Skocz do zawartości

Problem z rozmazywaniem, nowy komputer.


Recommended Posts

Witam,

 

Otóż problem polega na tym, że na moim komputerze występuje takie rozmycie obrazu i widać takie paski. Na tapecie np. i ekranie logowania jest to takie rozmycie w postaci takich pasów lecz nie są one proste tylko okrągłe. Gdy natomiast odpalam sobie War Thunder chociażby to w hangarze po wpatrzeniu w niebo widać również okrągłe pasy, które strasznie irytują oczy i wygląda jak by była zintegrowana karta. W Steamie czy innych programach też są paski natomiast już proste. Podpinałem do telewizora w full hd i ten sam efekt. Podpinałem różnymi kablami od DVI zwykłego po ten DVI-SUB i HDMI. Na każdym efekt ten sam. Sterowniki niby mam najnowsze do karty graficznej. Zasilanie do niej też podpinałem na różne sposoby i to samo. Pytanie w czym jest problem? Załączam właśnie z War Thunder i po wpatrzeniu w niebo można zauważyć te paski w rzeczywistości jednak wygląda to znacznie gorzej.  Dodatkowo jeszcze podczas lotu gdy ruszam myszką to pojawia się rozmycie textur.

 

Specyfikacja komputera:

http://www.morele.net/inventory/info/28DMaT/

 

Screen:

 

 

Może to kwestia sterowników, bo mam windowsa który sam ich nie pobierze, a po odpaleniu DriverMaxa jest sporo przestarzałych jak do chipsetu i innych rzeczy.

 

Proszę o pomoc.


 

Własnie uruchomiłem komputer bez GTX 770 czyli na zintegrowanej i jest to samo. Więc kamień z serca, że to nie problem mojej karty graficznej. Pytanie czego? Płyta? Zasilacz? Źle podłączyłem kompa? Sterowniki?


.


esd

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

Jaki masz monitor ??

Za poprawne wyświetlanie obrazu odpowiedzialne jest GPU, jaki i sam LCD.

Paski mogą być wynikiem kiepskiego odwzorowania kolorów - po prostu może być tak że masz kiepski monitor, który nie radzi sobie z poprawnym wyświetleniem odpowiednich kolorów, co objawia się właśnie "twardymi" liniami, zamiast delikatnym przejściem tonalnym (gradient). Np. w moim przypadku na jednym monitorze widzę normalnie czyściutki gradient (przejście z jednego koloru do drugiego), a na innym właśnie takie paski jak starasz się zaprezentować.

Do tego dodam że użytkownicy z "normalnymi" szkiełkami nie zobaczą na Twoich screenach tego co Ty widzisz na swoim szkiełku.

Żeby ostatecznie sprawdzić czy powyższa teza jest zgodna z rzeczywistością, weź LCD i sprawdź u znajomego, u którego wszystko działa poprawnie. Zamienicie monitory i sprawdź czy podany "efekt" jest nadal widoczny, czy to może rzeczywiście wina karty / sterowników itp.

Link to post
Share on other sites

Monitor mam Eizo FS 2333 ledwo co przyszedł przed 2 dniami. Teoretycznie obraz miał być jak brzytwa, a na ustawieniu game wszystko sobie lata i wychodzą jeszcze bardziej syfy o których mówię. Ludzie mi ogólnie polecali i recenzje oraz opinie też miał dobre więc wziąłem. Podpiąłem xboxa 360 pod ten monitor i też były te fale i inne gunwa. Może mam jakąś lipną wersje monitora ? Tylko czemu w takim razie te paski też są na telewizorze full hd do którego podłączyłem komputer by to właśnie sprawdzić gdzie akurat tam gdy jest podłączona konsola żadnych pasków nie ma. Jutro ugadałem się już z kolegą przejdę się z monitorem i zobaczymy, czy będzie normalnie czy tak samo. Jeśli znowu będą te pasy itd, to znaczy, że mam lipny monitor? Wysyłać go na gwarancje ? Chociaż bardziej mi się wydaje, że to wina płyty ale z drugiej strony xbox 360 był na pewno sprawny więc skąd te pasy i smugi.


