Skocz do zawartości

Wentyle Fractal Design Core 3000


Recommended Posts

Nie wiedzieć dlaczego, po podłączeniu wentylatorów do regulatora od obudowy Fractal Design Core 3000 - przy włączeniu komputera bez reakcji, natomiast podłączone do MOBO działają.

 

Nie wiem, czy winny jest przewód, czy sam regulator.

 

Są to wentylatory 3-pinowe i tu moje pytanie - czy da się je tak podłączyć, by były regulowane automatycznie przez mobo?

Czy podłączone będą jednak pracowały na maksymalnej prędkości i ten regulator manualny to konieczność dla ciszy i spokoju?

 

Zadzwonie do sklepu, jednak nie bardzo widzi mi się reklamacja, by czekac miesiac na obudowę, bo jest mi komputer potrzebny do pracy.

 

Za odpowiedzi i sugestie z góry dzięki.

Edytowane przez Faftaq
Link to post
Share on other sites

Blisko  ;)

Tych dwóch gniazd 3pin, nie da się regulować (w/g instrukcji).

Trzy pozostałe gniazda 4pin (CPU, sysfan1 i sysfan2), powinno się dać regulować programem "Control Center II"

http://i.imgur.com/mwMIJht.jpg

 

Podepnij wentylatory do tych gniazd i testuj - dla pewności, podepnij też do gniazd 3pin, żeby się upewnić, czy da się nimi sterować, czy też nie.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie CPUfan jest ustawiony stale na max, czyli 1500 obrotów, jednak jest możliwość ustawienia ile procent działania w stosunku do danej temperatury. 

 

Podobnie sprawa się ma z wiatraczkami sysfan1 i sysfan2. One są ustawione na daną temperaturę i aktualnie dzialają na ok. 800 obrotów, czyli ok. 65%.

 

Zastanawiam się jedynie, czy warto obniżać wartość tego wentylatora na procku, skoro teraz temp. procka to ok. 26-27 stopni, moze warto go tak zostawic? Czy obnizenie obrotow do powiedzmy 60% znaczaco wplynie na temperatury na nim?

 

Będzie niebawem kręcony. (proc to i7-3770k) chłodzenie - SPC Fortis

Edytowane przez Faftaq
Link to post
Share on other sites

Odpaliłem OCCT i temperatury na 3,5GHz pokazało ok. 51-54 stopnie. Praca wentylatorów j/w.(tyle, że test puściłem na 3-4 minuty i nie wiem, czy nie za krótko)

 

Czy takie temperaturki są ok, czy to zbyt dużo?

 

Napięcie bodajże 1.12V przy 3.5GHz.

 

 

Zastanawia mnie też kwestia - dlaczego nie odpaliło się turbo na 3.9GHz?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Faftaq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...