Skocz do zawartości

Ktora platforme wybrac. Okreslony budzet !


Recommended Posts

Hej !

 

Chcialbym zasiegnac waszych opini ktora platforma jest bardziej oplacalna.

Mowa o AMD am3 czy s1156 badz s1366 ?

Kwota jaka dysponuje to 4300zl +/- 200zl na zestaw z monitorem.

Zdecydowalem sie na zestaw z xeonem 3440 + hd 5850.

Jednak ogladajac tematy na forach widze ze na am3 pojawia sie tanie 6-rdzeniowce ktore na s1156 wogole sie nie pojawia wiec s1156 raczej na tym traci.

Na s1366 sa 6-rdzeniowce ale ich cena przytlacza.

 

Ogolnie rzecz biorac procesory od intela sa bardziej wydajniejsze ale czy w takim ukladzie przyszlosciowe ?Wkoncu biorac amd np x4 955 + plyta ktora obsluzy 6 rdzeniowce (w przyszlosci) + wydajna grafika to chyba dobre rozwiazanie ? Tylko boli to ze na teraz zestaw od intela bez podkrecania i tak jest lepszy od tego x4 955.

 

Czy moze jednac zlozyc zestaw na s1366 dolozyc 400-500zl do ceny ktora podalem wyzej i zakupic i920 + maximus 2 + tania grafa zeby kiedys zmienic na lepsza (np. 5970)?

 

Doradzcie jaka podjac decyzje ! Komputer zakupie i zmienie cos dop. za 3-4lata. W ktora strone bardziej isc w takim wypadku ?

 

Dodam iz wiem ze 6 rdzeni wogole sie nie przeklada na gry itd. itp. Mowa w kontekscie przyszlosci (tutaj tez wiem ze to szerokie pojecie i w miedzy czasie pojawia sie lepsze procki itd).

 

Czekam na wasze wypowiedzi !

Link to post
Share on other sites

Jednak ogladajac tematy na forach widze ze na am3 pojawia sie tanie 6-rdzeniowce ktore na s1156 wogole sie nie pojawia wiec s1156 raczej na tym traci.

Po pierwsze, to skąd masz informacje o tym, że na 1156 nie będzie sześciu rdzeni? Po drugie, nie ma chyba jeszcze sześciu rdzeni od AMD i nie wiadomo ile będą kosztować. Po trzecie, do gier wystarczą cztery rdzenie.
Link to post
Share on other sites

Ja bym wziął coś takiego:

http://img532.imageshack.us/img532/6826/screenhunter01mar270929.jpg

 

Ceny z proline.pl. W esc.pl może być trochę taniej :wariat:

Zostaje jeszcze prawie 1k na porządny monitor z full HD :menda:.

Ew. możesz jeszcze dołożyć jakieś 150zł do Scythe Mugen, ale to jeśli będziesz kręcił proca...

Link to post
Share on other sites

Jednak ogladajac tematy na forach widze ze na am3 pojawia sie tanie 6-rdzeniowce ktore na s1156 wogole sie nie pojawia wiec s1156 raczej na tym traci.

Po pierwsze, to skąd masz informacje o tym, że na 1156 nie będzie sześciu rdzeni? Po drugie, nie ma chyba jeszcze sześciu rdzeni od AMD i nie wiadomo ile będą kosztować. Po trzecie, do gier wystarczą cztery rdzenie.

Przeciez juz jest info ze maja sie juz pojawic 6rdzeniowe od AMD do tego podali juz ceny w przyblizeniu. Znajde link do newsa to wrzuce.

 

Tearius a co powiesz na :

1 x G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL

1 x Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

1 x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

1 x Samsung SH-S223C SATA (black)

1 x OCZ ModXStream Pro 500W

1 x DELL 2209WA (16:10, E-IPS, 6ms, DVI, 4xUSB, pivot)

1 x SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

1 x MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/

1 x Gigabyte Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1 x SilentiumPC Fortis HE1225

 

W sumie skopiowane z czyjegos tematu ale wydaje sie spoko.

 

EDIT:

Tutaj info o 6rdzeniach AMD i przypuszczalne ceny :

http://nvision.pl/AMD-Phenom-II-X6-1090T-flagowe-6-rdzeni-AMD--News-16352-ndetails.html

"Premiera nowości odbędzie się 27 kwietnia."

Link to post
Share on other sites

Tearius a co powiesz na :

1 x G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL

1 x Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

1 x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

1 x Samsung SH-S223C SATA (black)

1 x OCZ ModXStream Pro 500W

1 x DELL 2209WA (16:10, E-IPS, 6ms, DVI, 4xUSB, pivot)

1 x SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

1 x MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/

1 x Gigabyte Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1 x SilentiumPC Fortis HE1225

 

Ram dobry, o ile ma niskie radiatory i kosztuje poniżej 400zł. Chociaż jak znam życie bardziej opłacalne byłyby A-daty 2000mhz za 399 :wariat:

Co do procka - IMO do gier w zupełności wystarczy i5, jeśli chcesz wielowątkowość to to będzie dobry wybór. Płyta główna dobra, ale moim zdaniem można przyoszczędzić i wziąć gigabyte p55 ud3 lub odpowiednika cenowego od asusa. Ale jak Ci sie podoba, to też fajna płytka :menda:

Chłodzenie powinno starczyć do podstawowego OC.

