Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, posiadam taki komputer:
Model: 

HP Pavilion Elite HPE-140es
Procesor: i7-860

Płyta główna: MSI MS-7613 (Iona-GL8E) (chipset Intel H57)

Pamieć RAM: 8GB (4x2GB 1066MHz)
Karta graficzna: GTX 260 1.8 GB z najnowszymi sterownikami
Zasilacz: 460W
Dysk twardy:  Hitachi Deskstar 7K 1000 GB + SSD 64GB ADATA SP800 (SSD dołożone od siebie)

Pełna specyfikacja tutaj: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?objectID=c01999005&lang=en&cc=us&taskId=101&contentType=SupportFAQ&prodSeriesId=4079700

 

 

Problem mam taki: Gdy odpalam komputer czasem mam już laga na napisie "Zapraszamy" a czasem na pulpicie a czasem dopiero po paru godzinach korzystania z komputera i muszę zresetować kompa bo nic się nie da zrobić. Zawszę wtedy mogę ruszać myszką ale np nie mogę zamknąć karty, ani zrobić cokolwiek. Mój system to Windows 7 64 bit, używam Google Chrome ale na innych to też występuję. W grach nigdy nie miałem takiego laga. Czasem po jednym a czasem po kilku restartach wszystko wraca do normy i wszystko w pełni działa. Nie wiem co jest przyczyną tego.
Sprawdzałem napięcia w różnych miejscach:
USB: 5,07 (sprawdzałem czy nie za duże obciążenie mam na portach)
Na płycie głównej : 3,35V, 5,20V, 12,13V czyli w normie
Na kablu zasilającym SATA zauważyłem coś niepokojącego sprawdzając na tych malutkich pinach wyświetliło mi się napięcie 8,43V (gdzie w tym miejscu chyba powinno być 12V) i drugie 1,47V (gdzie miało być chyba 3,3V). Sprawdzałem napięcia na wolnym, niepodłączonym kablu zasilającym SATA.

Moje pytanie brzmi: Co może powodować takie zachowania? Używałem programów typu: AdwCleaner ale nic nie pomogło. Co jeszcze mogę sprawdzić sam, by wykluczyć inne awarie?

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...