Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] XBOX ONE


Recommended Posts

są momenty, że na eSce chodzi nieco płynniej.

 

Bo jest podkręcona na grafice o 60MHz. Szkoda, że nie podkręcili też cpu np. do 2GHz. Bo są miejsca, gdzie ewidentnie brakuje tam mocy. Np. Novigrad w W3. \

 

Edit:

 

Odpaliłem QB. Po wcześniejszej przygodzie z U4 mega negatywne doświadczenie graficzne. Rekonstrukcja do FHD, widoczne smużenia i artefakty a do tego zasięg rysowania jak w wczesnych grach z PS3. 

Edytowane przez MiK86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czekam sobie z niecierpliwością na Forzę Horizon 3 i czytam że ma wyjść też na PC... Krew mnie zalewa. Konsola dla mnie w tej chwili staje się szmelcem który najlepiej sprzedać (tracąc dużo kasy). Mając konkretny sprzęt w PC wolę przejść na Win10 i pograć w lepszej jakości (choć patrząc na Quantum Break to niekoniecznie) i w lepszej płynności.

Dzisiaj grając np. w Need for Speed'a (2015) na One powoli chciałem rzucić padem bo dropy klatek np. w drifcie są takie że grać się nie da normalnie.

 

Jest to moja pierwsza i ostatnia konsola - lepiej inwestować w PC co jakiś czas. Tym bardziej że gry które na Xbox to teraz na PC można ogrywać. Strzał w stopę M$ imo.

Jedyne co to konsola dobra tylko dla kogoś kto nie może sobie pozwolić na PC za 4k+ i kupując Slimkę dostaje odtwarzacz BR 4k.

Link to post
Share on other sites

 

 

lepiej inwestować w PC co jakiś czas.

 

A ja mam odwrotnie. Dosyć peceta. Ciągłe czekanie na sterowniki i aktualizacje, kłopoty z optymalizacją, przepłacanie za komponenty. Po tym jak W3 działał na moim R9 390. Przemyślę kilka razy zanim wydam kasę na grafikę wartości samej konsoli. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja mając pc potrafiącego ciagnąc wszystko na ultra i nawet w wysokich 4k i tak wolę grac na konsolach

porty gier na PC są tragiczne

Gears-y, Quantum, Mortal (nie ma XL !), Killer Instinc -  to tragedia

Forza Apex na PC nie daje nawet ułamka frajdy co na konsoli o co dziwne - niby 60fps na pc a na konsoli wydaje się płynniejsze :/

 

Ogólnie jak chcesz EX-y to maszynka microsoftu nie jest dobrym wyborem - tu błyszczy Sony - tak samo na PS4 gry EX są wydawane z większym efektem WOW (grafika w Uncharted 4 , the order, until dawn po prostu zamiata i nie ma gry na PC co wygląda całościowo lepiej od U4 i koniec kropka)

 

Zamień xboxa na ps4 spróbuj czegoś nowego czego na bank nie dostaniesz na PC :) cena jest teraz przystepna i sprzedajac klocka mało wtedy stracisz

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sam nie widziałem niczego innego poza PC, a konsole mi służyły głównie do exów (Zwłaszcza Xbox dla Forzy). Ale niedawno przejrzałem na oczy i nie chce mi się bawić z optymalizacją nowych gier i innymi pierdołami tak jak mówi MiK :)

Link to post
Share on other sites
niby 60fps na pc a na konsoli wydaje się płynniejsze

 

Mam to samo na 750Ti, R9 390 i Xone. 

 

Framepacing i inne gwóno- pisałem o tym nie raz. To samo z Witcher 3 i blokadą 30 klatek na kompie. Na tym samym TV w czasie rzeczywistym miałem odpalone dwie wersje na pc i ps4. Przy 30 klatkach na kompie grać się nie da a na ps4 gładziutko. Mimo, że msi afterburner pokazuje 30 klatek i 33.3 ms. 

 

A i grę na konsolę odsprzedam. A na pc już nie. No chyba, że ktoś kolekcjonuje. 

Edytowane przez MiK86
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

ja na pc podchodziłem do grania w GTA 5 2x :)

raz parsknąłem śmiechem podczas instalacji 2 płyty i dałem sobie spokój a drugi raz jak gre mi wywaliło na pulpit po 20minutach...

 

Jedyne w co połupię na PC do FPS-y - to lubię ale reszta to tylko w miarę możliwości jak mam wybór na konsoli - wygoda w tym własnie szybkosc grania (na ps4 zwłaszcza gdzie grasz juz 15 sekund po włożeniu nowej płyty) i bezstresowość - szału dostaję jak na pc coś po instalacji rzyga jeszcze oi jakies dodatkowe wtyczki i inne gówna (via GOG i wiesiek 3)

no i jeszcze dystrybucja gier na PC jak napisał MiK - na PC nbie odsprzedam a gier nie kolekcjionuje więc albo czekam na jakies okazje lub po prostu gram na konsoli (i zapominam później o wersji PC) i po przejsciu wymieniam za małą dopłata na coś nowszego lub sprzedaję - proste

nie jestem kolekcjonerem plastiku (na pc to w ogóle potrafi nawet licencja wygasnąć na gre !)   

Link to post
Share on other sites

Fakt. PC ma po swojej stronie lepszą grafikę i jak już jest dobrze zoptymalizowany tytuł to ewentualnie framerate. No ale utrzymać klatki na stałym poziomie 60-55 fps to też wyczyn. A nie ma nic gorszego niż fluktuacje w przedziale 50-30 klatek. Dlatego mimo wszystko te 30 fps nie jest takie złe na konsoli. Choć kilka tytułów na piecyku wymiata gdy port jest dobrze zrobiony. Przykładowo seria Metro tudzież Battlefield 4. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cześć Wam, zastanawiam się nad kupnem swojej pierwszej konsoli w życiu i chciałbym się Was doradzić w kilku kwestiach a w zasadzie zadać kilka pytań:

1. Jakie są funkcje konsoli oprócz tej oczywistej, może służyć jako np przeglądarka internetowa?

2. Dysk 1TB wystarczy zważywszy że jestem raczej niedzielnym graczem?

3. Z jakimi dodatkowymi opłatami się muszę liczyć? Czy Multiplayer jest płatny?

4. Pady do XO S działają tylko oryginalne?

5. Czytałem że na XO działają gierki z X360, więc mogę bez żadnego problemu kupić sobie używaną grę pudełkową z 360 i grać na esce?

Link to post
Share on other sites

1. np odtwarzacz UHD w przypadku wersji S

 

2. Wystarczy nawet i 500GB

 

3. Tak. tzn. GOLD. najtaniej wychodzi na 12 miesięcy, coś ok 180zł o ile pamiętam. Dodatkowo dostajesz za to jakieś gry w programie "games witch gold"

 

http://www.ppe.pl/news/45866/znamy-oferte-games-with-gold-na-wrzesien-microsoft-przygotowal-ciekawe-produkcje.html

 

5. Tak. Ale nie wszystkie. Lista ciągle jest aktualizowana. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...