Skocz do zawartości

Nokia Lumia 820 vs Nokia Lumia 920


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ArioX,

Recommended Posts

Witam :D

 

Mam do was takie pytanie,czy ktos posiadal wyzej wymienione telefony,dokladniej chodzi o Lumie 920 gdyz posiadalem 820 ale problem w tym czy oplaca sie przechodzic na 920,wiec jakie wrazenia mialy osoby ktore uzytkowały 920 oraz jak ktos widzial jakies porownania telefonow to prosil bym.

Bo nie wiem czy jest sens kupywania 920....

 

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ale że jak? O płynność systemu raczej Ci nie chodzi bo już w 520 jest taka sama jak w 820 czy 920... czyli perfekcyjna.

 

A więc o same fony? I teraz jak my ci mamy odpowiedziec na to pytanie? Ja mam 920 bo 820 jest dla mnie za mala... ot co   :)

 

 

czy oplaca sie przechodzic na 920

To wg mnie nie jest pytanie na forum ale zadanie dla Ciebie - isc do salonu, porownac i zastanowic sie czego potrzebujesz   :) - to nie Android - urok i prostota WP8 polega na tym, ze nie musisz myslec nad tym jaki ma procesor i czy bedzie czy nie bedzie ci cięło. Myślisz tylko nad tym co ważne - czyli wygląd i wielkość :)

 

Porównanie:

http://uk.hardware.info/comparisontable/products/167205-167164

Lumia 820 jest nawet szybsza bo ma te same podzespoły a mniejsza rozdzielczosc :) - tyle ze ty tego nie zauwazysz - bo to WP8 :)

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze kolega wyżej, dla każdego co innego, tutaj fajne porównanie:

 

http://versus.com/pl/nokia-lumia-920-vs-nokia-lumia-820

 

 

ps. osobiście bym nie przeskakiwał z 820 na 920 bo jest to praktycznie to samo z tym, że 920 ma większy ekran, pojemniejszą baterię, więcej pamięci oraz lepszy aparat (pisząc tak z grubsza).

 

@ArioX - zamiast 620-stki skusiłem się na 820 heh ^_- (temat z wczoraj).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ale że jak? O płynność systemu raczej Ci nie chodzi bo już w 520 jest taka sama jak w 820 czy 920... czyli perfekcyjna.

 

A więc o same fony? I teraz jak my ci mamy odpowiedziec na to pytanie? Ja mam 920 bo 820 jest dla mnie za mala... ot co   :)

 

 

To wg mnie nie jest pytanie na forum ale zadanie dla Ciebie - isc do salonu, porownac i zastanowic sie czego potrzebujesz   :) - to nie Android - urok i prostota WP8 polega na tym, ze nie musisz myslec nad tym jaki ma procesor i czy bedzie czy nie bedzie ci cięło. Myślisz tylko nad tym co ważne - czyli wygląd i wielkość :)

 

Porównanie:

http://uk.hardware.info/comparisontable/products/167205-167164

Lumia 820 jest nawet szybsza bo ma te same podzespoły a mniejsza rozdzielczosc :) - tyle ze ty tego nie zauwazysz - bo to WP8 :)

 

To jak Windows działa płynnie załóżmy na Celeronie  2 GHz i 1 GB Pamięci ram, to nie potrzeba więcej ? No ja rozumiem że WP nie ma nic, ale żeby takie głupoty pisać. To tak jakbym na tym procesorze (2 GHz) chciał obrabiać zdjęcia. Mam system, ale do innych aplikacji jednak te 4 rdzenie po 3.5 GHz się przydają i więcej pamięci RAM, dlatego się bierze telefon mocniejszy, by móc korzystać z wymagających aplikacji, a że takich nie ma na WP, to już nie oznacza że działanie systemu, odpowiada za działanie innych aplikacji. Ciekawe czy tak samo doradzasz ludziom kupującym PC, system działa płynnie to i wszystko płynnie będzie działać.

 

 

Witam :D

 

Mam do was takie pytanie,czy ktos posiadal wyzej wymienione telefony,dokladniej chodzi o Lumie 920 gdyz posiadalem 820 ale problem w tym czy oplaca sie przechodzic na 920,wiec jakie wrazenia mialy osoby ktore uzytkowały 920 oraz jak ktos widzial jakies porownania telefonow to prosil bym.

Bo nie wiem czy jest sens kupywania 920....

