Skocz do zawartości

Kombajn do 5500 PLN


Recommended Posts

Witam wszystkich, mam nadzieję że pomożecie mi rozwiązać mój problem, zatem przejdźmy do dzieła

 

 

  • Zastosowanie komputera : Gry w FHD
  • Maksymalna kwota : 5500-5600 PLN
  • Których części potrzebuję : Buda + Monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Owszem
  • Rozdzielczość mojego monitora : -
  • Specjalne wymagania : Karta sieciowa WiFi, System, pasta termoprzewodząca, klawiatura oraz dobre chłodzenie i wydajność
  • Części z poprzedniego komputera : myszka Logitech G300 :)
  • Własna propozycja zestawu :
  • Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX
  • Thermalright HR-02 Macho Black-White
  • MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/
  • Seagate 1 TB 7200rpm 64MB Barracuda
  • Palit GeForce GTX 770 JetStream 2GB
  • Fractal Design ARC R2
  • TP-Link TL-WN881ND /N300, PCIe
  • Microsoft Windows 7 HP 64
  • Liteon iHAS120 SATA (black)
  • XFX Core 550W
  • Benq GW2450HM
  • A4Tech KD-600L USB
  • Crucial 8GB (2x4GB) 1600
     
     
     
     
    Mam jeszcze problem z wyborem plyty głównej, ponieważ zastanawiam się jeszcze nad AsRock Z77 Extreme 4 oraz ta MSI Z77A G45, następnie myślę rowniez czy nie lepiej bedzie się opłacał zakup modularnego zasilacza, chociaż ten jest tani i sprawdzony...

 

Link to post
Share on other sites

Twoja propozycja jest bardzo dobra. Jeśli mieścisz się w budżecie to nic bym nie zmieniał ;) Co do płyty to Extreme 4 nie byłaby złym wyborem, ale MSI ma rok dłuższą gwarancję. To samo z grafiką - Palit ma 2 lata gwarancji. Zamiast dokładać do Extreme 4 dołożyłbym do karty od MSI / Gigabyte. Co do zasilacza - ten jest jak najbardziej OK, a jak modularny to w podobnej cenie jest TT Smart 550W (ale ma 3 lata gwarancji vs. XFX 5 lat)

Link to post
Share on other sites

Spokojnie jeżeli chodzi o płyty obie będą dobre. 

Osobiście sam jestem bardzo zadowolony z Asrocka extreme 4, nie miałem z nim problemów :)

 

Co do zasilacza xf 550w czy ew. modularnego. Szkoda dopłacać wszystkie kable możesz schować za tacką

Zobacz sobie, u mnie to wygląda tak:

http://img526.imageshack.us/img526/8195/20120709162945.jpg

 

 

Tak to zestaw dobry :) Można ew wziąć z innej firmy grafikę Evga(dobry serwis), Asus(b.dobry produkt i chłodzenie, słaby serwis), Gigabyte(zazwyczja najtansza, dobre chlodzenie, glosniejsze od asusa)

 

I ew. zamienić pamięci na tańsze 1333mhz. Możesz poszukać czy tańszych nie będą miał firmy Corsair (tu szukaj low profile) lub kingston hyperx. 

 

Z obudowy to do wyboru jaka ci się spodoba. Szukaj midi-tower i żeby weszło Ci chłodzenie, macho jest duże. Często polecaną obudową jest Fractal Midi. Jednak to zależy od twojego zasobu gotówki oraz gustu :))

 

Co do monitora tutaj wsyzstko: http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/

Ja proponuje: LG IPS237L

 

Do tego wsyzstkiego brakuje mi jakiegoś dysku ssd - Komfort pracy niezrównany :)

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Twoja propozycja jest bardzo dobra. Jeśli mieścisz się w budżecie to nic bym nie zmieniał ;) Co do płyty to Extreme 4 nie byłaby złym wyborem, ale MSI ma rok dłuższą gwarancję. To samo z grafiką - Palit ma 2 lata gwarancji. Zamiast dokładać do Extreme 4 dołożyłbym do karty od MSI / Gigabyte. Co do zasilacza - ten jest jak najbardziej OK, a jak modularny to w podobnej cenie jest TT Smart 550W (ale ma 3 lata gwarancji vs. XFX 5 lat)

 Jeśli chodzi o grafike to kierowalem się przede wszystkim taktowaniem, ponieważ Palit lekko wyprzedza MSi i Gigabyte, ale ten zasilacz TT Smart 550W to w sumie dobra opcja, pytanie jak z jego jakością

 

 

Natomiast jeśli chodzi o SSD to raczej z tego co widze nie zmieszczę się w budżecie więc bedę musiał go sobie darowac, bo w końcu postawilem na lepsza obudowę :P coś trzeba wybrac a z czegos zrezygnowac:D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...