Skocz do zawartości

Wybór procesora AMD i płyty głównej AM3+, proszę o pomoc.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez makabrax,

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

mam do Was Forumowiczów takie pytanie. Zamierzam zainwestować w nowy procesor AMD i płytę główną z nim kompatybilną. Wybrałem wg siebie 3 procesory i 4 płyty główne, które najbardziej mi odpowiadają. Proszę o pomoc w wyborze optymalnego zestawu z niżej podanych nazw poszczególnych płyt i procesorów i oczywiście proszę o własne pomocne sugestie i porady. Z góry WIELKIE dzięki za pomoc !

 

Płyty główne:

Asus M5A78L LE,

Gigabyte GA-970A-DS3,

MSI 760GA-P43,

MSI 970A-G43

 

Procesory:

 

AMD X6 FX-6100 ,

AMD X4 FX-4100,

AMD Phenom II x6 1045T

 
Link to post
Share on other sites

wszystkie procesory AMD które podałeś są porównywalne z i3 3220

tak więc zastanów się czy nie lepiej wziąć i3 za jakieś 440zł (czyli w podobnej cenie co te AMD) i do tego płytę, w tym momencie masz szansę na rozbudowę do i5 bądź i7 w przyszłości jak będziesz mieć więcej funduszy

przy AMD będziesz miał możliwość ewentualnej rozbudowy do 8350, ale on jest porównywalny z i5 2500, nie mówiąc już o 3570 czy i7

 

ewentualnie podaj co masz teraz i jaki masz budżet

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites

Żebyś nie wyrzucił pieniędzy w błoto przypadkiem przez swoje pomysły (jako, że piszesz o radę wnioskuję, że jesteś laikiem i być może słuchasz się mądrego sprzedawcy w swoim mega drogim sklepie komputerowym) podaj pełen zestaw jaki planujesz kupić / zmodernizować. Zastosowanie jego oraz czemu chcesz tylko procesor AMD? Jak dla mnie (i wielu innych) procki AMD (mowa o topowych konstrukcjach) skończyły się na Phenomach.

Link to post
Share on other sites

Hej!

 

Jak juz powyzej koledzy wspominaja. Z tych wszystkich prockow co podales to lepeij omijac 4100 i 6100.

Phenon zdecydowanie najlepszy.

 

Dziwne ze nie pytales o 4300 czy 6300.

 

Pomimo to phenon bylby lepszy choc 6300 az taki slaby nie jest a jak widac po nowszych programach grach radzi sobie coraz lepiej, a do tego oc calkiem calkiem.

 

No ale plyta z tych co podales to tylko Gigus A970-DS3, aczkolwiek niechlodzone tylko 5 faz na zabawe w oc nie pozwoli za bardzo, aczkolwiek dosc solidna podstawowa plyta. Po zakupie jakiego kolwiek CPU AMD czeka cie prawie na pewno inwestycja w wentyl. Tu zeby byc w miare zadowolonym i aby mialo to jako taki sens trzeba wlozyc ze 150 zl.

 

Jezeli zamierzasz grac, to juz lepeij pojsc w plyte glowna pod intela i intela. Pisze tak gdyz przyszlosc AM3+ wcale juz taka pewna nie jest, jakos AMD wstrzymuje sie nad komentowaniem przyszlosci AM3+, a jak czyta sie o excavator to jest mowa tylko o AM4, a steamroller na AM3+ jest przemilczany, i jakos brak jasnej odpowiedzi co bedzie w ogole wydane na AM3+ w przyszlosci.

 

Jak koledzy zasugerowali podaj lepeij budzet i zestaw jaki chcesz zmodernizowac, bo moze w tym wzgledzie jaoos to nakieruje na konkretna odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Szczerze dziękuje za wszystkie odpowiedzi!!! Z tego co wszyscy piszą to przeszła mi juz ochota na AMD. Chciałem się poradzić odnośnie tych procków i płyt do nich bo chce sobie złożyć nowy komputer tak do 1 700 zł (oczywiscie bez monitora myszki itp.) a widziałem że procesory AMD są po prostu tańsze. Sam miałem tylko intele, tylko wlasnie cena zawazyla na tym że chcialem się spytać o AMDki. Chciałbym mieć komputer przede wszystkim do grania, może nie na ultra detalach w wymagające gry jak Metro Lastnight ale żeby płynnie giery śmigały. Czy pomożecie mi tutaj jakoś czy mam zakładać nowy temat w zestawach komputerowych, bo nie chce tutaj śmiecić?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Nie nie mam żadnych podzespołów bo poprzedni komputer oddałem bratu a ja chce nówke :) jak najbardziej podoba mi się ten komplecik tylko karte graficzną bym zmienił na jakiegoś Geforce. Jaki geforce jest podobny wydajnościowo do tej karty HD7790??

 

i takie małe pytanko, jaki zasilacz do tego zestawiku by sie nadawał?

Edytowane przez michal3767
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

no to zmienia postać rzeczy, nie mówiłeś że potrzebujesz wszystkiego łącznie z budą, w takim przypadku w 1,7tys będzie ciężko się zmieścić :/

 

np coś takiego http://proline.pl/?p=CRS+CP-9020050-EU będziesz miał już na ewentualny upgrade, można by coś słabszego ale to i tak w granicach 200zł będzie

 

7790 jest lepszy od GTX650Ti, ale nieznacznie gorszy od GTX660, a przy tym znacznie tańszy

 

http://img28.imageshack.us/img28/98/z6ab.png

to może tak, 7770 jest o jakieś 10% gorszy od 650Ti (ale znacznie tańszy) ale jako tako mieści się to w tych 1,7tys (nie wiem co to za obudowa, może coś takiego http://proline.pl/?p=AER+STRIKE-X+ONE lub inna, ale to cena idzie znowu w górę)

 

a mogę wiedzieć czemu koniecznie chcesz nvidie? nie wiem jak to teraz wygląda ale zielone karty radziły sobie gorzej na procesorach dwurdzeniowych niż te od AMD

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo makabrax za fajny zestawik ! :) moze nie koniecznie chce tylko nvidie, ale tak szczerze to mnie nigdy te kart nie zawiodly a radeona mialem jednego i to byla makabra. Ale jeśli radeony są tańsze to zastanowie się nad tą kartą którą mi poleciłeś i tym gtx 550 ti która wymieniles w drugim temacie :)

 

i mam takie pytanie czy płyta mikro-atx będzie za mała dla tych większych kart graficznych jak np. Geforce GTX 660 jeśli kiedyś będę chciał taką kupić, czy nie robi to ogólnie różnicy? moje pytanie tyczy się również pozostalych podzespołów.

Edytowane przez michal3767
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...