Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :)

Teraz z ciekawości odkręciłem z laptopa klapkę tam gdzie się znajduje dysk twardy. Wyjąłem go i przypomina wyglądem SSD :P Też ma takie wejścia jak normalny dysk na sata. I moje pytanie jest takie czy jak bym go podłączył pod PC to coś by ruszyło czy nic ? Już wcZeśniej mnie to ciekawiło, żeby wykręcić go i obejrzeć jak wygląda :P

Link to post
Share on other sites

Taki dysk jest szybszy niż te twardziele z PC ?


Podłączyłem go. Wszystko okej komp się odpala ale włącza się system z dysku z Lapka gdzie jest windows 8 i to jeszcze z jakimiś błędami, że do pełnego włączenia kompa nie dojdzie... W jaki sposób mogę sformatować ten dysk podłączając go pod PC ? 

Link to post
Share on other sites

taki dysk niczym się nie różni od normalnego dysku 3,5"-jest mniejszy -2,5".formatujesz tak samo , używasz tak samo ..jest z reguły wolniejszy , ma 5400 obrotów- chociaż są i szybsze ..normalnie używaj jak każdy inny dysk

Edytowane przez jacent
Link to post
Share on other sites

1. To zwykły dysk twardy 2,5 cala - wydajnościowo prawdopodobnie gorszy od dysku 3,5 cala, do SSD mu bardzo daleko.

2. Jak Ci startuje Windows 8 z laptopa po podpięciu dysku do kompa, to w BIOSie zmień ustawienia kolejności botowania na dysk z kompa

3. Możesz po tym zabiegu sformatować ten dysk choćby spod Windowsa, ale wtedy stracisz wszystkie dane z tego dysku, łącznie z partycją recovery (o ile taka istnieje, a prawdopodobnie tak) z instalatorem Windowsa

4. Dzięki za powód do uśmiechu tak z rana :)

Link to post
Share on other sites

weź już się nie ośmieszaj...jaki bios? jakie formatowanie z biosu?!formatujesz spod windowsa jak na innym komputerze-zarządzanie komputerem-magazyn-zarządzanie dyskami-PPM(prawy przycisk myszy :P )-formatuj...lub przez płytkę instalacyjną jak to dysk systemowy

Link to post
Share on other sites

Ja się nie znam bardzo na takich rzeczach to proszę o wyrozumiałość :) Zawsze kolega do mnie wpadał i pomagał mi we wszystkim :P TO jak podłączę ten dysk do PC to jak to przestawić w biosie żeby przy odpalaniu kompa nie ładowało mi systemu z dysku z laptopa tylko z tego co mam w kompie. Płytę główną mam ASUS M2N68 Plus .

Link to post
Share on other sites

Bo na tym dysku wgl jak włączałem lapka to mi się zacinał i nawet do pulpitu nie doszło. Jak zainstalowałem Windowsa 8 to musiał być jakiś trefny bo po paru dniach już jakieś problemy miałem aż w końcu całkowicie się zwaliło. Ale już go sformatowałem i jest czysty. Ale jakoś w PC mi go wykryło jak by pendrive bo pokazało takie okienko, żeby otworzyć zawartość....


Jak kopiowałem folder o pojemności 8 Gb z groszami z dysku z laptopa na dysk w kompie to zajeło to z 5 minut jakoś a teraz jak to robię na odwrót to zajęło to z 12 min jakoś. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...