Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić laptopa. Do gier. Chce dośc mocnego laptopa żeby mi na jakieś 3 lata starczył. Wiem że laptop nie jest do gier albo niestety tylko laptop wchodzi u mnie w grę. I znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/lenovo-y580-i5-fullhd-16gb-gtx660m-1tb-org-torba-i3509241523.html

słyszałem że i5 jest lepsza od i7 w grach. Nie wiem jak to wygląda w laptopach ale chyba podobnie :). Co myslicie o tym laptopie? Jeżeli macie jakieś inne propozycję to proszę o podesłanie linka do danego laptopa :) Z góry dziękuje

_____________

Nie jestem prawowitym właścicielem konta BrucG tylko zostało mi konto udostępnione

Edytowane przez BrucG
Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak to wygląda w laptopach ale chyba podobnie .

Właśnie nie :P

W descop'ach:

i3 = 2 rdzenie / 4 wątki

i5 = 4 rdzienie 4 wątki

i7 = 4 rdzienie / 8 wątków

 

W laptopach:

i3 = 2 rdzenie / 4 wątki

i5 = 2 rdzenie / 4 wątki + Turbo

i7 = 4 rdzenie / 4 wątki (zazwyczaj, są także i7 z 2C/4T)

 

Jak wiadomo obecnie do gier najlepiej posiadać 4 rdzenie, bo praktycznie wszystkie nowe gry z tylu korzystają.

Tak więc szukaj najlepiej laptopa z i7. Za te pieniądze spokojnie takiego  znajdziesz.

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Mała uwaga cacek. i7 mobile ma 4 jajka 8 wątków ;)   albo niskonapięciowe 2c 4 y. Wersji 4/4 jeszcze nei spotkałem

@autor

W tym budżecie dostaniesz Lapttopa na teraz do grania w rozdzielczości HD 1366x768 góra. Bez zapasu mocy na x lat do przodu.... i na pewno nie do grania w gry w FHD....

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znowu  coś sobie ubzdurałem :P

Te z QM w nazwie mają chyba 4C/8T, a te bez Q 2C/4T.

czyli jak to wygląda w lapkach w sumie? Bo z tego co mówicie to nie wiele wiem :) Laptop i7 czy i5 ? :D nie musza mi gry wchodzić w full hd. Po prostu żeby chodziły na wyskoich. Tyle mi wystarczy

Mała uwaga cacek. i7 mobile ma 4 jajka 8 wątków ;)   albo niskonapięciowe 2c 4 y. Wersji 4/4 jeszcze nei spotkałem

@autor

W tym budżecie dostaniesz Lapttopa na teraz do grania w rozdzielczości HD 1366x768 góra. Bez zapasu mocy na x lat do przodu.... i na pewno nie do grania w gry w FHD....

polecasz jakiegoś laptopa tego typu?

Link to post
Share on other sites

Y580 w tej cenie szukaj z matrycą Full HD . Jakość obrazu jest dużo lepsza ( nie chodzi tylko rozdzielczość ) . Porównywałem w sklepie model z matryca HD i Full HD , ta druga ma lepsze odwzorowanie kolorów oraz kąty widzenia . Do i7 w laptopie potrzebna będzie podkładka chłodząca podczas grania ponieważ CPU osiąga wysokie temperatury i będzie to odczuwalne na samej klawiaturze .Zastanów się nad modelem z gt650 sli . Też bardzo dobra opcja a w grach zoptymalizowanych pod kilka kart wydajność będzie na poziomie GTX560 stacjonarnego .

Link to post
Share on other sites

Y580 w tej cenie szukaj z matrycą Full HD . Jakość obrazu jest dużo lepsza ( nie chodzi tylko rozdzielczość ) . Porównywałem w sklepie model z matryca HD i Full HD , ta druga ma lepsze odwzorowanie kolorów oraz kąty widzenia . Do i7 w laptopie potrzebna będzie podkładka chłodząca podczas grania ponieważ CPU osiąga wysokie temperatury i będzie to odczuwalne na samej klawiaturze .Zastanów się nad modelem z gt650 sli . Też bardzo dobra opcja a w grach zoptymalizowanych pod kilka kart wydajność będzie na poziomie GTX560 stacjonarnego .

fajnie by było gdyby takiego laptopa mieli u mnie w mieście ;). Ja niestety tego nie sprawdzę. Dlatego chce linki do poszczególnych laptopów i informacje pomoc jakiego laptopa wybrac.

