Skocz do zawartości

Spadająca wydajność procesora w trakcie gry.


Recommended Posts

Witam ! Od roku lub dwóch zauważyłem, że mój procesor (Dual Core e7200) nie działa tak dobrze jak kiedyś. Kilka lat temu mogłem grać w to czego teraz nawet na najniższych ustawieniach nie odpalam.( Assassin Creed 1, Wolverine Origins). Myślałem, że to przez to, że proc miał 4 lata i już się zużył przez intensywną grę. W międzyczasie mój GeForce 8600GT zaczął się przegrzewać i fpsy spadały do 5 z np. 40. Po pewnym czasie zacząłem grać w grę, w której się nie przegrzewał lecz w pewien dzień coś było nie tak i nie mogłem już grać w WoT'a. Okazało się, że kondensatory "wybuchły".  Pewien gość wymienił mi podobno pasty i wmontował nową kartę graficzną Gainwarda Gts 450.  Przez te ostatnie 2 lata procesor chodził na temperaturze + 80 stopni, z tego ten gość mówił, że speed fan kłamie, sugerując, że gdyby miał 90 stopni to by nie mógł dotknąć procesora po chwili.  2 tygodnie temu zacząłem mieć 5 fpsów,a temperatura procka dochodziła do 95 stopni. Zdecydowałem się otworzyć kompa, który był podobno czyszczony i wszystkie pasty były wymieniane. Po odkręceniu wentylatora od procesora ujrzałem kamień na "metalowym okręgu" od radiatora jak i na procesorze.  Starłem to i nałożyłem równo pastę. Po włączeniu procesor zamiast 60-70 stopni miał tylko 30-40. Ogólnie nie mam już 10-20 fpsów lecz 30-20. Niestety na początek gry mam 40 fpsów, które później spadają do 20 co uniemożliwia mi grę. Czy jest możliwość naprawy tego ? Podaje tutaj 2 albumy screenów z OCCT, które polecił mi zrobić użytkownik tego forum. 

http://imgur.com/a/APKiP#0

http://imgur.com/a/pnZMg


Bump

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...