Skocz do zawartości

Dźwiękówka do 300 zł do SBS 560 5.1 i Koss UR-40


Recommended Posts

Potrzebuję pomocy w wyborze karty dźwiękowej do 300zł.

 

Mój zestaw: Creative SBS 560 5.1 i zamierzam dokupić słuchawki Koss UR-40.

 

Płyta głowna to MSI Z87 MPOWER, czyli jak rozumiem wybór ogranicza się do złącza takiego jak mam wyszczególnione w specyfikacji (brane z Morele):

 

  • 3x PCI Express 3.0 x16
  • 4x PCI Express 2.0 x1.

 

Rozumiem, że jak w skrócie gdzieś jest napisane "PCI-E" czy PCi Express x1 lub samo PCI-Express, że to to samo (?) albo że jak mam np. na Morele opisane karty dźwiękowe że zarówno te z interfejsem PCi-Express, jak i PCI-Express x1 będą działać jedne i drugie?..

 

 

Zastosowania: muzyka, film, gry, o ile da się to wszystko pogodzić.

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites

Wstrzymaj się do opini eksperta, ale karta dźwiękowa nie da Ci dużo do tego zestawu creative, może zmieni troche barwe ale jakości raczej nie poprawi. Może pomyśl nad poświęceniem budżetu ze słuchawek i karty na jakieś inne połączenie może. Słuchawki + karta za ~450 zł. bo pod głośniki dużo to nie da, a w jak sie dobrze sparuje słuchawki i źródło to będzie bardzo przyzwoity dźwięk.

Link to post
Share on other sites

Zmiana środka i zakupu koszykowego, tzn. 800 zł na kartę dźwiękową i głośniki. Słuchawki domyślnie dobrałem - i może tak już zostawię - Sennheisery HD 380 Pro.

 

Potrzeba zatem głośników i karty dźwiękowej do gier, muzyki oraz filmu.

 

800 zł na głośniki i kartę dźwiękową.

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites

za 350 zł jest DAC AudioTrak Prodigy Cube i jak coś do tego warto dołożyć, ale to jest zestaw stereo, więc 5.1 nie podłączysz. Pozostają dwa standardowe wybory; Xonar DX, albo X-FI Titanum. Ta pierwsza jeśli chodzi o dźwięk jest trochę lepsza i bardziej pasuje według mnie do 380 jak X-FI.  Jedna posiada tryby Dolby i inne, druga CMSS-3D kwestia gustu kto co wybierze.

 

co do samych słuchawek są nieco za drogie i grają dość specyficznie.Mnie ich styl nie podszedł. Możesz podać info co do gatunku muzyki i preferencji. 

Link to post
Share on other sites

O karcie myślę tak do 500 zł raczej, bo przypuszczam - może się mylę - że niezłej jakości zestaw głośników to jakieś 300 zł wydatku..

 

Na słuchawki nie opieram się te co podałem koniecznie, na razie jak nie będzie lepszej opcji, to myślę o nich.

 

Asus Xonar D2X  - jest polecana w paru zestawieniach i napisane, że dobra do gier/filmów,muzyki, warto? Wiem, że to inna niż te które zapronowałeś.

 

 

To co mi podawałeś to chodzi rozumiem o to: Karta dźwiękowa Asus Xonar DX/XD PCI-E 7.1 24 bity - jakie ma ona główne ograniczenia?

 

A jakie słuchawki Ty byś widział w podobnej cenie?

 

 

 

Co do tego co słucham:

 

Ogólnie to rock, ale próbowałem już różnych odmian, progresywnego grania czy jak się to nazywa również.

 

Lubię np. słuchać (kolejność przypadkowa): R.E.M., Tori Amos, Black Sabbath, Hey, Maanam, Jethro Tull, System Of A Down, swego czasu lubiłem wsłuchiwac się w kapelę Nevermore, niektóre kawałki Metallici, trochę Nightwisha, b. cenię muzyke Nirvany, czasem lubię nawet deathmetalowe przeplatańce (ale tylko czasem - generalnie death metal mi prawie na pewno nie podchodzi, choć cenię go), po prostu lubię dużo zmian tempa i dużą ilość przejść - ogólnie duże zróżnicowanie, lubię generalnie bogactwo dźwięków i rozbudowane solówki, ale także i np. brzmienie fletu czy nawet solówek na flecie. Lubię jak dużo dzieje się na scenie i można każdym pojedyńczym dźwiękiem się zachwycać. The Cranberries za wokal lubię, w ogóle lubię nieraz wsłuchiwać się w piękne wokale, jak wspomnianej Dolores O'Riordan czy operowy Tarji Turunen. Także nie jest tak, że tylko ostre brzmienie, teraz więcej ogólnie pojętej spokojniejszej albo "łagodniejszej" nazwijmy to muzyki ostatnio, tak, że obecnie to System Of A Down brzmi dla mnie zbyt agresywnie, natomiast Metallica podoba mi się może w dwóch kawałkach i tak naprawdę nie stanowi dla mnie czegoś do "ochów" i "achów".

 

Czasem lubię barwne, pozytywne brzmienia w stylu Beatlesów. Lubię słuchać też Suzanne Vegi :), Shaggy'ego też, ale teraz mniej, bo mi się przejadło ;).

 

Nie lubie muzyki elektronicznej (chodzi ogólnie o wszelkie wstawki elektroniczne, preferuję czysty dźwięk), rapu-hiphopu, techno czy disco polo, to nie na moje uszy.

