Skocz do zawartości

Samsung LE40B550, dobry wybór?


Recommended Posts

jestem na kupnie tv, budżet 2k zł i właśnie za tyle jest do kupienia Samsung LE40B550, macie pomysł na coś lepszego, przeszperałem i wg mnie nic już lepszego za te pieniądze nie ma, ale chce się jeszcze upewnić...

 

dane techniczne -> http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... fullspec=F

Link to post
Share on other sites

No cóż - mnie osobiście zaskoczył b650, ale za 40 cali trochę trzeba by dać, tak więc w tej kwocie chyba wybór OK.

 

Najlepiej było by, gdybyś się zdecydował na plazmę Panasonica. Za te pieniądze są modele 42 i 37-calowe HDready, tak więc jeśli 720p Ci wystarczy to generalnie taki Panasonic P42X10Y wypadnie lepiej. Modele fullHD to koszt od 2500zł (modele 2009), za 2900zł są już modele tegoroczne z bajerami, i bardzo, bardzo ładnym obrazem.

Link to post
Share on other sites

Widziałem B551, a sam mam PDP tego, co Michael_17. Najpierw widziałem tego Samsunga i muszę powiedzieć, że jest całkiem ciekawy ale obraz jest strasznie ostry na min, kolory w porównaniu do tej plazmy wręcz przesycone. A sam TV sprawuje się bardzo dobrze i bezproblemowo, rodzinka ma go.

Link to post
Share on other sites

W cenie 2 tys Twój wybór jest całkiem ok. Sam posiadam już trzeci model Samsunga (obecnie seria '6' model 'B' ) i z każdego byłem i jestem zadowolony i jak będę kiedyś zmieniał to też na produkt firmy Samsung. Mała rada-jeżeli się nie pali z zakupem poczekaj do Świąt, jak wiadomo w sklepach promocje a nóż trafisz na coś ciekawszego w podobnej cenie ^^

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

panowie mam b551 i podobno da się wgrać jakiś soft żeby odtwarzał filmy z pendrive wiecie coś o tym? telewizor jest bardzo dobry dostałem od ojca w prezencie ;):)

tak się podepnę pod temat bo nie mam pojęcia jaki kupić tani kabel hdmi?

chce podpiąć kompa pod ten tv ale nie wiem jaki kupić sa takie za 15 zł i za 50 może ktoś coś doradzić?

chciałem sprawdzić gry na takim telewizorku:):)

np nowego hfs:P

Link to post
Share on other sites

Jak do 3 metrów to śmiało najtańszy, gdyż HDMI jest interfejsem cyfrowym, tam idą same zera i jedynki 10001011101001001 i, jak to mówię, "tego już bardziej popsuć nie idzie" ;)

 

Jednak w przypadku połączeń 5, 10 metrowych zaleca się kable lepszej jakości, miedź beztlenowa OFC, pozłacane styki itd... Dlaczego? No właśnie piszę, piszę, a tak naprawdę sam nie wiem, nigdy nie drążyłem tego tematu, gdyż nie potrzebowałem takiego połączenia, do głowy przychodzi mi tylko jedna myśl: gdy stosujemy tak długie połączenia często staramy się te przewody ukryć, np w ścianie, i w przypadku, gdy słabej jakości chiński kabelek ulegnie najprostszemu uszkodzeniu będziemy zmuszeni do "psucia" ściany, aby go wymienić.

Link to post
Share on other sites

Oj nie tak śmiało ;)

Kolega ostatnio zakupił taki za około 20zł w markecie i co... i kupa... nie radził sobie z rozdzielczością FHD.

Radziłem mu dorzucić troszkę i wybrać coś lepszego a tak nie dość, że tamten poszedł do kosza to i tak musiał kupić nowy.

Jak widać wszystko da się zepsuć - tylko trzeba chcieć :D

Także radze ten za 50zł - lepsze materiały, lepsza przepustowość, szybszy transfer, mniejsza strata (dlatego też lepsze technologicznie kable poleca się przy ich większej długości).

Taka mała rada :) jak chcemy "wpuścić" kabel w ścianę to robimy tunel lub dajemy peszle, żeby później bez problemu móc je wymienić :)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Czy fart???

Nie wiem... może tak a może nie...

Kolega chciał podłączyć PS3 do TV przez "naszego 20-to złotowego bohatera" i gdy ustawił rozdzielczość FHD po prostu nic nie szlo ani dźwięk ani obraz, przy niższych rozdzielczościach było ok.

Chciał przyoszczędzić a później ze spuszczoną głową przyszedł do mnie w pożyczkę o kabel.

RADA

Nie kupować tanich kabli w marketach Carrefour sygnowanych ich logiem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...