Skocz do zawartości

Wybór karty graficznej - 5870 czy 5850?


Recommended Posts

jak na cenie Ci nie zależy to oczywiście bierz to co możesz kupić najmocniejszego :)

a tak na serio - jw. : podaj resztę konfigu i uwzględnij zasilacz, bo to ważne....

masz zamiar cokolwiek podkręcać (np. procesor) :zamykamy: i w jakiej rozdzielczości grasz (bo sądząc po grafie to komp raczej do gier :) )

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

procek i5 750 + cooler do kręcenia, np. Scythe Mugen II + Raeon 5870

zasilacz powinien pociągnąć bez problemu....

tylko taka kwestia...w jakiej autor wątku gra rozdzielczości :zamykamy: bo jeśli jest to 1280x1024 to można wziąć spokojnie 5850 radeona i będzie pewnie aż nadto (zależy do jakiej gry)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

procek i5 750 + cooler do kręcenia, np. Scythe Mugen II + Raeon 5870

zasilacz powinien pociągnąć bez problemu....

tylko taka kwestia...w jakiej autor wątku gra rozdzielczości :zamykamy: bo jeśli jest to 1280x1024 to można wziąć spokojnie 5850 radeona i będzie pewnie aż nadto (zależy do jakiej gry)

pozdrawiam

W chwili obecnej gram w rozdzielczości 1440x990.
Link to post
Share on other sites

To zależy w co masz zamiar grać, mi na dzień dzisiejszy HD5850 wystarcza a gram w rozdzielczości 1400X1050. Oczywiście wolałbym 5870, ale prędzej przy robieniu kompa od nowa, bo ja swojego tylko trochę stuningowałem :D Jednak te 300 zeta różnicę robi, a faktyczny zysk fps w grze nie wiem jaki by był 10-15? Moze więcej troche. Zależy od Ciebie ile kasy chcesz przeznaczyć.

Link to post
Share on other sites

spokojnie wystarczy Ci HD5850, skoro ja gram w metro 2033 na high detalach w razdzialce 1920x1080 i nie tnie mi, a mam slabsza karte, to na HD5850 tym bardziej plynnie bedzie chodzic, chyba ze dx11 tak bardzo obciazy karte ze nie da rady w kazdym razie na dx10 u mnie daje rade.

Link to post
Share on other sites

Ja też myślę, czy za jakiś rok nie złożyc kompa od nowa i niedokupić drugiego 5850 i zrobić crossfire z nich, ale to tylko teoria i gdybanie teraz :) A może sie jakiś cud stanie i wyjdą super wydajne tanie karty obojętne z jakiej firmy :D U mnie i tak to było zawsze na przemian: na początku geforce fx5600 (chyba albo coś podobnego z rodziny) później radeon x800gt, potem geforce 8800gt i teraz HD 5850 :o .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...