 

Muzyki filmowej zacząłem więcej słuchać ostatnio i to tylko potwierdza, że nie zamknę się w typowych ostrych kawałkach rockowych, bo czasem lubię b. łagodne i spokojne, pełne głębi kompozycje. Lubię po prostu jak albo jest super wokal albo jak sekcja instrumentalna sprawia, że nie ma chwili na nudę.

 

Bywa, że słucham też np. muzyki z gier - soundtracki z Silent Hill np, gdzie chodzi np. o klimat, czasem o ambient, nastrój grozy (pomijając industrialne "lupańce" z soundtracku SH1, bo to nie na moje uszy).

 

Lubię wyciągnąć co się da z tego co słucham, a do tej pory czuję, że nie zawsze miałem taką możliwość - np. kiedy słuchało się muzyki na Sennheiserach (nie pamiętam modelu) w Empiku, no to było inne słuchanie.

 

Lubię też i "starszą" muzykę, ze starych, dobrych filmów.

 

Generalnie na pewno nie zamykam się w rocku czy metalu, więc ciężko mi powiedzieć, jaki dokładnie typ muzyki słucham - po prostu urozmaicony, z bogatą sekcją instrumentalną i/lub wokalną, bogata barwa, paleta brzmień.

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites
Asus Xonar D2X - jest polecana w paru zestawieniach i napisane, że dobra do gier/filmów,muzyki, warto? Wiem, że to inna niż te które zapronowałeś.

jest dobra, ale cena już nie. To już bardziej się opłaca dołożyć do Essence, ale to ponad budżet.

To co mi podawałeś to chodzi rozumiem o to: Karta dźwiękowa Asus Xonar DX/XD PCI-E 7.1 24 bity - jakie ma ona główne ograniczenia?

jako takich nie ma.Może przydałby się wzmacniacz słuchawkowy.

A jakie słuchawki Ty byś widział w podobnej cenie?

tak czytam twój opis, to chyba lubisz dźwięk detaliczny , energiczny z ładna sceną. Pozostaje kwestia wyboru dobre słuchawki + średnie źródło, bądź średnie słuchawki +dobre źródło.

Link to post
Share on other sites

Wyliczyłem ile w swoim zestawie zostało mi ogólnie na kartę muzyczną, słuchawki i głośniki i łącznie wychodzi mi że na wszystkie te elementy chciałbym wydać do 1150 zł powiedzmy mniej więcej.

 

Nie wiem czy dobrze rozumuję (ciężko, bo nie mam doświadczenia, więc dopiero jak poznam pierwszy porządniejszy zestaw do słuchania, to zobaczę co jak brzmi), ale wydaje mi się (wydaje się jest tu kluczowe, bo jestem laikiem), że karta dźwiękowa Asus Xonar DX/XD nie ogranicza specjalnie mnie i zrozumiałem, że chyba nie będzie problemu z zasłanianiem slotów RAM-u (nie wiem co jak jest rozmieszczone i gdzie, bo nie ingerowałem nigdy sam w sprzęt).

 

To by była albo jest karta dźwiękowa.

 

Co do lepszych słuchawek i ich barwy, to mam zerowe można rzec doświadczenie i posiłkowałem sie opisami w paru poradnikach ( i opiniami ludźmi na Morele o tym sprzęcie) i te Sennheisery HD 380 Pro wydały mi się po prostu porządną platformą do startu patrząc na opisy, praktycznie bez większych wad, do tego zamknięte (bardziej uniwersalne), tak przynajmniej rozumiem, porządnie wykonane z b. dobrym brzmieniem, ale nie upieram się do tego modelu, bo jak mógłbym, skoro się na tym nie znam. Dodatkowo czytając opis zrozumiałem, ze wymagają co prawda lepszej - w sensie nie jakiejś wybitnej - karty dźwiękowej i że jakby co nie są zbyt wybredne i wzmacniacza w razie co nie potrzebują (?), no i że przede wszystkim pomogą mi się cieszyć w 100% brzmieniem danego utworu, małymi niuansami, szczegółami itd. Sennheisery to rozumiem i widzę, że b. renomowana firma w dziedzinie słuchawek, która rzadko "daje ciała" i trzyma poziom generalnie z tego co zauważyłem, no i że b. wiernie potrafi oddać dźwięk (oczywiście modele o odpowiedniej cenie).

 

No i w takim układzie 400 zł by zostało jakieś na głośniki (jakie, nie wiem póki co, no i nie wiem czy tutaj muszę też zwracać uwagę jak dane zestawy brzmią i czy jedne będą lepiej pasować do mojego zestawu niż inne? (w sensie brzmienia teraz mówię)), czytałem i zrozumiałem, że moje Creative'y SBS 560 5.1 będą po prostu za słabe do tego zestawu i tak wydedukowałem, że 300 zł trzeba wydać, by jakoś to wszystko brzmiało pod taka kartę, by wydobyć z niej "moc", no a poza tym, to na zdrowy rozum, jeden taki mały głośniczek (subwoofer akurat sprawia porządne wrażenie) jest takim mikronkiem, że raczej nie jest to najlepsze pod taki zestaw pokój kilkanaście m2, jakieś 2.60 wysokości

 

P.S. Oczywiście proszę o korektę, jeśli piszę wierutne bzdury (tym bardziej, że ciężko mi, bo nie umiem dobrać karty do słuchawek samemu, bo juz widzę, że jedne karty bardziej pasują do danych słuchawek a inne mniej np.), bo to jest tylko to, jak ja to rozumiem :);), tym bardziej, że jeśli coś źle rozumiem, to sam sobie szkodzę, jeśli nie będę o tym wiedział :).

