Skocz do zawartości

Czarny ekran po zamontowaniu nowej płyty głównej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rakoth,

Recommended Posts

Kupiłem nową płytę MSI Z77A-G45 podłączyłem wszystko, komp startuje , wiatraki sie kręcą wszystkie ale jest czarny ekran takjakby z kompa nie wychodził sygnał. Podłączałem dwa rozne monitory i nadal to samo. Odłączylem karte graficzną podpiąłem pod i tegre w 2500k nadal to samo. Po wyjeciu jednej kosci ram nadal to samo ale gdy wyjąłem obydwie to wszystko tak samo tylko po ok. 20 sekundach komp się ponownie uruchamia i tak w kółko.

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

możesz wejść do bios-u/uefi ?

zainstalowałeś od nowa system na dysku ,czy odpalasz na starym już zainstalowanym wcześniej ?

Nie nie moge wejsc do biosu, a podłączylem dysk z zainstalowanym juz wczesniej win8. po odpaleniu kompa monitor jest w trybie savemode caly czas
Link to post
Share on other sites

nie można podłączać dysku z wcześniej zainstalowanym systemem ,bo w 95% będzie BSOD i problemy

 

potwierdź jaką masz teraz konfigurację sprzętu ? [taka jak sygaturze ?] 

 

jak tak ,to sprawdź  wszystkie połączenia ,dodatkowe zasilanie CPU czy jest wtyk i karty graficznej ?

poruszaj kablem monitora ,czy nie jest przypadkiem gdzies uszkodzony ?

sprawdzasz ,czy przy montażu płyty nie zrobiłeś jakiegoś zwarcia ?

lukasz na radiator CPU czy się z czymś nie styka ?

robisz reset biosu zworką na płycie lub wyciągasz baterię na 3 min. i sprawdzasz

 

jeżeli to nic z tych rzeczy to:

 

odpinasz wszystko i zostaje tylko płyta główna ,CPU z chłodzeniem i zasilacz

[podłączony speaker do płyty głównej , reset i power on] włączasz i mają być 3 piknięcia tzn. brak RAM-u

jeżeli są to instalujesz RAM  i piszesz co się dzieje ?

- jak piknięć brak to wymontowujesz płytę z obudowy i wykręcasz ją ze słupków/blachy i składasz na stole na pająka

włączasz i liczysz piknięcia

Edytowane przez QaziG
Link to post
Share on other sites

Podłączyłem dysk bez systemu tylko z jakimis danymi nadal nic. Monitorypodlaczalem dwa każdy innym kablem i do grafiki i do zintegrowanej nadal to samo.

Przy cpu sa 4 diody led ktore pokazuja uzycie zasilania dla cpu i sie wszystkie swieca po uruchomieniu.

A teraz zrobie jak napisalem cpu + plyta + chlodzenie. A glosniki jak wszystkie podlącze to tez bedzie ten sygnał tak?

 

Tak sprzęt jak w sygnaturze tylko oczywiscie plyta msi a ta asus-a napisali mi ze wygiety pin w sockecie ale i tak kase zwrocili :)

Link to post
Share on other sites

nie , chodzi o speaker czyli mały głośniczek w obudowie od którego odchodzą 2 kabelki z wtyczką ,

którą wpinasz do pł.głównej pod nazwą speaker [wszystkie podłączenia przy wyłączonym kompie !]

http://obrazki.elektroda.pl/8171114300_1331743098.jpg

 

zrób co ci wcześniej napisałem reset biosu przez wyjęcie bateryjki na 3 min.

Link to post
Share on other sites

Miałem raz podobną sytuacje jak składałem komputer znajomemu, tylko że u niego wszystkie wiatraki chodziły głośno, prawie na maksymalnych obrotach. Okazało się że płyta główna była fabrycznie uszkodzona, po reklamacji producent przysłał nową płytę i wszystko działało już dobrze. W Twoim przypadku jeśli masz możliwość sprawdzenia każdego z podzespołów na innej płycie to to zrób, a na początku zalecał bym wyjęcie baterii od biosu aby sie on zresetował i sprawdzenie podłączenia kabli. I pytanie, jakim kablem podłączyłeś zasilanie procesora ? Tym 4+4 czy kablem pci-e co ma złącza 6+2 i 4 na jednym kablu ? Jeśli tym 4+4 to dobrze a jeśli tym drugim to zmień na 4+4, głupi błąd się może zdarzyć a własnie przez ten błąd kiedyś nie mogłem uruchomić kompa, ale człowiek uczy sie na błędach :)

Link to post
Share on other sites

nie da się odczytać kodu błędu bez głośniczka ,jeżeli brak jest obrazu

tylko system dźwiękowy wtedy to umożliwia

pożycz głośniczek od kogoś kto ma starą obudowę i tyle

lub wyciąg bebechy i zmontuj na pająka na stole i sprawdź

może problem leży w złym montażu płyty do obudowy 

 

  • AMI BIOS Beep Codes
  • 1 Short Beep: Everything's normal 
  • 2 Short Beeps: Memory
  • 3 Short Beeps: Memory 
  • 4 Short Beeps: Memory/Timer
  • 5 Short Beeps: General Motherboard failure
  • 6 Short Beeps: Keyboard Chip (A20 Gate)
  • 7 Short Beeps: CPU 
  • 8 Short Beeps: Video Card
  • 9 Short Beeps: BIOS 
  • 10 Short Beeps: CMOS
  • 11 Short Beeps: Memory Cache
  • 1 Long, 3 Short Beeps: Memory
  • 1 Long, 8 Short Beeps: Video Card

a może znowu pogiąłeś piny w podstawce procesora ,

skoro już się chwaliłeś ,że już tak raz zrobiłeś i oddałeś płytę  :P że się samo zrobiło ...

Edytowane przez QaziG
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
Po wyjeciu jednej kosci ram nadal to samo ale gdy wyjąłem obydwie to wszystko tak samo tylko po ok. 20 sekundach komp się ponownie uruchamia i tak w kółko. Jakieś pomysły?

 

Poprzekładaj w slotach te kości. Niektóre płyty, mają taki wałek, że kości muszą być w odpowiednich slotach. Inaczej jest taki objaw jak u Ciebie. Sam tak miałem. Powinno być to zaznaczone w instrukcji płyty.

Link to post
Share on other sites

Miałem też ten problem, raz rozwiązaniem był reset biosu poprzez zworke i bateryjke, a innym razem komp nie startował jak w slotach było dwie kości RAM, po wyjęciu jednej komp uruchamiał się bez problemu. Jak już sie raz uruchomił to potem wkładałem drugą kość pamięci. A jeszcze innym razem przy czyszczeniu kompa wyjąłem karte graficzną żeby dokładnie wyczyścić, po złożeniu wszystkiego z powrotem kom nie włączył się. Więc wyciągnąłem i włożyłem karte jeszcze raz i było OK.

Edytowane przez nero312
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...