Skocz do zawartości

Black Ice Project 2xSR1 560 LC Custom Case


Recommended Posts

Nic nie zginie. Wystarczy użyć rurek/węży o większej średnicy. W moim C2 miałem np problem żeby zmieścić Photon'a 270 i w końcu zdecydowałem się na mniejszego 170, tutaj nie będzie tego problemu. Jest miejsce na wszystko, na pompkę , rez itp. Mnie osobiście zdecydowanie bardziej podobają się buildy gdzie nie ma ciasnoty i wszystko ma odpowiednie miejsce. Wydaje się, że to będzie prawdziwy kolos, ale na żywo jej wielkość wcale nie przytłacza.

Link to post
Share on other sites

Firma musi mieć matrycę do giętarki umożliwiającą wygięcie 5mm grubości arkusza alu (szerokość 250mm)

po łuku o promieniu 40mm wypadającym wewnątrz unibody.

Tylko tyle i aż tyle.

 

jak nie zapomnę to poproszę tatę by po weekendzie zapytał się w pracy o giętkarka... wykonują masę rzeczy m.in. do kominków lecz maszyna przyleciała prosto z Florydy... więc może sobie da radę.

 

PS: dużo więcej roboty by doszło do wykonania mniejszej wersji? :D

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Wersja pod dwie chłodnice 480 możliwa,mniejsze unibody tzn rozmiarów Temjin TJ07 wtedy wychodzi

i mniej miejsca wewnątrz więc dual mobo raczej odpada,wychodzi rozwiązanie pod jedną płytę główną ATX,E-ATX.

Wątpliwe by dwuprocesorowe płyty typu EVGA SR-X dało się pomieścić w mniejszej wersji

ale to by było wiadome po wykonaniu projektu w Blender lub 3DS.

 

Pozostałe rozwiązania full slide tray,ilość dysków itp wyjdą tak samo.

 

Sprawdzam jeszcze opcje trzech chłodnic w wersji pod 560 rad,dwie chłodnice wstawione w piwnicy budy

i trzecia podwieszona pod sufitem budy...taki TJ11 tylko z trzema 560 rad.

Raczej ciekawostka bo po co komu trzy 560 rad.

Edytowane przez elder
Link to post
Share on other sites

odnośnie mniejsze wersji obudowy miałem na myśli możliwość wsadzenia właśnie jednego mobo XL-ATX lub E-ATX z możliwością jednocześnie wsadzenia 2x360 lub 2x420 ...taki miniak obecnej wersji tylko o wymiarach 50x50x25

 

3x560... to chyba tylko dla maniaków Quad SLI 980Ti ;)

Link to post
Share on other sites

Mamy w sklepach wybór obudów które dwie triple (360 czy 420) chłodnice spox mieszczą,

problem jest z budkami dla dwu quad chłodnic 480 a obudów dedykowanych pod dual 560

nie ma wcale...

chyba że kolosy Case Labs ale ich ceny i dostępność w EU wiadomo jak wyglądają.

W ogóle nie wyglądają bo zero dostępności w sklepach EU.

 

Do WQHD i 4K nie ma opcji chłodnych konfiguracji,jak ktoś celuje w wysokie rozdzielczości i mega wydajny zestaw

to TDP zestawu jest zawsze powyżej pół kilowata i LC mile widziane jak chcemy mieć konkretne OC CPU i GPU.

 

Wybrałem chłodnice 560 mm bo używałem ich dwa lata i wiem co potrafią,spokojnie ogarną superpower zestaw SLI

lub TRI SLI dając ciszę w stresie i niskie temperatury gwarantujące solidny potencjał do OC.

 

Kto nie potrzebuje ciszy,maksymalnej wydajności OC i full modularnej budy nie będzie się pchał w custom...

kto jest marudą jak ja i żadne seryjne budy mu nie odpowiadają struga swój projekt :D

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to teraz przeczytaj pierwsze zdanie i ostatnie z powyższego posta :) dlatego po cichy zapytałem o możliwość zrobienia 2x360/420 w budzie 50x50x25 (lubię równe wymiary hehe). Ale najpierw trzeba znaleźć firmę z giętkarką i jeszcze potem muszę się nacieszyć moją Lianką... a jak już będzie "tania" firma od aluminium i reszta rzeczy sprawdzona + Pan. S. będzie miał czas to można kiedyś podziałać... do takiej budy wsadziłby 5960X + 980Ti i można pracowac spokojnie a pchać się w E5-2680v3 to ja nie mam ani potrzeby ani nie widzę sensu (do montażu 4K to 5960x spokojnie sobie poradzi.. byle 980ti jedna wystarczyła) ...ok powodzenia z budką, bliżej jak dalej by zobaczyć 'finish job' :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Korzystam z dużego imadła,małe modelarskie modele są raczej dedykowane do innych zastosowań.

Ściski są wygodniejsze do prac z dużymi elementami jak blachy aluminiowe coverów budy.

 

Koolance RAM-33 są drogie i restrykcyjne...bardzo ładnie wykonane i mało popularne

Jedna sztuka kosztuje 43usd

http://www.frozencpu.com/products/9208/ex-blc-622/Koolance_RAM-33_Ram_Liquid_Block_-_Single_DDRDDR2DDR3SD_and91no_nozzles.html

 

 

http://i782.photobucket.com/albums/yy104/theprogramsmith/Computer%20Mods/Project%20Switch%20810%20Midnight/67ramblocksonmobo_zps2a192b20.jpg

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie większość ludzi decydując się na LC kieruje się mottem "sztuka dla sztuki"

Są ludzie, którzy robią to z pasji i nie liczą się z kosztami czy czasem poświęconym modowaniu zestawów....do takich pasjonatów z całą pewnością należy Sławek

Czasami jest w projekcie coś co jeszcze można dodać, upiększyć, chociażby właśnie blok na ram czy na mobo, a nie zapominajmy, że są buildy, w których woduje się HDD czy PSU

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Rozumiem to i nie kwestionuję tego, ludzie zakładają szerokie opony i turbiny do starych aut i nikt tego nie postrzega w kategoriach źle wydanych pieniędzy, tylko pasji. Zastanawiam się tylko czy chcąc osiągnąć ciekawy efekt wizualny nie lepiej pójść właśnie w kierunku LED.

 

 

w których woduje się HDD czy PSU

To jak najbardziej rozumiem, ja mam HDD w silenboxie, który jest jednocześnie radiatorem. Co do PSU to poważnie rozważam przesiadkę na chłodzony cieczą, tym samym wyeliminowałbym ostatni wentylator w moim komputerze.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, sam miałem kostki od Avexir'a , które migały do mnie diodami LED, rzeczywiście fajne to, ale więcej radochy sprawia dokładanie kolejnych elementów układanki, które składają się na rozbudowany zestaw LC

 

Edytowane przez policeman
Link to post
Share on other sites

Co do PSU to poważnie rozważam przesiadkę na chłodzony cieczą, tym samym wyeliminowałbym ostatni wentylator w moim komputerze.

 

zawsze pozostają jeszcze pasywne zasiłki.. zresztą mój HXi nie miał okazji jeszcze ani razu zakręcić śmigłem co mnie trochę przeraża po nawet nie wiem czy ono działa..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...