 

 

 

Pozdrawiam

 

Co do tego postu, to tutaj jest kwestia własna, czy chcesz zmieniać telefon czy nie. Wiadomo nie raz wyższy numerek oznacza lepsze, ale lepiej poczytać o nie dociągnięciach. Było parę systuacji, w których dorobne nie dociągnięcia decydowały o tym, a nie innym wyborze. Przykład prosty, pozostać SGS2 czy SGS3 ? Padło na SGS2 z prostej przyczyny, szkło na ekranie pękało bez wyraźnej przyczyny, bo jest źle wyprofilowane.

Link to post
Share on other sites

 

 

ale do innych aplikacji jednak te 4 rdzenie po 3.5 GHz się przydają i więcej pamięci RAM, dlatego się bierze telefon mocniejszy, by móc korzystać z wymagających aplikacji, a że takich nie ma na WP, to już nie oznacza że działanie systemu, odpowiada za działanie innych aplikacji.
 

Na prawdę trzeba mieć duużo siły do was. Jeśli taki jest sprzęt to każda aplikacja ma działaś płynnie jak na konsoli, rozumiesz?

Link to post
Share on other sites

mozilla007, to by znaczyło, że na iOS też nie ma wymagających aplikacji, ponieważ iPhone 5 miał dual core i miał 1 GB RAM'u.

 

Android jest słabo zoptymalizowany i dlatego potrzebuje 4-rdzeniowego procesora i 2 GB RAM'u, więc mocne bebechy mogą się okazać za słabe. WP8 i iOS działa płynniej na znacznie słabszych podzespołach dzięki właśnie wspomnianej optymalizacji.

Link to post
Share on other sites

ArioX to napisz mi co co Ci taki dobry PC jak system na słabszym sprzęcie dobrze działa, to taki sprzęt jak masz jest nie potrzebny. Nie samym systemem człowiek żyje i że system dobrze działa, to nie oznacza że aplikacje działać będą dobrze, a tutaj Nokia leży bo każda aplikacja zamula cały telefon.

 

 

mozilla007, to by znaczyło, że na iOS też nie ma wymagających aplikacji, ponieważ iPhone 5 miał dual core i miał 1 GB RAM'u.

 

Android jest słabo zoptymalizowany i dlatego potrzebuje 4-rdzeniowego procesora i 2 GB RAM'u, więc mocne bebechy mogą się okazać za słabe. WP8 i iOS działa płynniej na znacznie słabszych podzespołach dzięki właśnie wspomnianej optymalizacji.

 

Akurat wymagania nowego Androida 4.3 są następujące: 800 MHz + 512 MB RAM, tyle wystarczy do poprawnego działania system, a że aplikacje wymagające są, bo są tak zaawansowane, to już inna historia. To tak jak porównać Painta, do Photoshopa. Paint Ci zadziała na słabym komputerze i tak jest na WP, ale za to Photoshop wymaga więcej i dlatego Androidy mają więcej, bo są bardziej zaawansowane aplikacje i system.

Link to post
Share on other sites

 

 

wymagania nowego Androida 4.3 są następujące: 800 MHz + 512 MB RAM, tyle wystarczy do poprawnego działania system, a że aplikacje wymagające są, bo są tak zaawansowane, to już inna historia.
 

Czy Ty zrozumiesz, że WP8 to nie Android? Apki są pisane tak, że mają działać na takim sprzęcie...

 

 

że system dobrze działa, to nie oznacza że aplikacje działać będą dobrze, a tutaj Nokia leży bo każda aplikacja zamula cały telefon.

Zamulony to masz mózg. Przestań pisać takie głupoty bo nie miałeś styczności z WP8 a wypisujesz takie rzeczy.

Link to post
Share on other sites

o Tobie mozilla007 już chyba w każdym poście pisałem... żal mi Cię że nie umiesz racjonalnie argumentować... tutaj NIE WIEDZĄĆ NAWET wymieniłeś największy plus WP8:

 

W WP8 wystarcza 512mb RAM i słabszy procesor... człowieku... jeśli aplikacja na WP8 potrzebuje 512mb RAM a na Androidzie najmniej 1gb to o czym to świadczy?

 

Więc jeśli nawet powiedzieć, że to wina aplikacji a nie samego androida to trzeba dojsc do innej konkluzji: Google ma gdzies uzytkownikow bo pozwala zeby aplikacje ktorym wystarcza 512mb RAM byly niezoptymalizowane tak aby potrzebowaly 1gb.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...