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites
że karta dźwiękowa Asus Xonar DX/XD nie ogranicza specjalnie mnie i zrozumiałem, że chyba nie będzie problemu z zasłanianiem slotów RAM-u (nie wiem co jak jest rozmieszczone i gdzie, bo nie ingerowałem nigdy sam w sprzęt).

Jest to dobry układ dla niewymagających słuchawek na początek twojej przygodny w audio. Nieograniczanie jest błędnym rozumowaniem, bo tu chodzi o pełne wykorzystanie możliwosci słuchawek, a Xonar DX jak i starszej generacji X-FI to są przeciętne źródła dźwięku, jak nie trochę słabsze. Zasłaniać ramu to nie będzie ,raczej warto zostawić trochę miejsca pod kartę graficzną.

Co do lepszych słuchawek i ich barwy, to mam zerowe można rzec doświadczenie i posiłkowałem sie opisami w paru poradnikach ( i opiniami ludźmi na Morele o tym sprzęcie) i te Sennheisery HD 380 Pro wydały mi się po prostu porządną platformą do startu patrząc na opisy, praktycznie bez większych wad, do tego zamknięte (bardziej uniwersalne), tak przynajmniej rozumiem, porządnie wykonane z b. dobrym brzmieniem, ale nie upieram się do tego modelu, bo jak mógłbym, skoro się na tym nie znam

No właśnie, że nie są takie fajne, są bardzo specyficzne, co jest wadą dla wielu osób .Według mnie znajdziemy lepsze pod względem jakości dźwięku, które powinny ci bardziej podejść.A jakie to ? Ultrasone 580HFI .Jutro jeszcze coś mogę zaproponować, dziś już za późno. Do HD380 potrzeba odpowiedni układ, tak już wspomniałeś. DX na początek powinien wystarczyć.

No i w takim układzie 400 zł by zostało jakieś na głośniki

tak na szybko: Modecom SHF56

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj też na szybko, ale na pewno dopiszę tutaj więcej, ale nie leniłem się i podam dokładne wymiary pokoju, bo rozumiem, że to też może mieć wpływ na wybór systemu głośników: 3,6 (długość):3,3 szerokość oraz 2,6 wysokość. Pi razy ok. 12 m2. Pokój ma zabudowaną w dużej części ścianę przy oknie, na boku stoi szeroki mebel, z drugiej strony też i tylko przy łóżku nie ma mebli.

 

Podaję to też, bo zastanawiam sie czy jest w ogóle sens pakować taki zestaw głośnikowy do takich warunków, bo po 1. (jeśli idzie o głośniki) to trzeba wybrać to w jakim systemie je dobrać.

 

2. uwaga - głośniki 5.1 kosztują wyraźnie więcej niż te w systemie 2.0 i 2.1. Na tej stronie jeśli idzie o głośniki 5.1 polecane są 2 zestawy z czego tylko ten z oznaczeniem "6000" jest chyba tylko w sklepach):

 

1) Genius SW-HF5.1 5050,

 

2) Genius SW-HF5.1 6000 - drogo bo za 520 zł (Morele.net).

 

 

Co do słuchawek zapodanych przez Ciebie, zacząłem o nich czytać. To są słuchawki "zamknięte"? Jak wygłuszają?

 

Asus Xonar DX/XD wystarczy także do tych zapodanych przez Ciebie słuchawek?

 

 

Na dziś tyle, ale czytam teraz właśnie recenzje użytkowników (spojrzałem wpierw na negatywną, komuś źle leżały i musiał zmienić, ja mam chyba dosyć sporą głowę i nieco większe uszy, niektóre osoby wyraźnie narzekają, że były dla nich zbyt niewygodne, zaniepokoiło mnie też, że czytam, że są zrobione z plastiku w większości..) na amazon słuchawek, które zapodałeś i może trafię na jakieś testy jeszcze. Z wad podawane jest jeszcze niepełne izolowanie podobno (ale wg niektórych izolują dobrze). Jak mówię wpierw zaczałem o wadach od tych, co dali półpozytywne albo negatywne recenzje.., z zalet wymieniana jest duża szczegołówość np., no i ogólnie dźwięk oceniany jest pozytywnie raczej, jedną b. entuzjastyczną recenzję czytałem, że podobno te słuchawki pozwalają wszystko wychwycić jak się słucha. Z minusów wyścielenie podobno jest twarde.. Podobno też dołączone, jeśli dobrze rozumiem, opakowanie jest dosyć miękkie i nie do transportu. Ciekawe jak trwały jest kabel. Martwię się trochę czy będą wygodne (ale wg niektórych takie są), bo jakby bolały w nich uszy, to lepiej dobrać takie, które nie będą za małe (moje ucho ma 6 cm dlugości). Podobno dobrze oddają wszystkie pasma w bardzo dobrze, chwalony jest bas i to nie przez jedną osobą i ktoś napisał o szerokiej scenie, czyli jak rozumiem tu chodzi o poczucie przestrzenności(?). Recenzje są zdecydowanie pozytywne w sumie, gł. narzekania dotyczą, że są np. za ciasne i że niewygodne zdaniem niektórych albo że uszy bolą i z tego co rozumiem nie są przesadnie wymagające jeśli idzie o źrodło. A i ktoś napisał, że się "rozciągają" z czasem (?), jeśli dobrze zrozumiałem. Ktoś z kolei napisał tak: "They are FANTASTIC for techno, rap and for my tastes good for hard metal. For music with mostly mids, like jazz, classical, orchastra ect these are not ideal."

