Skocz do zawartości

PHANTEKS PH-TC14PE


Recommended Posts

3 wentylatory na Coolerze CPU i zaraz za nim 4 od obudowy... prawie jak rura wyciągowa :)

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak by Ci się zmieścił w obudowie Thermalright True Spirit 140 za 183zł to może zdarzyć się sytuacja, że przegra z Phanteks PH-TC14PE tylko o 1 stopień. Oczywiście w innych warunkach testowych może być trochę większa różnica.

http://www.xbitlabs....t_diagr_big.png

Zobacz na pozycje:

- Thermalright True Spirit 140 (1xfan TY-140, 1250RPM) ma przy głośności 36,9db - 76.9 stopnia

- Phanteks PH-TC14PE (2xfan 140 mm, 800RPM) ma przy głośności 37.1 - 75.8 stopnia

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to co wybrać true sprita 140 buda bez plexi wiec niezauważe go,chociaz phanteks ładniejszy ;)

jakbym go wybrał to dokładam 100zł i biore dzwiękówke

 

a Thermalright True Spirit 140 na 2 fans

 

według testu http://pclab.pl/art45697-10.html

wejdzie 185mm wysokości

Edytowane przez Darek25x
Link to post
Share on other sites

Ja na początku też brałem pod uwagę Phanteks PH-TC14PE, ponieważ szukałem coolera CPU, który będzie bezgłośny, a poradzi sobie ze schłodzeniem 3570K. Szukałem więc czegoś co będzie miało najlepszy stosunek wydajności do głośności. Phanteks był liderem, ale po zobaczeniu tych testów zrezygnowałem z niego i będę kupował TS 140. Nawet jak by w innym teście TS 140 był gorszy o 2-3 stopnie to nie warto płacić dwa razy więcej i mieć tak dużego kolosa w obudowie w przypadku mojego zastosowania. TS 140 ma jeden wentylatorek, nie widzę sensu dokładania następnego, bo radiator jest stosunkowo wąski i jeden wentylatorek bez problemu go przedmucha na wylot.

Edytowane przez AndreoKomp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...