Skocz do zawartości

Nowy komputer, a niewyraźny obraz, rozmyte tekstury przy poruszaniu myszą i fale.


Recommended Posts

Witam,

 

Więc mam problem od kilku dni kiedy przyszedł mi komputer i proszę o pomoc, wszelkie pomysły na pewno się przydadzą. 

 

Specyfikacja komputera: http://www.morele.net/inventory/info/28DMaT/  tylko, że na razie jest na boxowym chłodzeniu, a prawidłowe przyjdzie dopiero w przyszłym, ale z tempami problemów nie mam. 

 

Otóż po złożeniu komputera wspólnie z kolegą, który sam miał praktyki w jakimś serwisie i składał więc chyba nic nie pogmatwaliśmy podłączyłem go do starego monitora płaskiego lcd 19 szajsunga. Występował efekt ziarna w grach i takie falowanie jak się w niebo wpatrzyło. Myślałem, że to wina archaicznego monitora. 2 dni temu przyszedł mi EIZO FS 2333, którego od razu podpiąłem DVI-S i było to samo tylko nie było efektu ziarna. Myślałem, że to wina kabla, przepiąłem pod hdmi, potem pod zwykłe dvi i było ciągle to samo. Myślałem, że to wina monitora. Przepiąłem więc pod TV 32 cale full hd, to samo. Następnie myślałem, że mam uwaloną kartę graficzną więc ją wyjąłem i na integrze było to samo. Zasilanie do karty podłączałem na 3 różne sposoby i nic się nie zmienia. Sterowniki reinstalowałem na starsze i nowsze, formatowałem system i to samo. Zawsze był efekt niewyraźnego obrazu czyli takie fale pół kołowe. W steamie natomiast i niektórych grach są one proste i czasem się tak ruszają, a czasem stoją. Po wpatrzeniu w niebo od razu widać te irytujące fale jak na karcie sprzed 10 lat mimo, że gra ustawiona na full detale. Następnym problemem są rozmyte textury gdy np. lecę samolotem i kompletnie nie ruszam myszką jest okey. Ale gdy delikatnie poruszę myszką od razu pojawia się efekt rozmycia tych dolnych textur bo wiadomo jesteśmy w powietrzu. Podrzucam screena z hangaru po wpatrzeniu się w niebo. W rzeczywistości wygląda to 5 razy gorzej. Proszę bardzo o pomoc, bo nie wiem co robić, nawet co wysłać na gwarancje i jak sprawdzić czego to wina, a nie mogę się rozkoszować graniem tylko martwić o takie rzeczy dając 5 tysięcy za kompa. Może też problem jest w ułożeniu kabli w obudowie, bo upchnąłem je możliwie jak najbardziej i w efekcie jeden dotyka drugiego i są czasem przeplatane ze sobą. Nie wiem pomóżcie mi. 

 

 
 
 
Może to kwestia sterowników, bo ja instalowałem te z płytki do płyty głównej a do karty już po prostu ze strony Nvidii, albo może koliduje to jakoś ze sobą, bo na płycie głównej jest chyba integra i jeszcze na procku więc sam nie wiem. Albo czy może to być wina źle zgranego systemu?
Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

bez przesady z tymi kablami :) ..


troche jakby za mała rozdzielczość... a dopasowałeś rozdzielczość ekranu ?


musi się ktoś wypowiedzieć kto się zna na tych efektach wyświetlania, czy artefakty od grafy... ale widze że ikonki gry i panel  wywietlane są okej , hm... to tylko w tej grze ?


raczej nie wina monitorów..

Link to post
Share on other sites

Tzn ustawiłem 1920x1080, ale po zmniejszeniu czy zwiększeniu różnicy z tymi paskami nie ma więc. W planetside 2 nie ma już np. tych pasów, ale jak się patrzy na drzewa i takie rzeczy to jest rozmycie straszne. Najbardziej uciążliwe są te pasy które widać nawet na tapecie, a gdy zmienię ustawienia monitora na "Game" czyli teoretycznie najlepsze. Masakrycznie spada jakość obrazu, i wtedy to już wgl wszystko faluje i jeszcze większe syfy wychodzą.

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

heh wiesz... ogólnie powinieneś sprawdzić jak ci śmiga grafa na battlefield 3 tam ustawiasz najwyzszą grafe i wtedy ma pewność czy cos nie tak z grafą , bo mysle troche że ta gra war thunder może ma za słabą rozdziałkę, mozesz też sciągnąć jakąś  hd tapetę na pulpit i sprawdzić " pzejścia tonalne" bo wiem że z tonalnymi przejściami są problemy przy słabej rozdzielczości..., co do jakości tekstur w grach to nie zawsze są żylety .....

Link to post
Share on other sites

Witam, mam dokładnie taki sam problem co Ty efekt falowania i ziarna w grach i ogólnie przy zwykłej pracy, też na nówce komputerze mam już tak kilka miesięcy w grach jest to uciążliwe, jakość jest słaba i wgl, planuje zakup nowego monitora ale chyba po przeczytaniu Twojego problemu zrezygnuję z możłiwośći zakupu, jak to nic nie daje, wszystko mam identycznie jak piszesz, na starym komputerze także mam ten problem, cięzki orzech do zgryzienia, sam nie wiem jedyne co mi zostanie to chyba oddanie komputera do serwisu, bo problemu nie mogę rozwiązać, troche grzebałem przy starym komputerze, zmieniałem zasilacze, przekładałem kostki ramu, zmieniałem paste na procesorze, nie wiem, nie wiem... może to płyta głowna? cięzko powiedzieć, trochę pogrzebie w najbliższym czasie może coś znajdę, daj znać gdybyś rozwiązał problem , albo ktoś kto mógłby pomóc niech pisze.