Idę do piwnicy po mój stary monitor z du**ą i zobaczę czy tam będzie wszystko grało.

 

 

No i tego się nie spodziewałem. Podpiąłem pod stary monitor LG FLATHRON i niestety ale jest to samo. Na tym moim Eizaku te pasy jak są to jeszcze falują a gdy się poruszy myszką w grze to tekstury się rozmazują. Na TV np. już tekstury się nie rozmazywały tylko niebo więc myślę, że albo jest uwalona ta płyta, albo co ? albo karta graf, albo sterowniki? albo zasilacz? albo windows bo niestety jest to kopia od jakiegoś tam użytkownika. Może zainstalować windows 8 i zobaczyć jak tam będzie? chociaż wątpię, że to pomoże. Może uptade biosu? Nie wiem co robić, nawet gdybym wiedział jaka część jest uwalona to spoko, wysyłam na gwarancję i tyle. A w ten sposób to może być jak już pisałem sporo rzeczy i nie wiem jak to sprawdzić. Zamówiłem komputer za tyle kasy, zawsze marzyłem o fajnym sprzęcie, a tu człowiek nie może rozkoszować się graniem tylko widzi jakieś pasy i rozmazywane tekstury i ogólnie ostrość mizerna. Nie wiem co robić, pomóżcie :)


Dodam jeszcze, że przykuły moje uwagi dwie rzeczy. Mianowicie gdy wszystkie części do mnie dotarły to płyta główna jako jedyna nie miała żadnej nalepki potwierdzającej to, że nie była otwierana przez kogoś, oraz miała mniej nalepek niż mieć powinna czyli tylko na ramie jakąś a tych innych nie, gdzie na unboxingu było ich więcej. Następna rzecz jaka mi się nie spodobała to piszczenie takie dziwne karty graficznej przy wyświetlaniu animacji. Włączasz np. War Thunder i jest film piszczy, potem przechodzi do ekranu logowania i przestaje potem jest hangar i znowu piszczy. Teraz to się unormowało ale jednak.

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

Nie no szkiełko masz 1 klasa - myślałem o jakimś tanim badziewiu za 300-500zł, ale Eizo to już klasa sama w sobie. Więc szkiełko odpada, pozostaje skrzyneczka i oprogramowanie / sterowniki.

 

Hmm, no więc niby tak, dlatego go kupiłem, ale w takim razie czemu po podłączeniu go do xboxa 360 też są te pasy co prawda już w grze jest okey, ale po włączeniu na ten tryb "Game" wszystko traci na jakości, tylko się jasność wszystkiego zwiększa, a teoretycznie miało być na tym właśnie najlepiej i z recenzji wynika że na tym właśnie są najlepsze kolory więc, może xbox jest za słaby? Chociaż na moim TV matrycy TN już tego nie ma. Teraz odpiąłem kartę graficzną i puściłem na integrze War Thunder i muszę powiedzieć, że są paski, jednak nie ma już efektu rozmycia tekstur przy poruszaniu myszką więc częściowo jest poprawa. Podepnę moją starą gforce 9500 i zobaczę jak będzie. Ogólnie jutro przyjdzie do mnie kolega ze swoim kompem i podepniemy go pod monitor by zobaczyć czy to nie wina monitora. Jeśli nie to podepnę mu moją kartę i się zobaczy, jak to nie karta to będziemy wymieniać ramy, zasilacze aż zostanie płyta główna bo może to jej wina, bo procek myślę nie ma tu nic do rzeczy, jest na boxowym chłodzeniu ale w grze osiąga 50-60 stopni więc jest ok

ew. te sterowniki lub wersja biosa

Niestety po wymianie karty graficznej na Gforce 9500GT która była na pewno sprawna element tych pikseli i pasków zostaje. Jedynie nie widać rozmytych tekstur. 

Pytanie pojawia się czemu na GTX 770 już są rozmyte.

ew. nasuwa mi się taka teoria, że nie wytrzymuje płyta/zasilacz/ lub sterowniki.