Na reszte pytan nie odpowiem, bo nie mam czasu.

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Ja proponuję i5 ponieważ X3440 ma tylko mnożnik 19 więc nie będzie się tak dobrze podkręcał jak i5.

 

1.Intel Core i5 750 2,66GHz

2.MSI P55-GD65

3.A-Data 2x2GB 2000MHz X-Series

4.Sapphire HD5850 Toxic

5.Scythe Mugen II Rev.B

6.Samsung F3 500GB 2x[RAID0]

7.SilentiumPC Gladius 600 Window PB

8.OCZ ModXStream Pro 500W

9.Dell 2209WA

 

Cena całego zestawu wynosi 4795 zł.

 

Pozdrawiam. 8-)

Link to post
Share on other sites

Ok. Mam rozumiec ze te 6rdzeni od AMD w kwietniu sobie odpuscic i brac i5 ?

To mnie jeszcze powstrzymuje ze potem jakbym chcial miec 6 rdzeni to bede musial cala platforme zmienic.

A do czego potrzebne Ci jest 6 rdzeni? Będziesz potrafił je wykorzystać czy komputer ma być do lansu?

Na 1156 z pewnością wyjdą 6 rdzeniowe procki, będzie to później bo Intel twierdzi (i ma rację), że dla "Kowalskiego" 6 rdzeni na dzień dzisiejszy jest nie potrzebne. Wiedz, że następna generacja procków AMD będzie już z pewnością wymagała przejścia na podstawkę typu LGA a musi to nastąpić szybko bo AMD technologicznie jest jakieś 1-1.5 roku z tyłu (bardzo stara architektura hamuje bardzo ich wydajność).

 

Kup i5 750 ewentualnie tego Xeona, o którym pisałeś wyżej (ma mnożnik x19 ale i Turbo więc kręci się spokojnie do ~4-4.2GHz).

Link to post
Share on other sites

Ok. Mam rozumiec ze te 6rdzeni od AMD w kwietniu sobie odpuscic i brac i5 ?

To mnie jeszcze powstrzymuje ze potem jakbym chcial miec 6 rdzeni to bede musial cala platforme zmienic.

A do czego potrzebne Ci jest 6 rdzeni? Będziesz potrafił je wykorzystać czy komputer ma być do lansu?

Na 1156 z pewnością wyjdą 6 rdzeniowe procki, będzie to później bo Intel twierdzi (i ma rację), że dla "Kowalskiego" 6 rdzeni na dzień dzisiejszy jest nie potrzebne. Wiedz, że następna generacja procków AMD będzie już z pewnością wymagała przejścia na podstawkę typu LGA a musi to nastąpić szybko bo AMD technologicznie jest jakieś 1-1.5 roku z tyłu (bardzo stara architektura hamuje bardzo ich wydajność).

 

Kup i5 750 ewentualnie tego Xeona, o którym pisałeś wyżej (ma mnożnik x19 ale i Turbo więc kręci się spokojnie do ~4-4.2GHz).

O tym nie wiedzialem.. wiec teraz juz wiem i chce pozostac przy i5.

Tylko xeon czy i5-750 (juz nie chodzi o OC, bez OC ktory lepszy ?

Link to post
Share on other sites

Asus P7P55D lub Gigabyte P55-UD3. Myślę, że więcej Ci nie potrzeba. To jeżeli chodzi o 1156. Prawdę mówiąc, to platforma może być dowolna - AM3/1156. Kwestia budżetu i grafiki jaką chcesz wziąć. Na AMD można mieć ~300zł zaoszczędzona na grafikę lub inne rzeczy, a wydajność do grania czy innych rzeczy jest właściwie identyczna.

Link to post
Share on other sites

Asus P7P55D lub Gigabyte P55-UD3. Myślę, że więcej Ci nie potrzeba. To jeżeli chodzi o 1156. Prawdę mówiąc, to platforma może być dowolna - AM3/1156. Kwestia budżetu i grafiki jaką chcesz wziąć. Na AMD można mieć ~300zł zaoszczędzona na grafikę lub inne rzeczy, a wydajność do grania czy innych rzeczy jest właściwie identyczna.

To tak z ciekawosci co z AMD bys mi zlozyl? zebym mogl sobie porownac.
Link to post
Share on other sites

Płyta tańsza o 100zł -> np. Asus na 785G

Procek tańszy o 150zł -> Phenom 955

 

Reszta ta sama. Z 300zł przesadziłem, ale za 250zł można już coś kupić, także jest to do wyboru, do koloru :wariat: Wsparcie dla obu podstawek powinno być jednakowe, na 1156 tez będzie pojawiać się sporo procków.

Link to post
Share on other sites

O tym nie wiedzialem.. wiec teraz juz wiem i chce pozostac przy i5.

Tylko xeon czy i5-750 (juz nie chodzi o OC, bez OC ktory lepszy ?

 

Teroretycznie Xeon przez mnoznik powinien sie gorzej krecic ale to juz zalezy jaka sie sztuka trafi. Jesli komp ma byc na lata to wolal bym doplacic i brac Xeona poniewaz ma HT a jesli to ma byc komp, ze będziesz go wymieniać za 3-4 lata to raczej nie ma co kombinowac tylko i5 i OC do 3.5GHz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...