Skocz do zawartości

BF3/PB zawiesza komputer


Recommended Posts

Witam,
 
Mam problem (znowu) z PB i jego dziwnymi zachowaniami. Otóż zawiesza on w losowym momencie komputer, wcześniej pomógł ten poradnik (gdzie problem jest też lepiej opisany), a dokładnie punkt 7, ale po reinstalacji systemu ten sposób już niestety nie pomaga (ani cały poradnik).
Wcześniej miałem ten sam problem w BF:BD 2 i wiem, że jest to spowodowane przez "nielubienie" się PB z moją zintegrowaną kartą dźwiękową (płyta główna ASUS P5K3 Deluxe/WiFi-AP)(pomaga wejście na serwery bez PB lub wyłączenie dźwiękówki w BIOS'ie, ale tak źle i tak nie dobrze, bo albo cheat'erzy albo brak dźwięku).
Co dziwne czasem, a czasem nie, nie wiem jakie czynniki na to wpływają, system wykrywa, że był to bluescreen, poniżej informacje z okienka po uruchomieniu systemu i plik dump

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
BCCode: 124
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA80064FF4F8
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1


Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc, do supportu EA pisałem już jak miałem problem w BD2, to po prostu mnie olali.

Link to post
Share on other sites

@UP niestety nie pomaga, zresztą problem nie jest kompletnie związany z pamięcią. Tutaj można przeczytać, że problemem jest nie spełnianie przez BF3 standardowych timingów dźwięku, przez co niektóre karty dźwiękowe po prostu zawieszają komputer, oczywiście EA w przypływie strachu usunęło oryginalny post, ale da się go przeczytać jako cytat w 7 poście. Wystarczy wpisać w google "Battlefield 3 crashes computer" i widać, że nie jest to problem jednostkowy.

Przy okazji napisałem do support EA i co oni zrobili? Zalecili najlepiej kupić osobną kartę dźwiękową lub zainstalować nowsze sterowniki dedykowane do mojej karty dźwiękowej, a więc tak karty dźwiękowej tylko dla jednej gry nie zamierzam kupować, a jak by im się chciało w ogóle coś robić to sprawdziliby, że do wszystkich kart ADI jest jeden uniwersalny sterownik i jest to jego najnowsza wersja.

Ahaa... No i po tej odpowiedzi od razu zamknęli sprawę nie pozwalając mi nawet odpowiedzieć na ich wiadomość.

Problem występuje od wydania gry, ale EA zamiast zlecić jego naprawę DICE, każe im wydawać kolejne DLC, bo przecież na czymś muszą zarobić, a później dziwią się nagrody dla najgorszej firmy...

Czekam dalej na jakieś propozycje, ale nie wydaje mi się aby udało się to naprawić.

Link to post
Share on other sites

Ja tak miałem z karta SB Xtreme Gamer , zanikal mi głos zacinało gre , freezy , i tylko w BF3. Nie pomagały zmiany sterowników a instalowałem rózne i te alternatywne i tez na płycie Asusa M2N32 Sli Deluxe WiFI.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Kiedyś znałem rozwiązanie gdyż miałem ten sam problem i siedziałem 2 tygodnie aż mi się udało lecz nie pamiętam listy kroków którą można było znaleźć na brytyjskim forum EA co było niby dedykowane dla  bbc2 lecz działało także z b3. 

Niestety link do tamtego tematu nie działa...

 

Pamiętam że wiązało się to z użyciem powershell'a oraz zabawą w rejestrach.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...