Tutaj moja specyfikacja komputera

 

Intel Core i3 3220 3.3Ghz 
MSI B75MA-E33 
Gigabyte Radeon HD7750 1GB DDR5/128bit 
Integral 4GB 
Seagate Barracuda 3.5 500GB Sata III 16mb 
OCZ CoreXstream 500W 
Monitor: AccuSync LCD203WM firmy NEC 

 

Komputer był również kupowany na stronie morele, a problem na starym komputerze wystąpił jak podkręcałem procesor na otwartym systemie w programie Gigabayte coś tam, komputer się zresetował i tak się zaczęło, nie mam pojęcia jak to możliwe by na nowym komputerze wystąpiło tak samo, od pierwszego włączenia, podejrzewam płytę główną, tylko niestety nie mogę jak sprawdzić, nie mam możliwości

Link to post
Share on other sites

Monitor mam Eizo FS 2333 ledwo co przyszedł przed 2 dniami. Teoretycznie obraz miał być jak brzytwa, a na ustawieniu game wszystko sobie lata i wychodzą jeszcze bardziej syfy o których mówię. Ludzie mi ogólnie polecali i recenzje oraz opinie też miał dobre więc wziąłem. Podpiąłem xboxa 360 pod ten monitor i też były te fale i inne gunwa. Może mam jakąś lipną wersje monitora ? Tylko czemu w takim razie te paski też są na telewizorze full hd do którego podłączyłem komputer by to właśnie sprawdzić gdzie akurat tam gdy jest podłączona konsola żadnych pasków nie ma. Jutro ugadałem się już z kolegą przejdę się z monitorem i zobaczymy, czy będzie normalnie czy tak samo. Jeśli znowu będą te pasy itd, to znaczy, że mam lipny monitor? Wysyłać go na gwarancje ? Chociaż bardziej mi się wydaje, że to wina płyty ale z drugiej strony xbox 360 był na pewno sprawny więc skąd te pasy i smugi.

 

Idę do piwnicy po mój stary monitor z du**ą i zobaczę czy tam będzie wszystko grało.

 

 

No i tego się nie spodziewałem. Podpiąłem pod stary monitor LG FLATHRON i niestety ale jest to samo. Na tym moim Eizaku te pasy jak są to jeszcze falują a gdy się poruszy myszką w grze to tekstury się rozmazują. Na TV np. już tekstury się nie rozmazywały tylko niebo więc myślę, że albo jest uwalona ta płyta, albo co ? albo karta graf, albo sterowniki? albo zasilacz? albo windows bo niestety jest to kopia od jakiegoś tam użytkownika. Może zainstalować windows 8 i zobaczyć jak tam będzie? chociaż wątpię, że to pomoże. Może uptade biosu? Nie wiem co robić, nawet gdybym wiedział jaka część jest uwalona to spoko, wysyłam na gwarancję i tyle. A w ten sposób to może być jak już pisałem sporo rzeczy i nie wiem jak to sprawdzić. Zamówiłem komputer za tyle kasy, zawsze marzyłem o fajnym sprzęcie, a tu człowiek nie może rozkoszować się graniem tylko widzi jakieś pasy i rozmazywane tekstury i ogólnie ostrość mizerna. Nie wiem co robić, pomóżcie  :)

 

Dodam jeszcze, że przykuły moje uwagi dwie rzeczy. Mianowicie gdy wszystkie części do mnie dotarły to płyta główna jako jedyna nie miała żadnej nalepki potwierdzającej to, że nie była otwierana przez kogoś, oraz miała mniej nalepek niż mieć powinna czyli tylko na ramie jakąś a tych innych nie, gdzie na unboxingu było ich więcej. Następna rzecz jaka mi się nie spodobała to piszczenie takie dziwne karty graficznej przy wyświetlaniu animacji. Włączasz np. War Thunder i jest film piszczy, potem przechodzi do ekranu logowania i przestaje potem jest hangar i znowu piszczy. Teraz to się unormowało ale jednak.

Link to post
Share on other sites

Ja zapomniałem dodać że byłem już jakies 2 miechy temu w serwisie z obecnym komputerem, sprawdzić czy to nie wina monitora i pamiętam że było tak samo, włączyłem tam grę i był efekt ziarna i tekstury niewyraźne, nie pamiętam czy było to falowanie, czyli monitor raczej sprawny mam, mnie się wydaje że to jednak jest wina płyty głównej lub pamięci ram, odłączałem grafikę, całkiem ją wyjąłem ze slotu i podłączyłem monitor do zintegrowanej karty i tak samo, zasilacz sprawny na pewno jak masz tak samo jak ja to raczej sprawny, jak pisałem podłączałem zasilacz no name do starego komputera i to samo, procesor odpada, więc albo płyta główna jest do kitu albo coś z ramem, tak sądzę, daj znać jutro jak przyjdziesz od kolegi, aktualizacji biosu nie próbowałem choć można spróbować.


Coś znalazłem na temat mojej płyty - biosu 

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2506302.html

 

Możliwe iż to wina biosu.

 

Kurczę tylko ja nie umiem robić aktualizacji 


Zrobiłem aktualizację do najnowszej - to nic nie dało przynajmniej u mnie


Cześć, byłeś u kolegi z monitorem? czy może rozwiązałeś już problem?

Link to post
Share on other sites

 

 Podpiąłem xboxa 360 pod ten monitor i też były te fale i inne gunwa. Może mam jakąś lipną wersje monitora ?

Podejrzewam problemy w gniazdku, nieprawidłowo uziemiona instalacja lub coś w tym stylu. Sprawdź u jakiegoś znajomego co mieszka w innym mieszkaniu/bloku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...