Skocz do zawartości

Komputer + monitor [2700 zł]


Recommended Posts

Witam
Potrzebuje Waszej pomocy w kupnie pc i monitora. Budzet to 2700 zł. Zastosowanie - gry (render jak już to raz na ruski rok) Z poprzedniego komputera nic nie odzyskam, wiec prosilbym takze uwzglednic naped. Co do OC, to jeśli da się w takim budżecie to czemu nie. Platforma z pewnoscia ma mieć możliwość rozbudowy np. po roku, dwóch o kartę.

Link to post
Share on other sites
Platforma z pewnoscia ma mieć możliwość rozbudowy np. po roku, dwóch o kartę.

Dokładanie karty po roku czy 2 jest bez sensu. Postęp w branży jest szybki i po takim czasie będzie lepiej kupić nową kartę. Poza tym budżet jest za mały na konfigurację pod multi GPU (lepsze byłoby SLI od Nvidii, ale nie ma opcji zmieścić się w takim budżecie z Z77A-G45, dużą obudową, prockiem pod OC itd).

 

Taka rozsądna propozycja na obecną chwilę:

Benq GW2260M (VA, 4ms, DVI, LED, głośniki)

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

LG GH24NS95 SATA (black)

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Corsair VS 450W 80 Plus 120mm

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

MSI Radeon HD7850 OC 2GB DDR5 256bit (950/4800)

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

 

Razem: 2756zł w esc.pl

 

W tym zestawie procesor można trochę podkręcić po dokupieniu chłodzenia w przyszłości (ok. 100zł). W przyszłości zalecam też dokupienie drugiego modułu RAM.  Poglądowo wydajność grafiki: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_650_ti_boost_vs_radeon_hd_7850_test_sredniakow?page=0,7 . Zasilacz z certyfikatem 80 PLUS, ma 408W na linii +12V, więc spokojnie da radę HD7850: tu masz pobór prądu na mocniejszym sprzęcie: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeon_HD_7850_i_7870_-_test%2C_cena_i_opinie-4422/strona/16910.html .

 

Możesz się zastanowić nad dołożeniem do GTX  650Ti BOOST: MSI GeForce GTX 650 Ti Boost TwinFroz 2GB DDR5 192bit (1098/6008), w niektórych grach trochę lepsza, w innych trochę słabsza: http://pclab.pl/art52766-6.html

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

BlueMike może to moja wina, bo napisałem "dodać" kartę, chodziło mi o kupno nowej. W takim budżecie nie pchałbym sie na platforme pod multi gpu, bo tak jak napisaleś koszty są o wiele większe. Ogólnie Twoj zestaw mi się podoba z tym że z tego co patrzyłem testy to różnicy pomiędzy hd 7850 1 a 2 gb nie ma, a jak juz 2 gb to bardziej oplacalnie jest brac 660. Takie jeszcze pytanie, jaka minimum grafika do monitora FHD ? Uważam że grać od razu na największych wodotryskach w full hd nie musze, a może mogłbym zejść nieco z grafiki i dołożyć do czegoś innego ? Chociaż nie ma za bardzo do czego dokładać, bo buda, zasilacz OK. Kostke ramu to można w każdej chwili dokupić, a dysk 500 gb raczej mi wystarczy, teraz jestem na 2 dyskach łącznie 140 gb a i tak mam prawie 70 gb wolnego.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chciałbyś 660-tkę to trzeba by takie zmiany zrobić:

- procesor: Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

- monitor: Acer V223HQLCbd (LED, 5ms, DVI)

- grafika: MSI GeForce GTX 660 TwinFroz III OC 2GB DDR5 192bit (1098/6008)

 

Razem byłoby: 2738zł (reszta tak samo jw.) Przy okazji edytowałem tamten post, były tam 2 monitory i jak policzyłem od nowa to cena trochę wzrosła :/

 

Jak chcesz schodzić to na wersję karty 1GB: MSI Radeon HD7850 OC 1GB DDR5 256bit (900/4800) , a dołożyć może do dysku 1TB (nie trudno zapełnić taką pojemność).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestaw BlueMike jest bardzo dobrą propozycją 

 

Ogólnie Twoj zestaw mi się podoba z tym że z tego co patrzyłem testy to różnicy pomiędzy hd 7850 1 a 2 gb nie ma

 

Ogólnie to bardziej wymagające gry jak Crysis 3 czy BF3  zjadają 1,5 GB VRAM podczas rozgrywki na ustawieniach ultra + FullHD

 

Gdybanie na temat 1 GB vs 2 GB przy mniej wydajnych kartach jak 7850 / GTX 660 raczej nie ma sensu, choć w zestawie z posta #2 masz 7850 2 GB w dobrej cenie. 

 

Jedyne co za bardzo mi tam nie pasuje to zasilacz, oczywiście dobry ale bez oficjalnego certyfikatu 80 Plus. Tutaj można by dopłacić do XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

 

Dodatkowo kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...