 

Minusem jest nieodłączalny kabel (pocieszeniem - jakimś - jest to że czytam, że jest b. dobrej jakości). I jak już chyba pisałem z tego co wyczytałem nie izolują tak źle. Ty pewnie ten model dobrze znasz tak w ogóle :);). Podobno środek jest trochę wycofany.

 

To co napisali tutaj http://goodcans.com/HeadphoneStore/index.php?main_page=product_info&products_id=109 :

 

"Easy to Drive: Many Closed Cans are fairly difficult to drive. Not so with the HFI580. This headphone can be connected directly to most portables or most computers and not need any extra amplification. Note to iPod listeners.... the HFI580 sounds pretty darn good connected to my iPod. I have to turn the volume up to about 80-90%. But the sound is full, deep and detailed, (all equalization turned off). Perhaps some of the best sound I've heard directly out of my iPod without an external headphone amp?"

 

To można zapisać z pewnością na plus, bo można podpiąć do byle jakiego odtwarza i będzie dobrze jak mniemam. Choć w to nie wiem czy wierzyć, bo to chyba recenzja mająca na celu zachwalać wyłącznie produkt.

 

T słuchawki nadają się równie dobrze zarówno do muzyki, filmu jak i gry ew.?

 

 

Co do głośników, to wpierw potrzeba wybrać system jaki będzie najlepszy dla mnie.

 

I tak w ogóle, bo chyba już odpoczywasz, to spokojnej nocy życzę :).

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites
1) Genius SW-HF5.1 5050, 2) Genius SW-HF5.1 6000 - drogo bo za 520 zł (Morele.net).

Na pewno jesteś zdecydowany na system 5.1 ? Wiesz, do muzyki warto brać coś ze stereo, które i tak się nada do gier, czy filmów. Tylko, że nie będziesz mieć rozstawionych źródeł dźwięku za sobą. I pytanie, czy posiadasz gry filmy wspierające dźwięk wielokanałowy, a nie tylko stereo kopiowane na pozostałe kanały.

Asus Xonar DX/XD wystarczy także do tych zapodanych przez Ciebie słuchawek?

napędzi je bez problemu, ale...to za chwilkę.

Na dziś tyle, ale czytam teraz właśnie recenzje użytkowników (spojrzałem wpierw na negatywną, komuś źle leżały i musiał zmienić, ja mam chyba dosyć sporą głowę i nieco większe uszy, niektóre osoby wyraźnie narzekają, że były dla nich zbyt niewygodne, zaniepokoiło mnie też, że czytam, że są zrobione z plastiku w większości..) na amazon słuchawek, które zapodałeś i może trafię na jakieś testy jeszcze

Wygoda to kwestia indywidualna, dla mnie są bardzo wygodne. Wykonanie z plastiku ,ale za to bardzo solidne. Co jak co, ale pod względem wykonania nie ma do czego się przyczepić, jest na dobrym poziomie jak nie bardzo dobrym. Znajdziemy wiele droższych słuchawek z dużo gorszym wykonaniem. 

Z wad podawane jest jeszcze niepełne izolowanie podobno (ale wg niektórych izolują dobrze)

według mnie izolacja jest dobra, aczkolwiek jak damy głośno, to coś tam słychać na zewnątrz, ale to dotyczmy zdecydowanej ilości takich zamkniętych słuchawek.

Jak mówię wpierw zaczałem o wadach od tych, co dali półpozytywne albo negatywne recenzje.., z zalet wymieniana jest duża szczegołówość np., no i ogólnie dźwięk oceniany jest pozytywnie raczej, jedną b. entuzjastyczną recenzję czytałem, że podobno te słuchawki pozwalają wszystko wychwycić jak się słucha.

tak detaliczność, to mocny punkt tych słuchawek. Ja sam lubię taki rodzaj przekazu dźwięku.

Z minusów wyścielenie podobno jest twarde.. Podobno też dołączone, jeśli dobrze rozumiem, opakowanie jest dosyć miękkie i nie do transportu. Ciekawe jak trwały jest kabel.

to jest już takie szukanie wad na siłę.Nie wiem o co chodzi z tym wyścieleniem. Przewód dobrze wykonany, nie tam żaden sznureczek, który się zawija cały czas.

Martwię się trochę czy będą wygodne (ale wg niektórych takie są), bo jakby bolały w nich uszy, to lepiej dobrać takie, które nie będą za małe (moje ucho ma 6 cm dlugości).

na pocieszenie mogę ci napisać, że problem z komfortem dotyczy każdych słuchawek zamkniętych. :) Ogólnie muszle mają w miarę duże, ciężko ocenić czy będą dla ciebie odpowiednio wygodne.Moje ucho ma 6,2. Zmierzyłem długość wolnego miejsca w muszli wychodzi 5,5cm.

