Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mój config to:

Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz, Asus P5Q SE, 3GB DDR2(jedna kość 2GB i jedna 1GB obydwie 800MHz CL5), Gigabyte 9800 GT OC, Modecom Fell 500W.

I mam taki problem iż gdy podkręcam procka na byle jaką częstotliwość to na 3GB ramu nie chce wstać, a na 2GB ramu leci nawet na 3,2 GHz. Co może być tego powodem? Wiem że aktualizacja BIOS-u nie pomoże bo nowy BIOS jest do du*y.

Link to post
Share on other sites

Napisz co to dokładnie jest za RAM. Jakie napięcia, jakie timmingi.

Z RAMem 1GB po OC wstaje czy nie??

 

Możesz też przeprowadzić testy OC samego RAMu. Obniż mnożnik procesora, podkręć FSB i zobacz czy komputer wstaje na całym RAMie.

 

No i zasilacz od razu do wymiany - nazwa Feel jest wszędzie tak samo szajsowata od muzyki po sprzęt komputerowy.

Link to post
Share on other sites

Pamięć nie jest w dual channel więc jest coś nie tak z tą kością 1GB. Jeśli on podkręca normalnie bez odblokowanego mnożnika to moim zdaniem blokuje ta kość 1GB która nie jest w stanie pracować z podkręconym procem :( Napisz dokładnie parametry obu pamięci :)

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzaj, zasilacz może nie super - hiper ale nie ma czego się obawiać.

Jest się czego obawiać. Ja bym i tak wymienił.

 

 

Wracając do tematu, rozumniem że twoje pamieci pracują w singel chanel, tak? Bo masz 2GB i 1GB, dobrze byśzrobił wymieniając tę kość 1GB na 2GB to byś miał dual chanel.

 

Napisz jaką częstotliwość ma ram po OC i, tak jak kolega wyżej, spróbuj OC z tą kością 1GB.

 

Póść też memtesta bez OC na obie kości osobno.

Link to post
Share on other sites

Obie kości mają takie same parametry tylko że mają 1GB i 2GB to tyle jeżeli chodzi o różnice i są Kingstony. Na 1GB normalnie wstaje, na 2GB też. Jak podkręcę procka na 2.80 GHz to 2GB wskakuje na 961 MHz,a jak kręcę na 1GB to ona wskakuje na 873 MHz. A jak kręcę te dwie kości na raz to wskakują na 1001 MHz, a komp nie wstaje :(. Co wy chcecie od mojego zasilacza na Tracerze 400W tego mojego procka kręciłem na 3.2GHz i śmigał. Oczywiście chłodzony był jakimś najzwyklejszym chłodzeniem pentagram i stał przy otwarty oknie, a za oknem było -3C.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...