Link to post
Share on other sites

Chyba nie da rady bo ge60/ge70 są zostały zastąpione przez nową rewizję z gt750 i gtx765 oraz prockami haswella. Stara rewizja zanika i sądostępne jakieś niedobitki a nowa jest raz, że wydajniejsza a 2 sporo droższa :/ dlatego dla 17 cali wybó lapków jest beznadziejny i bardziej opłaca się kupować 15tki. (y580 jako krulowiec wydajność/cena)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

a co myślicie o tym laptopie? chciałbym zamówić go dzisiaj dlatego też się pytam?

http://allegro.pl/dell-inspiron-17r-i7-3630qm-8g-1tb-gt650m-full-hd-i3553690251.html -laptop

http://jak-wybrac-laptopa.wieszwszystko.com/ranking.php -ocena marek laptopów

http://laptopy.benchmark.pl/laptopy-karty-graficzne-ranking.html - ranking kart graficznych w laptopach

Link to post
Share on other sites

Ta grafika kompletnie nie nadaje się do grania w rozdzielczości FHD.

Lapek ma klawiature QWERTY UK więc wydaje mi sięiżmoże pochodzić z outletu ^^ . Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Gwarancja tylko na 1 rok zdaje siępotwierdzać moją tezę.

 

NA chwilę obecną z 17tek niestety nicwydajniejszego niż MSI ge70 z i5 haswell i gt750 nie  widzę.

Link to post
Share on other sites

Ta grafika kompletnie nie nadaje się do grania w rozdzielczości FHD.

Lapek ma klawiature QWERTY UK więc wydaje mi sięiżmoże pochodzić z outletu ^^ . Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Gwarancja tylko na 1 rok zdaje siępotwierdzać moją tezę.

 

NA chwilę obecną z 17tek niestety nicwydajniejszego niż MSI ge70 z i5 haswell i gt750 nie  widzę.

,,Laptop nieużywany z Dell Outlet,, nie mam zielonego pojęcia co to znaczy. Ale z tego co widzę GT750 jest o wiele gorsza od GT 650M. Więc jak to jest? I7 vs i5 i GT750 vs GT 650M ? Wyjaśnij mi to proszę.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd to info, że gt750 jest wolniejsze niżgt650 ale jest to bzdura. Gt750 to w teori ten sam chip ale ma o wiele wyższe taktowanie rdzenia w w rezultacie jest znacznie szybsze niż gt650.

Msi masz na 2 letniej gwarancji.

Jak nei wiesz co oznacza sprzęt z outletu to sobie wygogluj ;) Nie jest to fabrycznie nowy sprzęt. :>

W większości gier i7 nie doda zwbyt dużo wydajności przy karcie grafiki tego typu ( tej wydajności). nie są one tak szybkie by i5 było wąskim gardłem. Tylko w grach mocno procesorowych i7 do realny wzrost fps np jakieś MMO albo tryby multi wymagających gier czy np gta4 ( ten to lubi procesory)

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd to info, że gt750 jest wolniejsze niżgt650 ale jest to bzdura. Gt750 to w teori ten sam chip ale ma o wiele wyższe taktowanie rdzenia w w rezultacie jest znacznie szybsze niż gt650.

Msi masz na 2 letniej gwarancji.

Jak nei wiesz co oznacza sprzęt z outletu to sobie wygogluj ;) Nie jest to fabrycznie nowy sprzęt. :>

W większości gier nie doda zwbyt dużo wydajności przy karcie grafiki tego typu. ie są one tak szybkie by i5 było wąskim gardłem. Tylko w grach mocno procesorowych i7 do realny wzrost fps np jakieś MMO albo tryby multi wymagających gier czy np gta4 ( ten to lubi procesory)

mhm. Dziękuje Ci bardzo. A czy jest jakiś laptop bardziej z i7 i tą karta GT750 ? 17 nie musi być :)

Edytowane przez BrucG
Link to post
Share on other sites

Szukam po neci i widze wystrzelił jak z procy z cenami. Widocznie już jego żywot dobiega końca i to co jest w sprzedaży to już resztki. Ciekawe co Lenovo szukuje jako następcę.

Tak chodziło mi o ten model.

Niestety wystrzelili w górę okropnie. A czy coś w tej cenie dorównuje temu Lenovo? Albo jest i lepsze?

Link to post
Share on other sites

 Czemu myślicie że będzie duży przeskok pomiędzy GTX 660M, a GTX760M? Toż to GTX 660M ma czip GTX'a 650, i ma obniżone taktowanie, stoi na poziomie radeona za 250 zł, a GTX760M jest od niego gdzieś o 10-20% lepszy. Nie wiem jaki ma czip, ale strzelę w GTX'a 660, z taktowaniami obniżonymi o jakieś 30-40%... Nie jest to inna archtektura, nic w ten deseń. Nie byłoby rewolucji...  Producenci laptopów KŁAMIĄ nadając słabym kartom z obniżonymi taktowaniami nazwy kart nieporównywalnie lepszych. Wszystko przez "M" na końcu... Karty z czipem prawdziwego GTX 760 jeszcze dłuuuuuuuugo nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...