Skocz do zawartości

Dysk Seagate czy Western Digital?


Recommended Posts

Witam. Jestem zmuszony kupić nowy dysk ,bo stary Seagate 500GB DT500DM002 jest już w stanie ciężkim po roku. Myślałem nad dyskiem WD ,albo ponownie Seagate ,ale nad Seagate się zastanawiam ,bo obawiam się ,że może być powtórka z rozrywki i trochę się zraziłem do tej firmy. Ostatni dysk jaki mam na myśli to WD Black ,ale nie wiem czy jest sens dopłacać (podobno szybszy). Generalnie to zależy mi ,żeby był w miarę cichy , szybki i bezawaryjny. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Loloz
Link to post
Share on other sites

mialem 2x500 seagate i obydwa szlak trafil, a jeden nawet dwa razy. wtedy powiedzialem ze juz nigdy tego nie kupie. WD black mam i slychac dosyc glosne "cwierkanie" w momentach odczytu i zapisu. WD green mam i tez slychac jak glowice pracuja.. 

Teraz bede brac red'a, licze na ta mityczna bezawaryjnosc i wzgledna cisze..

Link to post
Share on other sites

Możesz brać WD. Generalnie obie firmy moim zdaniem robią dyski na podobnym poziomie.

Jeżeli chodzi o seagate nie miałem z nim problemów. Jest to mój 2 chyba dysk. Jeden bardzo stary 80gb spalił się kiedyś po burzy jak połowa komputera, ech. Dawne bardzo dzieje. Potem samsunga miałem, też nie było z nim problemów, tak jak z aktualnym seagate. 

 

U paru znajomych jest wd i też bez problemów

 

Tak więc możesz kupić co chcesz :)

Na jednym i na drugim nie powinieneś "stracić". 

Jeżeli chodzi o Seagate powinieneś być zadowolony z taniego ST1000DM003

 

Trwałość zależy od szczęścia i od wykorzystania, jednak za WD płacimy więcej za tą"5 letnią gwarancje"

Link to post
Share on other sites

Kolego, jak upatrzysz sobie dysk to wklep jego model w neta i zobacz jakie są opinie (złe czy dobre, na skąpcu na ceneo i w sklepach internetowych. Sprawdzaj również na http://www.newegg.com

np. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148599

 

Ja tak szukałem dysku. I na podstawie opinii oceniałem czy dysk jest ok, czy może są z nim problemy. 

Nie ma tak, że WD jest super a Seagate Blee i na odwrót. Musisz sprawdzać konkretne modele inaczej wybierzesz "dobrą" firmę a kupisz problematyczny model ;) I oczywiście na odwrót, kupisz dysk firmy, która klepie dyski w "garażu" a posłuży Ci naście lat.

 

Tak, że szukaj i sprawdzaj opinie ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...