Po podłączeniu na prawdę archaicznego komputera do właśnie Eizo FS 2333 te paski już wgl kompletnie wystają... Jednak wraca mi myśl, że może mam walnięty monitor.

Na Telewizorze przy podłączonej GTX 770 też przy poruszaniu myszką jest efekt rozmytych tekstur. Których nie ma na zintegrowanej i GT 9500. Też po dokładnym przyjrzeniu się karcie zauważyłem wygięte blaszki po jednej stronie służące do odprowadzania ciepła i dotknąłem jej także i jest bardzo gorąca. Lecz czy to możliwe żebym trafił na zepsutą kartę graficzną i monitor jednocześnie? W sumie to mam zawsze ogromnego pecha, ale żeby aż tak?

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

Dobra w takim razie ostatecznie jeszcze jutro sprawdzę na komputerze kolegi czy ten monitor i ta karta jest faktycznie uwalona jak tak to wysyłam to na gwarancje. Tylko mam tutaj pytanie. Nie minęło jeszcze 10 dni od zakupu a chyba do 10 dni można coś zwrócić, ale jeśli jest uszkodzone to chyba to tak nie działa? Nawet jeśli z ich winy? Chociaż i tak pewnie będą się wypierać. Jeśli nie to może prościej i szybciej by było gdybym wysłał to bezpośrednio do jakiejś komórki Eizo i Nvidii?


.

Link to post
Share on other sites

Niestety jeszcze nie, jednak przy podłączonej karcie graficznej GTX 770 przy poruszaniu myszką w grach rozmazują się strasznie tekstury. Póki się nie rusza jest ok. Patrzyłem na integrze i już tego nie ma. Dodatkowo moja GTX 770 ma po jednej i po drugiej stronie powykrzywianych parę tych blaszek które odprowadzają ciepło. W innym kompie jej jeszcze nie sprawdzałem bo mi coś wczoraj wypadło. Dziś postaram się to sprawdzić. Monitor także.

Link to post
Share on other sites

Spoko, ja obecnie nie mam jak sprawdzać, a problem mam identyczny do twojego, piszesz o tych pasach na niebie, mam dokładnie to samo grając w Dragon Age, no i nie tylko w tą grę, ogólnie w każdej grze wygląda to brzydko w jednej jest lepiej w drugiej gorzej itd. U mnie na integrze i na radeonie jest to samo bez zmian jakichkolwiek, na starym kompie tak samo, wszystko się sypło po tym jak podkręcałem procesor, w starym kompie jakimś tam programem, komputer się zrestartował wyświetlając przy tym na kilka sekund jak dobrze pamiętam kolorowe paski, tylko nie wiem jak to możliwe by na nowym kompie było tak samo, może to na prawde wina monitora, nie wiem co kupić, ale pewnie jakiś monitor kupię z wejściem HDMI żeby nie było wątpliwości, jeżeli dalej problem będzie występował to pójde do serwisu z wiedzą, że ze "skrzynką" jest problem. Pisz jak będziesz miał jakieś info.

Link to post
Share on other sites

Dobra, monitor ogarnąłem ustawienia i jest na prawdę fajnie. Co prawda w War Thunderze są te paski w hangarze szczególnie jak się patrzy w niebo, jednak podczas gry praktycznie tego nie ma. Sprawdzałem w csie i jest na prawdę bardzo dobra jakość obrazu. Podejrzewam, że to wina po prostu gry. Pobieram za chwilę BF3 żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać na singlu. Jednak przy włączeniu War Thunder na full detalach wszystko możliwe co jest ustawione na high przy poruszaniu myszką bardzo rozmywają się tekstury. Na Low już tego nie ma więc nie wiem czego to kwestia i muszę sprawdzić w innej grze. 

Link to post
Share on other sites

Mamy takie same problemy.. widziałem twój kolejny temat o karcie, że pisałeś do supportu, to nic nie da, karta masz dobrą, albo po rostu w  tym jest problem : Podejrzewam problemy w gniazdku, nieprawidłowo uziemiona instalacja lub coś w tym stylu. Sprawdź u jakiegoś znajomego co mieszka w innym mieszkaniu/bloku. - jeden użytkownik na pisał

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...