Skocz do zawartości

Problem w wyborze myszki.


Recommended Posts

Zastanawiam się jaką kupić mysz pod fingergrip i trochę clawa. Podoba mi się Tt Azurues-mini ale jest tam 500Hz. Podobno 1000Hz ma więcej wad niż zalet , może mi to ktoś naświetlić ?

Ewentualnie co jest dobre pod fingergripa i trochę clawa ? Razer Abyssus ? Zowie Mico ? CM Spawn ?

Link to post
Share on other sites

Podoba mi się Tt Azurues-mini ale jest tam 500Hz. Podobno 1000Hz ma więcej wad niż zalet , może mi to ktoś naświetlić ?

Jeśli nie jesteś zawodowym tryhardem z masą bajerów to jestem niemalże pewien że nie poczułbyś różnicy między 1000 a 500Hz.

Dopowiedz może do czego głównie ta mysz? FPS? RPG? Ja od jakichś 2 lat korzystam z Deathaddera 3.5G, uważam że mysz jest trochę przeceniona jak na to co oferuje i po roku, może więcej, ciągłego użytkowania (jako bezżytny gracz to bywa i 16h dziennie) okresowo zaczyna nawalać przycisk rolki i nie zawsze łapie, oczywiście odpoczynek robi mu dobrze i po tygodniu, może dwóch jest jak nowy, do teraz nie rozumiem tego fenomenu. Sam myślałem o zmianie na chociażby Corsair M60(M65) czy M90(M95) i akurat by pasowały w ramy cenowe.

Na innym forum sporo ludzi zachwala sobie chociażby Roccat Savu, niby dosyć krótko go używają ale pierwsze wrażenie ma najwyraźniej świetne.

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

Razery mają najwyraźniej globalny problem ze scrollem więc szczerze bym ich nie polecał, szczególnie za pełną cenę.

Od siebie dodam Corsair M60/M90 i odświeżone modele M65 i M95, pierwszy ma 3 dodatkowe przyciski na boku a drugi 9.

Oczywiście można jeszcze zobaczyć ofertę chociażby CM Storm lub Roccat.

 

@JohnWoo

Do grania unikamy bezprzewodowych myszek, po prostu.

Z drugiej strony przy większym nacisku na MMO/MOBA można spróbować z G600.

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

 

 

Podobno 1000Hz ma więcej wad niż zalet , może mi to ktoś naświetlić ?

Jeden pies, 500Hz w zupełności wystarczy, różnic nie ma szans zauważyć. Do tego 500Hz mniej obciąża port USB.

W każdej myszce z 1000Hz możesz także zmniejszyć raportowanie do 500.

 

 

 

Ja od jakichś 2 lat korzystam z Deathaddera 3.5G, uważam że mysz jest trochę przeceniona jak na to co oferuje i po roku, może więcej, ciągłego użytkowania (jako bezżytny gracz to bywa i 16h dziennie) okresowo zaczyna nawalać przycisk rolki i nie zawsze łapie, oczywiście odpoczynek robi mu dobrze i po tygodniu, może dwóch jest jak nowy, do teraz nie rozumiem tego fenomenu.

Sama prawda... ciesz się, że nie dopadły Cię problemy z mikrostykami :P 3G był lepiej wykonany.

 

 

Sam myślałem o zmianie na chociażby Corsair M60(M65) czy M90(M95) i akurat by pasowały w ramy cenowe.

Tylko te myszki są właśnie pod claw / finger i po przesiadce z DA mogą Ci nie przypaść do gustu.

Co innego autorowi tematu :D 

 

Te myszki nie nadają się do chwytu autora, poza tym taipan nie jest wart 300zł... do tego jeszcze problemy z softem... 

Wygląda to tak jakbyś wyszukał najdroższych myszek jakie autor może kupić i wkleiłeś linki :facepalm:

 

Moim zdaniem Roccat Savu / THERMALTAKE SAPHIRA

Będą dobrze leżeć, są wykonane świetnie jak na swoją cenę i mają bardzo dobre optyczne sensory. Najlepiej jakbyś sprawdził sobie dla pewności te myszki w jakimś sklepie. Gwarantuję, że się spodobają :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podczepię się do tematu, jest jakakolwiek INNA myszka do 250zł oprócz G400, SAVU i DA 4G? Przymierzam się do zakupu mychy, a dwie pierwsze mi nie pasują, zać 3 podobno jest podatna na wszelakie usterki. Co sądzicie o Zowie EC1 Evo, miałem już zamawiać gdyby nie to, że nigdzie nie mogę znaleźć oferty do kupna jej.  :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...