Podobno dobrze oddają wszystkie pasma w bardzo dobrze, chwalony jest bas i to nie przez jedną osobą i ktoś napisał o szerokiej scenie, czyli jak rozumiem tu chodzi o poczucie przestrzenności(?)

Przestrzeń, scena, bas, to jest to czym słuchawki mogą się naprawdę się pochwalić.Są jedne z najlepiej grających pod tym względem do 500zł z zamkniętych słuchawek. Graja takim V, ale i średnica mimo lekkiego wycofania dobra.Scena oraz przestrzenność, to trochę coś i innego, ale wpływają na odczucie przestrzeni podczas słuchania muzyki,gier, czyli rozchodzenia się dźwięków w różne strony.

Recenzje są zdecydowanie pozytywne w sumie, gł. narzekania dotyczą, że są np. za ciasne i że niewygodne zdaniem niektórych albo że uszy bolą i z tego co rozumiem nie są przesadnie wymagające jeśli idzie o źrodło. A i ktoś napisał, że się "rozciągają" z czasem

Nie czuję takiego nieprzyjemnego ucisku, co prawda posiadam model Ultrasone 780, ale pod względem wykonania, to jest to samo co 580HFI.Z czasem się rozciąga, można tez samemu trochę.Aha i dużą głowę mam.

They are FANTASTIC for techno, rap and for my tastes good for hard metal. For music with mostly mids, like jazz, classical, orchastra ect these are not ideal."

Nie wiem jak jest w tych ostatnich gatunkach, ale w tych pierwszych wymienionych są wręcz stworzone do tego, słucham to wiem :]

"Easy to Drive: Many Closed Cans are fairly difficult to drive. Not so with the HFI580. This headphone can be connected directly to most portables or most computers and not need any extra amplification. Note to iPod listeners.... the HFI580 sounds pretty darn good connected to my iPod. I have to turn the volume up to about 80-90%. But the sound is full, deep and detailed, (all equalization turned off). Perhaps some of the best sound I've heard directly out of my iPod without an external headphone amp?"

jak już wspomniałem nie są wymagające co do źródła, świetnie grają z telefonu i innych urządzeń mobilnych.Ale żeby pełni wykorzystać możliwosci słuchawek potrzeba coś lepszego jak Xonar DX i nie piszę tu o wzmacniaczu  :)

T słuchawki nadają się równie dobrze zarówno do muzyki, filmu jak i gry ew.?

bardzo dobrze.

 

Trochę mało jest informacji o tych słuchawkach w Polsce, ludzie tez przesadnie się obawiają nowego sprzętu, kierując się w te same polecane mięso, bardzo często nie lepsze. Jak chcesz mogę ci podać wartościową mini reckę na emaila tych słuchawek pewnego czasopisma audio.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Chyba wybiorę te słuchawki Ultrasone HFI 580, do tego Asus Xonar DX/XD PCI-E 7.1, choć tutaj zastanawiam się nad ew. dołożeniem do lepszej karty dźwiękowej, ale na razie powiedzmy ta i do tego głośniki, tylko jeszcze nie potrafię się zdecydować na system - rozumiem, ze za tą samą cenę mogę mieć lepszej jakości głośniki 2.0 albo 2.1 niż głośniki w systemie 5.1.

 

Zastanawiam się też zresztą czy jakbym poszedł w stronę 5.1 czy nie lepiej pójść od razu w stronę 7.1, no i czy nie będzie problemów z kompatybilnością głośników 5.1 do karty 7.1 lub jakichś innych problemów typu z podłączeniem..

 

Wiesz, ja często dosyć ogladam filmy w - gł. DVD - w tym jak się da 5.1, dźwięk przestrzenny daje to coś, że jak np. coś nagłego dzieje się w filmie, to myślisz, że to się dzieje za Tobą albo wokół Ciebie, więc chyba jednak 5.1. 5.1 wydają mi się wszechstronniejsze, bo obsłużą i film i grę w 5.1 jak rozumiem (no i wiadomo muzykę w 5.1 jak trzeba hm), czytałem ten poradnik:

 

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/ - ale wracając za tą samą cenę można jak rozumiem kupić lepsze 2.0 albo 2.1 niż 5.1 (?), ale tam są te Geniusy SW-HF 5.1 6000 mocno polecane (5050 też, ale tych nie ma w sprzedaży chyba). Mają kilka wad, bo czytam, że nie zapamiętują w ogóle ustawień i że podobno kable co są dołączone są b. kiepskie :/, tak że trzeba je wymienić, a to nie wiem jaki koszt, na pewno całkiem spory.. A co do jakości to nie wiem, bo nie mam rozeznania z innych firmami/modelami. Z opiniami na ceneo ciężko o konstruktywne wnioski w sumie, więc chyba ew. jakieś testy może znajdę.

 

Wymagania odnośnie tych głośników co do karty dźwiękowej sprecyzowano (na tamtej stronie tak):

 

"Mimo, że poradzą sobie spokojnie nawet na zintegrowanym układzie dźwiękowym, można pomyśleć dla nich o jakiejś taniej i dobrej karcie dźwiękowej." - zastanawiam się jak to rozumieć, dobra i tania się jakby wyklucza :);).

 

Podobno w muzyce średnio się sprawdzi ten zestaw, ale recenzję tą robił nie wiem czy nie trochę amator: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=481&rectr_str_numer=5. No i zestaw ma co najmniej 2 irytujące wady: niegasnący walący mocno wyświetlacz oraz to że resetuje ustawienia, a jak je potem włączamy to buchają z domyślnie 75% mocy czy jakoś tyle, no i pilot jest kiepsko b. pomyślany.. No i jednak chyba jakość dźwięku jest dość mizerna, także chyba odrzucę ten model.

