Skocz do zawartości

Liczne błędy - zawieszenie kompa, blue screeny, dziwne zachowania karty grafiki


Recommended Posts

Witajcie,


Opiszę problem:
- blue screeny
- po chwilowym samoczynnym wyłączeniu monitora uruchamia się z komunkatem Nvidii "o odzyskaniu sprawności"
- raz pojawił się czarny ekran z napisem "Invalid Partition"
- Mozilla Firefox co po chwila ulega awarii zamykając się
- na YouTUbie same wyłączają się wtyczki flasha

Na komputerze nie wykonuję teraz żadnych przeliczeń, obciążeń praktycznie nic. Pisze w notatniku.

Komp kupiony na początku czerwca. Dość dobry:
Corsair DDR3 16GB (2x8GB) 1866MHz Vengeance CL9
Corsair HX Professional Series 750W
Gigabyte GeForce GTX660 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC)
MSI X79A-GD65 (8D) Intel X79 LGA2011 (PCIE/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)
Western Digital Caviar 1TB SATA3 (WD1002FAEX)
Samsung SSD 840 Pro Series 256GB SATA3 (MZ-7PD256BW)
Noctua NH-D14 SE2011
Intel Core i7 3930K LGA2011 BOX
Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black

Windows 7 Professional OEM


Proszę o radę.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem temperaturę w ControlCenter i wyszło 90F czyli chyba z 37C. Chciałem zrobić zrzut ekranu, ale pojawił się bluescreen. Po paru restartach i wejściu na pulpit znów blescreeen teraz piszę z trybu awaryjnego.

 

Ściągnąłem RealTemp 3.70 i odpaliłem to okienko, dobrze?

Załączam zdjęcie.

 

http://zapodaj.net/5c3594a88b9c4.png.html

Edytowane przez videocs6
Link to post
Share on other sites

W folderze c:\windows\minidump powinny (choć nie we wszystkich przypadkach) się znaleźć pliki *.dmp zrzutów pamięci. Podeślij je do pobrania i analizy.

To samo z dziennikami zdarzeń systemowych

C:\Windows\System32\winevt\Logs\System.evtx

C:\Windows\System32\winevt\Logs\Application.evtx

Wykonaj kilkugodzinny memtest86 dla RAM i diagnostykę dysków (skan powierzchni plus smart).

Link to post
Share on other sites

thermalfake dziękuję za rady, ale nie mogłem się zalogować na kompa, więc postanowiłem sformatować dysk i zainstalować windowsa. Niestety po sformatowaniu i podczas instalacji pojawia się komentarz:

 

"RecEnv.exe - Błąd aplikacji

Instrukcja spod 0xfc527a3f odwołuje się do pamięci pod adresem 0xffffffff. Pamięć nie może być read.

Kliknij przycisk ok, aby przerwać działąnie aplikacji."

 

 

Teraz wychodzi na to, że mam sformatowany dysk, ale nie mogę nagrać systemu. Czyli już wiem, że przyczyna leży w hardware. Pytanie teraz tylko co dalej?

Link to post
Share on other sites

Najlepiej bedzie jak bedziesz testowac pamiec kazda z osobna, u mnie 4 gb na memtescie leci okolo 1-2 h, ja osobiscie uzywam hiren boota do tesatow. Swoja droga dobra maszyna biorac pod uwage, ze uzywasz go zeby pisac w notatniku :P

 

Już mi testuje 24. godzinę :/ Ale w rubryce 'Errors' mam już ponad 3 mln błędów, więc mogę sugerować że nowy RAM do wymiany?

Przerwałem sprawdzanie. Załączam zdjęcie z 36 godzin testu. Powiedzcie czy widać po tym czy RAM jest przyczyną niesprawnego komputera. Co napisać przy oddaniu na gwarancję?

 

http://zapodaj.net/a2d879d6031d8.jpg.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...