Skocz do zawartości

Ocena zestawu do 2550 zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: GRY, Internet, filmy, ogólnie multimedia

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: MAX, ale to MAX 2550 zł

Których części potrzebujesz?: Skrzynka

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Ten zestaw, który podam nie jest pod OC, jedynie, że w tej cenie jest inny zestaw, który jest lepszy to może być

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1280x1024

Specjalne wymagania: Zestaw ma być na sklepie morele.net, ponieważ zestaw odbierać będę jednym z punktów owego sklepu.

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie.

Własna propozycja zestawu: Intel 3350p, MSI B75A-G41, Gygabite GTX660, Gladius m40, Corsair VS 550w Seagate 1TB (nie barracuda)(ST1000DM003), Crucial 4gb 1333Mhz CL9, Chłodzenie Spartan SilentiumPC, nagrywarka Liteon'a (w przyszłości rozbudowa do 8 gb ram)

Inne: Czy ten zestaw może być w tej cenie ? Do gier właściwie, tak żeby na te 2 lata starczył, max 3, potem się wymieni albo coś, nie może przekraczać 2550 zł i tylko morele.net proszę.  Z góry dziękuje ;)

Link to post
Share on other sites

Zastanów się nad HDD WD 1 TB EZEX, w realnych realnych wypada lepiej od Seagatów i można przedłużyć jego gwarancję.

RAM patrz, żeby był CL9 i napięcie zasilania max 1,5 V.

W przypadku grafiki, to czasem w cenie 660 można trafić w promocji 660Ti.

Edytowane przez Pawel7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jednak na morele.net 660ti nie ma w tej cenie, a myśle że na moje granie gtx660 wystarczy, nie jestem graczem z ery "wszystko na ultra przy 60 fps, bo inaczej nie gram", mi nawet minimalne by starczyły, ale jeśli można sobie pozwolić to wiadomo. 

A co do reszty to wszystko ok ? Na jak długo starczy mi 4gb RAM ? Czy te chłodzenie dużo mi da? (wymagań do niego i tak dużych nie mam). A i ostatnie pytanie co do tego EZEX'a, czyli jak można przedłużyć gwarancje ? Bo poruszyłeś temat i tym mnie zainteresowałeś ;)

Więc tak: 

http://img822.imageshack.us/img822/2148/v0yc.jpg

 

Wszystko ok ?

Link to post
Share on other sites

Do niekręconego procesora, to chłodzenie wystarczy z nawiązką.

Na ile wystarczy Ci 4 GB RAMu, to trudno odpowiedzieć.

W przypadku dysku dokupuje się za około 15 zł przedłużenie gwarancji o rok, więc łącznie jest 3 lata.

Nie ograniczaj się do morele, bo jest wiele innych sklepów, które robią na dodatek mniej szopek przy reklamacji.

Znając życie, to koło Ciebie pewnie będą jeszcze ze dwa inne sklepy, w których można znaleźć coś ciekawego.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

 

 

astanów się nad HDD WD 1 TB EZEX, w realnych realnych wypada lepiej od Seagatów

 

Pierwsze słyszę http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0%2C8

 

 Zestaw z GTX 660 jakoś za mną nie przemawia, w esc.pl w tym samym budżecie dostaniesz taką propozycję 

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

LG GH24NS95 SATA (black)

ntel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)

XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballisti

MSI GeForce GTX 660 Ti OC 2GB DDR5 192bit (1019/6008)

 

2587 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 
Zyskujesz możliwość OC CPU pod 3.7 GHz, dodatkowo zasilacz z certyfikatem 80 Plus oraz karta graficzna w wersji Titanium 
 
 
Zerknij na różnice, szczególnie po OC 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ehh, tylko jest problem, że osoby od których jestem zależny nie chcą komputera przesyłką, więc jestem skazany na odbiór osobisty na terenie Poznania, a morele.net to najbardziej znany sklep, który znalazłem, plus ma wszystkie podzespoły, nie tak jak inne sklepy właśnie z Poznania.. (do poznania i tak mam 30 km, ale w obrębie nie ma innego dobrego sklepu co złożą mi za taka samą cene + na morele.net mam kod na 1 zł montaż), jedynie że znacie inne dobre sklepy na terenie Poznania gdzie mogę złożyć komputer ? Wiem że jest jeszcze saturion, lecz w nim połowa rzeczy nie ma dostępnych..

Edytowane przez larw4
Link to post
Share on other sites

Akurat w Poznaniu masz jeszcze Proline (Wilga i na Ratajczaka), Komputronik (jest tam ich siedziba) i Agito.

W Proline cena za złożenie jest 30 zł, ale przed zamówieniem zadzwoń do konkretnego sklepu, to pewnie będzie gratis.

Komputronik ma chyba cały czas składanie po gratisie.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Patrzyłem Proline i nie mają dostępnego towaru, Agito wszystko ok, lecz nie mogę znaleźć składania komputera (a jakoś nie chce sam się za to brać, bo znając mnie to coś zepsuje, albo pasty nie nałoże, albo czegoś nie podłączę i bum), komputronik to drożyzna, zestaw kosztuje prawie 60-70 zł więcej. Najtaniej i najlepiej wychodzi mi właśnie na morele.net.. Więc chyba się na niego zdecyduje.. teraz pytanie czy ten zestaw co dałem na screen'ie jest idealny, czy płyta albo coś wymienić na coś lepszego w tej samej cenie ? Teraz to już upewniam się bo w tym tyg jeszcze zamawiam. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...