 

No i jestem ciekaw w sumie czy za bardzo ta karta dźwiękowa mnie nie ograniczy do zestawu i słuchawek w sumie i ile więcej trzeba dać za znacznie lepszą dźwiękówkę (?) - i jak bardzo to będzie potrzebne, bo jak mam wydać więcej i znowu zwiększyć budżet, to muszę  wiedzieć, jak b. to jest potrzebne.

 

Chodzi o to, by żaden element - w tym wypadku jak rozumiem karta dźwiękowa nie zniweczył mocy innego.

 

Póki co myślę o 5.1, ale nie jestem jeszcze zdecydowany czy 5.1, na razie wydaje mi się, że 5.1 lepiej.

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites
Chyba wybiorę te słuchawki Ultrasone HFI 580, do tego Asus Xonar DX/XD PCI-E 7.1, choć tutaj zastanawiam się nad ew. dołożeniem do lepszej karty dźwiękowej

Z układów wspierających dźwięk 5.1 to raczej nie ma za bardzo co polecać. Xonar D2 trochę za drogi na tę jakość którą oferuje. Ze stajni Creativa to tez nic nie ma ciekawego względem DX , pozostaje opcja w przyszłości DAC/Stereo do słuchawek.

Zastanawiam się też zresztą czy jakbym poszedł w stronę 5.1 czy nie lepiej pójść od razu w stronę 7.1, no i czy nie będzie problemów z kompatybilnością głośników 5.1 do karty 7.1 lub jakichś innych problemów typu z podłączeniem..

Według mnie 5.1 jest wystarczające. 

Geniusy SW-HF 5.1 6000

To są jedne z nielicznych, które można naprawdę polecić.

"Mimo, że poradzą sobie spokojnie nawet na zintegrowanym układzie dźwiękowym, można pomyśleć dla nich o jakiejś taniej i dobrej karcie dźwiękowej." - zastanawiam się jak to rozumieć, dobra i tania się jakby wyklucza :)

Chodzi o coś pokroju Audigy 2, czy Xonara DG.

Podobno w muzyce średnio się sprawdzi ten zestaw, ale recenzję tą robił nie wiem czy nie trochę amator: http://www.in4.pl/re...ctr_str_numer=5. No i zestaw ma co najmniej 2 irytujące wady: niegasnący walący mocno wyświetlacz oraz to że resetuje ustawienia, a jak je potem włączamy to buchają z domyślnie 75% mocy czy jakoś tyle, no i pilot jest kiepsko b. pomyślany.. No i jednak chyba jakość dźwięku jest dość mizerna, także chyba odrzucę ten model.

Wady ma jak wspomniał przy podsumowaniu, a sam autor to taki laik w dziedzinie audio. Jakość dźwięku nie jest mizerna jak na 5.1, ale do ideału sporo brakuje.Ciepłe/ciemne brzmienie nie podeszło , to też inna kwestia.

Chodzi o to, by żaden element - w tym wypadku jak rozumiem karta dźwiękowa nie zniweczył mocy innego.

W przypadku DX na pewno nie będzie tego problemu. Kilka miechów temu poradziłem Xonara DX do 580HFI był zachwycony dźwiękiem, tylko na poczatku narzekał na wygodę dopóki ich nie rozciągną.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to Asus Xonar DX i słuchawki Ultrasone HFI 580 wybrane. Teraz zostały tylko głośniki więc.

 

Jeśli idzie o 2.0, to jakbym wybierał w 2.0 zdecydowałbym się raczej na pewno na Microlaby Solo 7C, bo podobno mają super  brzmienie. Potwierdzasz?

 

Te Geniusy co zapodałeś maja sporo irytujących wad - np. jak się je wyłączy, a nawet da w tryb stand-by to po chwili wracają do domyślnych 75% i potrafią wtedy buchnąć dźwiękiem i przestraszyć pewnie i np. słabe kable, które trzeba by od razu wymieniać (o ile się da), no i że ciągle świecą, a Twoim zdaniem muzykę jak w nich słychać??..

 

Są jeszcze jakieś inne bez tych wad, w podobnej albo troszkę wyższej cenie i w tej samej - lub nieco lepszej - jakości dźwięku 5.1, które by dobrze brzmiały też przy słuchaniu muzyki?

 

Niestety na wejściach, wyjściach się nie znam, więc nie wiem jakie funkcjonalne wejścia czy też wyjścia mogą mi sę w nich przydać w najbliższym czasie, fajnie jakby regulacja była wygodna, prosta i w jakiś sposób rozbudowana, bo wtedy można nieco dostosować dźwięk pod swoje gusta - chodzi mi np. o poziom basów czy wysokich tonów.

