Skocz do zawartości

Zacinki w grach po zmianie karty.


Recommended Posts

Siemka wszystkim, mam denerwujący problem z grami po wymianie karty z gtx 550 ti na radka hd 7790 od asusa. Opiszę to na przykładzie fify 13. Karta powinna bez problemu radzić sobie z tą grą, do tego i7 920 (bez oc) i 12gb ramu. Pierwsze kilkanaście sekund gry jest ok, potem pojawiają się ścinki, jakby skoki fps i gra staje się niemożliwa. Mogę nagrać filmik, żeby zobrazować problem.

Parę dni temu formatowałem pc, w środku czyściutko, karta w stresie ma 45 C. Najnowsze stery zainstalowane. Nie wiem, czy to jest problem nowej karty, czy jakiś zbieg okoliczności. Fakt jest taki, że praktycznie w nic komfortowo nie mogę grać.

Monitor to staruszek od NECa - AccuSync LCD93v

Grą tak jakby szarpie, na prawdę nie potrafię określić tego zjawiska. 

Wie ktoś w czym może być problem?

Link to post
Share on other sites

Tylko w Fifie taki problem występuje? Jeśli to Win 7 to spróbuj wyłączyć dziennik zdarzeń - panel sterowania > narzędzia administracyjne > usługi > znajdź Dziennik zdarzeń (ew. Event log) i ustaw na ręczny > zrestartuj komputer wejdź tak samo jeszcze raz i ustaw na wyłączony. Mi kiedyś pomogło z mikro przycięciami.

Link to post
Share on other sites

Wyłączyłem ten dziennik, niestety bez efektu. W F1 2011 też to zauważyłem. Jest przez minutkę spokój i zaczyna szarpać. FPS'y są wysokie więc karta nie traci wydajności, po prostu mam co chwile rwania ekranu.

Edytowane przez diameqqq
Link to post
Share on other sites

Co z tego że .NET Farmework'a masz aktualnego! Odinstaluj go i zainstaluj jeszcze raz! Często przez ten Farmework są problemy ze sterami do Radka, i w zasadzie nie wiadomo dlaczego. Microshit coś musiał schrzanić. Jak mówię, reinstalacja Farmwork'a często naprawia różne niezidentyfikowane problemy z Radeon'ami! Zawsze warto spróbować!

 

W poście czwartym zjadłem -ow-, i wyszły sterniki :D

Edytowane przez Kamillus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...