Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie mojego zestawu. 

 

CPU AMD Phenom X4 965BE + Fortis HE1225

MOBO MSI 870-G45 GPU HD6770 HIS 

RAM DDR3 Corsair 2x4GB  XMS3 

HDD Samsung HD502HJ 

PSU Thermaltake Smart SE 630W

 

Posiadałem zasilacz SeaSonic SS-500HT zasilacz miałem około 5-6 lat. Czy dobrze zrobiłem wymieniając go na ten nowy Thermaltake Smart SE 630W  :?:  :?: 

Link to post
Share on other sites

Nie ma jak to Seasonic - mimo to, że stary (w twoim przypadku) to i tak ich solidność i wytrzymałość bije rekordy...Dobrze zrobiłeś, dlaczego źle ? :P W sumie jedynym szczegółem jest to, ze mogłeś wybrać wersje 530W, bo nie potrzebna Ci tak duża moc do tego sprzętu, chyba, że w przyszłości planujesz jakieś SLI/CF to zapasik zawsze się przyda ;)

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites
Thermaltake jest sprawdzony i to dość dobra konstrukcja.

 

Z tym to ja bym się wstrzymał ;) Tam masz kondensatory Samxon GF oraz Aishi RE - oba nie mają dobrej opinii na takich forach jak http://jonnyguru.com i http://badcaps.net. Dopiero jak będą 2 lata na rynku to się dowiemy czy dają radę, chodź o Samxon-ach już teraz jest nie zbyt miło pisane. Ogólnie Samxon GF ma opinię kondensatorów padających maksymalnie po 1 roku pracy ;)

Link to post
Share on other sites

Tak też są, ale ten model Teapo 105 (chodź nie wiem jak w 630W, w 530 są 85 stopni - a te mają gorszą opinię już, a w 730 są 105 stopni) nie ma złej opinii na tych forach (nie aż tak złą ;P) , a te dwa modele (zwłaszcza Samxon GF) mają słabą ;) Nie znaczy, że tutaj cokolwiek się stanie - tylko tak zaznaczam, że po pół-roku nie ma co pisać, że to sprawdzona konstrukcja.

 

Jak tak patrzymy to jednak XFX jest najlepszy, bo pod trochę inną postacią jest już min. 4 lata na rynku.

Edytowane przez Mareczq
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...