 

Trochę myślę co będzie lepsze - te Microlaby Solo 7C czy zestaw 5.1, który jak rozumiem (a przynajmniej przy tej cenie) będzie gorszy jakościowo trochę tak? A z kolei 2.0, to wtedy nie będzie tego efektu 5.1 w filmach i nie będę wykorzystywał ścieżek 5.1 w filmie czy grze hyh

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites
Jeśli idzie o 2.0, to jakbym wybierał w 2.0 zdecydowałbym się raczej na pewno na Microlaby Solo 7C, bo podobno mają super brzmienie. Potwierdzasz?

głośniki jak na 2.0 i komputerowe standardy, bo to też nie jest porządne stereo  to brzmi ok ale na 100% nie mają super brzmienia. Mają pewne niedoskonałości w wyższych rejestrach,średnicy itp.  Uważam, że warto jeszcze się zainteresować Edifier R2600

Są jeszcze jakieś inne bez tych wad, w podobnej albo troszkę wyższej cenie i w tej samej - lub nieco lepszej - jakości dźwięku 5.1, które by dobrze brzmiały też przy słuchaniu muzyki?

Nie znam takich do 500zł.

Trochę myślę co będzie lepsze - te Microlaby Solo 7C czy zestaw 5.1, który jak rozumiem (a przynajmniej przy tej cenie) będzie gorszy jakościowo trochę tak? A z kolei 2.0, to wtedy nie będzie tego efektu 5.1 w filmach i nie będę wykorzystywał ścieżek 5.1 w filmie czy grze hyh

To już sam musisz ocenić.Muzyka i filmy myślę, ze będą lepiej grac mimo braku rozmieszczenia pozostałych źródeł dźwięku.Głośniki 2.0 także potrafią tworzyć dobra przestrzenność. Do gier, najlepiej słuchawki, tam będzie zdecydowanie większa szczegółowość ,lepsza scena i pozycjonowanie jak w zestawach 5.1

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
To już sam musisz ocenić.Muzyka i filmy myślę, ze będą lepiej grac mimo braku rozmieszczenia pozostałych źródeł dźwięku.Głośniki 2.0 także potrafią tworzyć dobra przestrzenność. Do gier, przecież posiadać słuchawki, a tam będzie zdecydowanie większa szczegółowość ,lepsza scena i pozycjonowanie jak w zestawach 5.1

 

 

A powiedz, które głośniki Twoim zdaniem są lepsze - Microlaby Solo 7C czy Edifier R2600? Które sam byś z nich wybrał i dlaczego? Żadne z nich jak jest cisza, a są włączone nie wydają irytujących odgłosów? I jak byś ocenił w kategorii bezwzględnej jakość ich grania patrząc na przekrój ogólnie głośników komputerowych - typu jak dużo brakuje im do brzmienia topowego i jak dużo dzieli je od najtańszych zestawów, które np. buczą jak się je weźmie tylko głośniej. Innymi słowy, że jest warto kupić głośniki za własnie te 500-600 zł niż jakieś taniuchne głośniki za 50 czy 100 zl? Bo tak nie mam skali odnjiesienia i domyślam się, że jest jakaś różnica. Mam nadzieję, że obie pary (albo jedna z nich choć) grają po prostu porządnie, bez większych wpadek,że nie daj Boże nic nie dudni, ze nie będzie jakichś nieprzyjemnych dźwięków, że ucho będzie się męczyć itd. i że - no bo o to tu chodzi - że dużo czadu i z przyjemności słuchania na nich filmów,muzyki, ale i gier będzie.

 

http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=Edifier+R2600 - te modele różnią się kolorem czy czym dokładnie??..

 

Rozumiem, że cenisz muzycznie zdecydowanie albo wyraźnie wyżej obie pary głośników niż Geniusy SW-HF 5.1 6000? Rozumiem, że w tym kontekście mówisz że będą lepsze zarówno do filmu, jak i muzyki, że po prostu lepiej grają i że efekt przestrzeni (jak i miejsce skąd dochodzi dźwięk) i tak będę czuł (a nawet lepiej??..) i że szczegółowość obu wskazanych par głośników 2.0 będzie większa wyraźnie?

 

A powiedz, jak będzie taka potrzeba to uważasz, że słuchawki do wszystkich 3 rzeczy będą lepiej brzmieć (jeśli idzie o szczegółowość, jak i też miejsce z którego dochodzi dźwięk) - film, muzyka, gry niż zarówno zestaw 5.1, jak i 2.0?

 

I dobrze rozumiem, że za porównywalną cenę zestawy 2.1 mają dużo gorszą jakość niż odpowiadające im zestawy 2.0, nie mówiąc już w ogóle o 5.1 w tej samej cenie co 2.0?

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites

Czytałem o tych Edifierach R2600 tą recenzję - b. pochlebną - uważasz, że gościu robi dobre recenzje:

 

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test_g%B3osnikow_edifier_r2600&strona=3.

 

I w ogóle z 2.0 byś polecił najb, Edifiery R2600 - mówimy o tym samym bądź zbliżonym pułapie ceny :). Poważnie myślę o tych Edifierach :).

 

No i nadal nie wiem, czy się różnią te dwa zestawy - kolorem czy to zupełnie inne kolumny? :

 

http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-edifier-edifier-r2600-568025/,

 

http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-edifier-2-0-r2600-czarne-spk-ef-r2600-523891/.

 

Trochę dowiedziałem się, że chodzi np. o rozmieszczenie bass-refleksu, co do koloru, co do długości kabli w obu wersjach nie jestem pewny, ktoś mi powiedział, że w wersji z bass-reflexem z przodu (bo jest też z bass-refleksem z tyłu) jest kabel 3-metrowy, domyślam się tylko, że chodzi o ten między głośnikami, pewny nie jestem czy faktycznie w tej wersji jest taki kabel (a na stronie dystybutora brak informacji o długości kabli). Mam nadzieję, że zasilający (bo rozumiem, że do gniazdka zasilania się je podpina) ma odpowiednią długość by podpiąć bez problemu do gniazdka np.

