Skocz do zawartości

lekki "muł" po uruchomieniu


Recommended Posts

Posiadam Windows 7 i od pewnego czasu po uruchomieniu komputera (gdy już pojawi się

pulpit) dostaje on "muła" tj. gdy np. uruchomię ikonkę Google Chrome, muszę odczekać około 10-15 sekund zanim się on uruchomi. Po tym czasie komputer chodzi już normalnie. Uprzedzając oczywiste wypowiedzi: Wątpię aby był to problem ramu czy procesora ponieważ wcześniej wszystko chodziło jak należy, tj. po włączeniu się komputera był on od razu gotowy to użytku i nie trzeba było czekać. Wyłączyłem wszystkie zbędne programy uruchamiające się przy starcie (zostawiłem jedynie antywirusa, AMD Catalyst Contol Center, TuneUp Utilities (który był ściągnięty z myślą o naprawie owego problemu ale nic nie zdziałał) oraz VIA HD Audio Deck). Powyłączałem zbędne usługi w systemie (jak faks czy windows defender) oraz defragmentowałem wszystkie dyski, a nawet stawiałem system od nowa- nic nie pomogło. Problem pojawił się po zainstalowaniu dość złożonej skórki do Windows zmieniającej praktycznie cały jego wygląd, od ikonek począwszy na ekranie "Zapraszamy" i dźwiękach skończywszy. Problemem mogło być to ze moje 3gb ramu to było za mało na tą skórkę i cały system więc jego uruchomienie razem z nią trwało dłużej, lecz nawet po postawieniu nowego systemu (a więc i pozbyciu się owej skórki) problem nie zniknął. Macie jakieś rady co do mojego problemu lub sztuczki których nie wymieniłem?

 

CPU: Intel Core I3 530

Ram: 3gb DDR3

PSU: Silentium PC Deus G1 600w

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

Może skanowanie przy uruchomieniu?

 Wypowiedz się dokładniej, ja mam włączyć skanowanie przy uruchomieniu czy samo się włącza i przez to spowalnia? Jeśli tak to jak je wyłączyć.

 

A może istnieje prawdopodobieństwo, że z dyskiem dzieje sie coś złego ? Dasz jakieś info na jego temat ? Może skany z HDTune ?

Które dokładnie? tam tych testów jest od cholery

Link to post
Share on other sites

Error scan zrobiłem normalny, nie quick i wszystko zielone, żadnych problemów. natomiast w Helath mam "Reallocated Sector Count" oznaczone jako warning. To znaczy że dysk siada? Jest to problem mechaniczny czy może taki który da się naprawić? załączam zdjęcie: http://tinypic.com/view.php?pic=r0tjl1&s=5

Link to post
Share on other sites

nic z niego już nie będzie, o ile jeszcze masz na niego gwarancję to oddaj, jak nie to kup nowy i czekaj aż ten padnie do końca
mogłeś wkleić całość SMARTa
generalnie pozycja (05) odnosi sie do sektorów uszkodzonych przeniesionych do buffora które zostały zastąpione "zapasowymi" ale prędzej czy później się one skończą i najpierw będzie stopniowa utrata danych aż do padnięcia dysku

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...