Skocz do zawartości

GTX 770 i rozmycie tekstur przy poruszaniu myszką.


Recommended Posts

Witam, 

 

Więc posiadam kartę graficzną GeForce EVGA GTX 770 2gb OC.

 

Sterowniki to 320.49. 

 

Przy graniu w War Thunder na full detalach z włączonym antyaliasingiem wygładzaniem tekstur itd. Przy poruszaniu myszką pojawia się ich rozmycie które jest bardzo irytujące. Na ustawieniach low już jest normalnie i tekstury się nie rozmazują, gdzie teoretycznie chyba powinno być odwrotnie. Dodatkowo zamiast przejścia tonalnego gradientu. Występuje takie rozmycie i są widoczne pasy. W grze jest to mniej widoczne ale jednak. Temperatura karty graficznej w tej grze nie przekracza 70 stopni jednak karta jest bez OC. 

 

Specyfikacja komputera: http://www.morele.net/inventory/info/28DMaT/

 

Tylko, na razie procesor jest na boxowym chłodzeniu jednak nie przekracza 60 stopni więc jest okey.

 

Jeśli ktoś ma jakieś rady, pomysły proszę o pomoc. Do supportu Nvidii napisałem i zobaczymy co powiedzą.

Link to post
Share on other sites

Tzn jak ta opcja się nazywa? 


Ok, znalazłem i wielkie dzięki za pomoc, teraz na prawdę wygląda bardzo ładnie ta gra :D, ciekaw jestem tylko czemu widać te rozmycie w sensie paski a nie idealne przejście gradient, ale w grach tego nie widać więc ok. Chociaż ciekaw jestem co jest powodem, chyba, że po prostu na lepszych matrycach widać to bardziej nie mam pojęcia.

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

system formatowałem 2 razy więc to nie tego wina.


Odeślę ten monitor i zobaczymy co powiedzą. 

 

Jak grałem w bf3 teraz to jak coś wybucha to ekran się rozjaśnia a potem tak stopniowo przyciemnia, nie ma takiego ładnego przejścia. 

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć, co to może być. Wygląda to na problem z oprogramowaniem więc może spróbuj przeinstalować sterowniki od grafy na jakieś inne? Może kabel od monitora jest zepsuty? Może poprzestawiało się coś w ustawieniach tego Eizo?


Zobacz, jak to kiedyś u mnie wyglądało:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/60054-nieostry-obraz-kiepska-czern-po-zmianie-komputera-i-monitora/

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem, mam wprawdzie tak samo, czyli czego to wkoncu była wina? karty graficznej? Bo u mnie taki sam efekt występuje na zintegrowanej, dla pewności nawet wykładałem radeona z komputera, czy wina monitora? mam też te przełamania jak je tam nazwałeś, smużenie itd. Mi na starym też takie coś wystąpiło, ale wtedy się bawiłem w podręcanie procka w windowsie i chyba karte też podkręcałem, a tutaj przy tym nic od samego włączenia od nowości jest problem, ja akurat monitor mam dość stary bo ma 6lat, nie wiem czy to jednak ten monitor, problem pojawia się od samego włączenia po pokazaniu biosu msi, no tego obrazka przed włączeniem komputera już jest problem z przejściem kolorów greendieta( nie wiem czy to dobrze nazwałem), format był kilka razy, bios zaktualizowany do najnowszego.

Link to post
Share on other sites

U mnie winne były stare sterowniki (od innych podzespołów).

Radzę Wam sprawdzić kable od monitorów, w przypadku DonOmar18 nie jest winna karta graficzna, możliwe że to monitor się starzeje. Ciężko powiedzieć. Podłacz inny monitor i zobacz czy jest poprawa.

Nie greendiet, tylko gradient:) łagodne przejście kolorów:)

Link to post
Share on other sites

Nie mam innego jedynie co mi pozostaje do zakup, nalepiej jakiegos z wejściem hdmi, dodam jeszcze że przy szybszym poruszaniu się grafiki obraz staje się bardziej zamazany jakby coś nie nadążało, filmy też są słabej jakości, obrazy, pasy falują najbardziej widać to na czarnym kolorze w grach krawędzie jakichś rzeczy są strasznie nie równe i po poruszaniu postacią one się "krzywią", aa jeszcze litery mam nie równe tak jak w grach krawędzie są zniekształcone, chodzi mi o te zaokrąglone krawędzie, tyle że się nie ruszają,  może sformatować go jeszcze raz po aktualizacji biosu? bo akurat jakieś 2 dni temu robiłem aktualkę

Edytowane przez DonOmar18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...