Skocz do zawartości

Karta czy monitor?


Recommended Posts

Witam, mam następujący problem: dziś ponownie zainstalowałem Mafię II lecz już na nowym sprzęcie, wszystko ustawiłem na ultra i włączyłem grę. Chodzi ona płynnie ale jednak przy obracaniu kamerą mam wrażenie jakby obraz się "zadzierał" (zresztą nie tylko w Mafii), włączyłem frapsa i fps przy tym "zadzieraniu" skacze bardzo szybko z 59 na 60 i tak w koło. Moje pytanie jest następujące: czy jest to wina karty graficznej (7970 ghz edition) czy może monitora który ma odświeżanie na poziomie 60 Hz (lg flatron w2241s) ?

Link to post
Share on other sites

Po wyłączeniu V-sync karta momentalnie zaczyna "piszczeć" (chyba karta), nie jest to jakieś głośne ale słychać, dźwięk jakby woda się gotowała w czajniku na gaz. Problem z "zadzieraniem" obrazu znikł ale bez v-sync są dość spore skoki fps które też widac np ze 120 do 140, 160. 

 

Prawdę mówiąc zawiodłem się na tej karcie, liczyłem na większą wydajność a tu co gra to problem, juz nie raz zastanawiałem się czy nie wysłać na gwarancje ale bezpodstawnie mi jej nie wymienią.

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Powyżej 40kl/s nie zobaczysz różnicy. Generalnie napisz nam jaki masz monitor tzn : rozdzielczość oraz sposób przesyłania sygnału z karty tj analogowe czyl D-SUB czy cyfrowe : DVI.Display Port czy HDMI , oraz czy używasz jakichkolwiek przejściówek. Takie problemy z zadzieraniem obrazu występują zazwyczaj na D-SUB. Może jak masz możliwość to sprawdź na innym monitorze.

Link to post
Share on other sites

Przejściówka DVI na D-Sub, rozdzielczość 1680x1050, naprawdę jak np jest 140 fps i obrócę kamerę i spadnie do 120 to widać, że lekko zwalnia, chyba ze już popadam w paranoje  :roll: . Od kiedy mam nowego kompa często pojawiają mi się na monitorze poziome paski wyglądające jak zakłócenia jednak kiedy poruszam kabel z tyłu to wszystko jest w normie.

Link to post
Share on other sites

No to może być wina kabla sygnałowego albo przejściówki. Powiem Ci że mam podobny problem na GTX 760, przejściówka z D-SUB na DVI . Kupiłem kabel sygnałowy nowy i przejściówkę , ale na razie nie dotarły do mnie . Powiem Ci jak zmienię czy dało jakieś efekty. Nie jest to wina karty bo sprawdzałem na starym CRT i jest dobrze

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

włos się jeży na głowie gdy czytam że nie widać różnicy w ilości klatek powyżej (zależnie od postu) 35 lub 40... Gdyby tak było nikt, ale to nikt, nie kupiłby monitora 120hz (że o 144hz nie wspomnę)... :/

Odświeżanie oznacza ile razy na sekundę obraz jest odświeżany. Pomiędzy odświeżaniem 60 Hz a 120 Hz ludzkie oko nie widzi różnicy, ale po dłuższym czasie pracy na niskim odświeżaniu nasze oczy się po prostu męczą. Nie ma co porównywać FPS w grach do Hz monitora, bo są to niemalże dwie inne rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Podaj cały sprzęt jaki masz, dziwne zachowanie karty.

 

Również posiadam Radeona 7970 od sapphire i nigdy nie widziałem spadków FPS w grach. 

 

Grałem praktycznie w każdy nowszy tytuł typu - Crysis 3, BF3, Dead Space 3 i tak dalej ZERO przycięć lub spadków FPS.

 

Może podkręcałeś kartę lub źle jest podłączona ? Może coś innego ogranicza komputer a nie karta graficzna. 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, że tak późno odpisuje, mój PC: gigabyte radeon 7970 GHz edition, I5 4750k @4,2 Ghz, MSI GD55, 16 gb DDR3 1,6 Ghz, dysk seaget 1tb + ssd ocz v4 120 gb (systemowy). Karty nie podkręcałem, z podłączeniem tez nie miałem większych problemów oprócz kabla z dodatkowym zasilaniem, który był zbyt twardy przy końcu ale jakoś się udało.

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

BRak plynnosci obrazu w grach typu FPS jest spowodowany liczba klatek ktora wyswietla monitor. Mam w domu 2 monitory - oba podlaczone przez DVI jeden 120 Hz drugi ( mojej laski ) 60 Hz i jak gramy w csa to widze wlasnie te " przyciecia" mimo ze oboje mamy stale fpsy na poziomie 120 ( gramy na fps_max 121 ).

 

Tutaj nagranie prezentujace roznice miedzy 144Hz - 60Hz:

http://youtube.com/embed/Ax8NxWn48tY?html5

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...