 

Wedle tych recenzji - w jednej widzę jest wersja z bass-reflexem z przodu, a w drugiej z tyłu (zdjęcia tak przynajmniej wskazują, może mylnie), kabel łączący kolumny ma zawsze-w obu wersjach - 1,5 m (o długości kabla zasilającego do gniazdka nie ma słowa):

 

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test_g%B3osnikow_edifier_r2600,

 

http://zakupek.pl/test/glosniki/recenzja-edifier-r2600/2/.

 

Podobno też wersja z BR z tyłu ma lepszy nieco bas (?).

 

Nie potrzebowałbym niczego dodatkowego czy dodatkowych kabli do tych głośników/przejściówek?

 

 

Nie wiem czy się znasz, na Morele dokładnie chyba nie umieli mi powiedzieć, może umiesz Ty powiedzieć czy wszystko jest dobrze zgrane w moim zestawie (finalna już mam nadzieję wersja), wydaje mi się wszystko ok, zasiłkę tylko nie wiem do końca czy potrzeba dać mocniejszą:

 

płyta główna: MSI Z87 MPOWER,

procesor: intel Core I5-4670K,

cooler CPU: Thermalright HR-02 Macho Black White,

RAM: Kingston HyperX 2x4GB Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX),

karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 770 WindForce 3X (w. 2 GB),

karta dźwiękowa: Asus Xonar DX/XD PCI-E 7.1 24 bity,

HDD: WD Red 1 TB (WD10EFRX),

dysk SSD: Plextor M5S 256 GB,

2 napędy DVD-RW; Lite-On DVDRW 24xSATA gen. bk (iHAS124-04),

Asus DRW-24B5ST SATA CZARNY (DRW-24B5ST/BLK/G/AS),

zasilacz: Be Quiet! Straight Power CM BQT E9-CM-580W, 80PLUS Gold (BN198),

Fractal Design Define R4 Black Pearl (FD-CA-DEF-R4-BL),

 

MONITOR: Eizo FORIS FS2333 (23 cale)

słuchawki:Ultrasone HFI 580,

głośniki: Edifier R2600.

 

myszka: Roccat Kone XTD,

klawiatura: Logitech Wireless K350.

 

 

Wiem, że może się znasz gł. na kwestiach muz., ale ciężko mi uzyskać od kogoś potwierdzenie, że calość jest dobrze zmontowana, powiedz zasilacz należy dać mocniejszy?? Czy 580W wystarczy czy nie?

 

Głośniki chyba dałbym na biurko, zwł. że przewód krótki, jeden by stał z prawej bliżej strony (mało miejsca po prawej), a drugi nieco dalej z lewej..

 

Ale rozumiem, że jakby co to nawet nie Twoja działka, b. fajne zdają się być te głośniki, jestem b. wdzięczny za pomaganie :). Czytałem jeszcze ze 2 recenzje tych Edifierów R2600 :).

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites
A powiedz, które głośniki Twoim zdaniem są lepsze - Microlaby Solo 7C czy Edifier R2600

Postawiłbym na R2600 ze względu na lepszą barwę.

I jak byś ocenił w kategorii bezwzględnej jakość ich grania patrząc na przekrój ogólnie głośników komputerowych

Jak na taki sprzęt dobrze grają, ale do jak już wspomniałem do klasycznego stereo z kolumnami może trochę im brakować. Choć myślę, że Edifery to dobry sprzęt na początek, powinieneś być zadowolony. 

Rozumiem, że cenisz muzycznie zdecydowanie albo wyraźnie wyżej obie pary głośników niż Geniusy SW-HF 5.1 6000?

Gdybym był w twojej sytuacji osobiście postawiłby na te Edifery jak Genisuy. Zaznaczam też, że nie mogę odpowiedzieć na pytanie co będzie lepsze dla ciebie.

Rozumiem, że w tym kontekście mówisz że będą lepsze zarówno do filmu, jak i muzyki, że po prostu lepiej grają i że efekt przestrzeni (jak i miejsce skąd dochodzi dźwięk) i tak będę czuł (a nawet lepiej??..) i że szczegółowość obu wskazanych par głośników 2.0 będzie większa wyraźnie?

Na pewno będą lepsze do muzyki , czy filmy to ciężko mi ocenić dawno u siebie nie oglądałem czegoś na 5.1,  byłem u kolegi, nie zachwyciło mnie.  Przestrzeń na pewno wytworzą , choć to będzie trochę inne doznanie jak z systemem 5.1. Szczegółowość powinna być większa jak z Genius.

A powiedz, jak będzie taka potrzeba to uważasz, że słuchawki do wszystkich 3 rzeczy będą lepiej brzmieć (jeśli idzie o szczegółowość, jak i też miejsce z którego dochodzi dźwięk) - film, muzyka, gry niż zarówno zestaw 5.1, jak i 2.0?

Jeśli ci się spodoba te energiczne brzmienie słuchawek z komfortem będzie ok, to bez problemu zastąpią te głośniki obojętnie co będziesz robić na tym komputerze. Dokładne odwzorowanie przestrzeni myślę, że będzie po stronie słuchawek, a z resztą czy to teraz takie ważne ? przecież się przekonasz. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...