Skocz do zawartości

Asus P5QL-E jeszcze wąpliwości


Recommended Posts

Witam wszystkich. Tak jak w temacie. Zakupiłem tą płytkę bo mam E5200 i chcę go kręcić. Ale gość w sklepie powiedział mi wczoraj że ten procek jest słabiutki i praktycznie na każdej płycie głównej można go kręcić.

Tyle tylko, że ja kupuje płytę główną też trochę z myślą na przyszłość. Bo chciałbym wrzucić jakiegoś quada - jak stanieją i jak będą wykorzystywane lub E8500 - a grafikę 4870 bądź 4890. I moje pytanie jest takie: czy ta płyta jest OK :( Czy będzie dobra, żeby kręcić też quada lub E8500 :) Bo czytałem że stabilne FSB na jakie można liczyć to 420 :) :oops: :oops:

Bardzo proszę o szybkie posty.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

E5200 to bardzo dobry CPU i za małe pieniądze. Po podkręceniu bez problemu staje do walki z wyższymi C2D za dwukrotnie większe pieniądze. Facet w sklepie najwyraźniej nie miał z nim doczynienia.. i podejrzewam że jeśli go podkręcisz to za nim zainwestujesz w coś wyższego to przemyślisz do dobrze 10 razy :(

Link to post
Share on other sites

Wiem, że masz racje, że to dobry procesor :) Nie nie, nie o to chodzi. Mówił że się dobrze kręci także OK. Chodzi mi o płytę główną. Czy jest OK :D:( Czy jest ona tzw: przyszłościowa :) :oops: Bo raczej w przyszłości to quada będzie trzeba zainstalować :D Czy ona będzie dobra, żeby jakiegoś quada wykręcić na 3,5 i dorzucić grafikę 4870 czy 4890 :) Czy E8500 :) Chciałby się zabezpieczyć po prostu żeby znów płyty głównej nie kupować.

Link to post
Share on other sites

Niestety ta płyta jest na P43, więc i z FSB jest ciężko. Masz gwarantowane FSB1600MHz (efektywne), lecz wyżej będziesz musiał się bawić GTL-ami itp. Jeśli chcesz Quada wyciągnąć na 3.5GHz, to potrzebujesz Q9550. Jeżeli możesz troszkę dorzucić, to weź P5Q (to samo tylko z P45), gdzie 500MHz FSB nie powinno być problemem.

Link to post
Share on other sites

Powinien bez problemu dać możliwość podkręcenia, szkoda że nie ma jakiegoś chłodzenia na układach zasilania.. i jednak jeśli już celujesz w chipy P4X to ja bym wolał szczerze P35 bo inne wynalazki od p45 czy p35 to tak jakby ich okrojone wersje i z OC różnie bywa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...