdzielczość - przy 23/24 calach jest już 1920x1080 i 16/9 - tu potrzebna do gier jest dobra karta graficzna, zalecane jest 1GB ram na grafice - i ta rozdzielczość bardziej obciąża komputer.

przy 22" - 16/10 i 1680x1050 - mniejsze obciążenie kompa i minimum 512mb ram na grafie - mniej obciąża procesor i grafike

przy 19" - 1440x9xx ( nie pamiętam dokładnie ) - mniejsze obciążenie kompa i 512mb ram potrzebne

 

oczywiście nie namawiam by zakupywać grafiki z 1GB - to sa tylko takie zalecenie do Full HD ( 1920x1080 i 16/9 - format Najlepszy do filmów - na całym ekranie jest wyświetlany film )

osobiście mam BenQ 2420HDBL - LED, 24" i 1920x1080 i 16/9 - filmy ogląda sie naprawdę bardzo dobrze. I kosztuje około 700zł - jeśli ci się spodoba możesz wziąć - i od razu polecam zmienić kontrast - bo trochę jasny ekran jest na początku ;p

 

 

EDIT :

Na Radeonie 3200 ( to jest integra na płycie ) nie pograsz sobie w gierki na Full HD - chyba że w te starsze, pokroju Herosów III , Warcrafta III i Most Wanteda - mają niewielkie wymagania. Choć można spróbować, lub dokupić coś pokroju 4670/9600GT

podaj całą specyfikacje komputera - może się to przydać

Link to post
Share on other sites

Procek: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4400+ 2,31 GHz

Ram: 1,75 GB (nie pamietam jaka czestotliwosc)

Plyta glowna: Gigabyte GA-MA78GM-S2H

 

Chyba wsio z istotnych rzeczy.

 

A z ciekawosci ok. ile bym musial wydac na grafike lub ogolna modernizacje kompa, zeby poszlo np. COD??

 

I jeszcze jedna dosyc istotna kwestia, jest jakas powloka czy cos, zeby mi sie w monitorze slonce nie odbijalo? A dokladniej to prawie wszystko na co slonce przez okno mi swieci??

Link to post
Share on other sites

z tym słońcem jest tylko jeden sposób - rolete dać na okno, lub ustawić monitor

COD - myślę że na kompie :

Athlon II X3/X4

GA-MA785GT-UD3H

Radeon 4850/70

2x2GB Ram A-Data za 399zł

Amacrox Warrior 450w

Samsung F3

Cooler Master 33x

 

- koło 2 tys i każda nowa gra lub która wyszła od nowego roku ( 2010 ) powinna chodzić - na minimum średnich detalach i 1680x1050. w COD - na pewno.

sam posiadam podobny zestaw - tylko gorsze ramy i dysk - i Stalker śmiga mi na max detalach i 1920x1080

Link to post
Share on other sites

#1) Roleta jest ale cienka i przez nia przeswituje slonce :wariat: przestawienie monitora nie wchodzi w gre.

#2) COD'owi/owu ?? chyba podziekuje, az tak mi nie zalezy, zeby 2 kola w kompa ladowac.

#3) Odpalalem AutoCada na tym kompie i dzialal. Poki co nie robie w nim osiedli ani projektow silnikow, raczej przekladnie zebata. I tak zastanawialem sie nad zmiana grafiki ale bez nowych ramow/procka itd to chyba wiele nie da a na wszystko kasy nie mam (jeszcze).

 

A myslalem, ze mam w miare dobry sprzet... gdzie te czasy jak sie wytrzeszczalo galy kiedy ktos mowil, ze ma procek 1 GHz??) ;)

Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem po co teksty, moje skromne zdanie to kupowanie takiego monitora do zintegrowanej grafiki tego pokroju jest głupotą, AutoCad trochę wymaga od grafy.

pzdr!

Pewnie masz racje, ale jak juz cos kupowac to z mysla o kolejnych kilka latach (az kilkunastu raczej nie) w ciagu ktorych bankowo bede modernizowal kompa, wiec moim skromnym zdaniem jak juz cos kupowac to porzadnego. Niesttey nieraz sie przejechalem na tym, ze oszczedzilem troche kasy ale co z tego jak sprzet byl tak g****any ze szkoda gadac.

 

I tu miejsce na maly OFF-top:

Wszystkim zdecydowanie odradzam kupowanie mp3-ek (reklamuja sie, ze maja mp4) mPower. Na forach mozna przeczytac ze nie sa warte swojej ceny, uwierzcie w to. Ja sobie pomyslalem, nie no nie moga byc az takie zle. MOGA byc, sa dosyc tanie to prawda, ale jezeli to ma byc sprzet do codziennego uzytku to naprawde radze w cos lepszego zainwestowac (reklamy nie bedzie).

 

 

ps. 2-gi post, bo poprzedniego nie moglem juz zedytowac.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie ja też jestem zdania, że na monitorze nie warto oszczędzać. Przecież nikt nie będzie kupował teraz monitora 15-17" z myślą o następnych latach.

 

Co do mPowera też potwierdzam, że to dziadostwo :wariat:

W takiej jednej mp3/4 rozklekotało mi się gniazdko słuchawkowe.

Link to post
Share on other sites

http://www.komputronik.pl/index.php/product/78985/Peryferia/Monitory_LCD/21_5_LG_Flatron_W2261VP_PF.html

 

Posiadam ten monitor dosyć długo. Używam go do x360 i komputera jakość obrazu jest świetna. Polecam ten monitor. I pozdrawiam.

1920x1080 i 21.5cala. To musi być tragedia skoro nawet na 22' / 1680x1050 trudno dostrzec piksele.
Link to post
Share on other sites

Dobra, na 95% jak tylko przyjdzie wyplata kupuje tego LG: http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-23- ... ket=344075 Chyba, ze ktos ma jeszcze jakies rady uwagi?

 

PS. czytam sobie jeszcze raz specyfikacje i co to jest:

Maksymalna częstotliwość odchylania poziomego 30 ~ 83 kHz

Maksymalna częstotliwość odchylania pionowego 56 ~ 75 Hz ??

Link to post
Share on other sites

PS. czytam sobie jeszcze raz specyfikacje i co to jest:Maksymalna częstotliwość odchylania poziomego 30 ~ 83 kHzMaksymalna częstotliwość odchylania pionowego 56 ~ 75 Hz ??

Głupio zapisana częstotliwość odświeżania panela. :P

 

BTW Sam przeglądałem teraz monitorki (może i u mnie będzie zmiana) i sam bardzo chętnie postawiłbym u siebie coś takiego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=24420

Link to post
Share on other sites

Tzn ze mozna sobie czestotliwosc ustawic w zakresie ktory podali, czy zmienia sie od do ??

 

Jak pacze to ten benq poza wymiarami minimalnie rozni sie od samka ;) cenowo tez calkiem blisko. Dlaczego zastanawiasz sie nad nim a nie tym drugim ?

Chodzi Ci o mojego T220? Chciałbym coś większego, a akurat mam okazję wymienić monitor bez dopłaty. Poza tym ten Benq na diodowe podświetlenie - niższy pobór prądu.

 

Możliwość regulacji (o ile się nie mylę) będziesz miał w zakresie od 56-75Hz. Jednak muszę przyznać że nie wiem jak to odczytać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...