Skocz do zawartości

Zmieniać czy nie?


Recommended Posts

Aktualny mój sprzęt to:

 

Płyta: MSI B75A-G43

Procesor: Intel Celeron G530 (2M Cache, 2.40 GHz)

RAM: Kingston HyperX DDR3 4GB 1600MHz XMP CL9 Blu Single Channel

Grafika: Gigabyte Radeon HD 7850 2GB OC (GV-R785OC-2GD)

SSD: OCZ Agility 3 60GB

HDD1: 1TB Seagate Baracuda 7200.12 ST31000524AS

HDD2: 500GB Seagate Baracuda 7200.12 ST3500418AS

Mouse: Logitech G500 Gaming Mouse

Cover: Fractal Design Core 3000 USB 3.0

PSU: SilentiumPC Deus G1 500W 80Plus Bronze

Monitor: LG Flatron E2250T

OS: Microsoft Windows 8 Pro 64bit

 

Na takim zestawie bez problemu chodzą mi wszystkie gry. Gram we wszystkie gry w rozdzielczości 1920x1080 na ustawieniach Ultra, no może w bardziej wymagające tutuły np (BF3 online, Crysis 3) odpalam w High detalach.

Tak się składa że składając komputer okazyjnie kupiłem w/w Celerona G530 i tak już został... docelowo miał być jakiś Core i5 z 3 serii i chciałbym to zmienić...

Kilka dni temu udało mi się sprzedać jedną rzecz i mam teraz do dyspozycji 500 zł. Zastanawiam sie przyszłościowo nad lepszym procesorem, czyli Core i5. Gram głównie w gry sieciowe typu BF3, CS, Diablo 3 i fabularne typu Skyrim, Fallout NV, Dishonored, Bioshock 3, Wiedźmin 1 & 2. Czasami lubie odpalić jakąś nowość...

 

Czy warto już zmieniać na procesor Core i5 czy jeszcze poczekać? Za 500zł można kupić używany albo dołożyć 150zł do nowego. Brałem pod uwagę i5-3350P bez grafiki lub i5-3330... Powinny wystarczyć na jakieś 2 lata.... 

Zdaję sobie sprawę że nie jest to jakiś wypasiony sprzęt z procesorem z serii K ale mnie to wystarcza... rozdzielczość 1920x1080 to jest max mojego monitora i chwilowo mi wystarcza.... Coraz więcej gier wymaga 4-rdzeniowych procesorów więc może już najwyższy czas?

 

Link to post
Share on other sites
Gość DRAGOPL

Hey

Intel Core i5-3350P  To jak najbardziej dobry wybór 4 fizyczne rdzenie naprawdę dają wysoka, jak na tę cenę, wydajność w grach i niski pobór energii

Jeśli nie zalezy Ci na podkręcaniu jak najbardziej opłaca się kupić ten procesor do Twojego zestawu

 

Napewno odczujesz różnice między Twoim obecnym prockiem a i5-3350P

 

Polecam

Link to post
Share on other sites

Nowy procesor jak najbardziej. Różnica z grafiką czy bez tutaj nie ma dużego znaczenia, jeśli i tak grasz na dedykowanej. Integra z Intela może się przydać jeśłi konwertujesz jakieś filmy, bo jego algorytmy QuickSync daje naprawdę potężnego kopa przy konwersji :).

Zasilacz też powinien dać radę, bo i5 ma tylko 12watów większe TDP.

Link to post
Share on other sites

A kupować nowy czy szukać używki? Zapomniałem dodać że czeka chłodzenie Thermalight HR-01 z podstawką pod LGA1155.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Już od Ciebie zależy :). Ja się używek nie boję. Procesory to akurat taki sprzęt, że albo działa albo nie - nie ma takiego czegoś jak "procesor po przejściach"  -jak sie spali albo zepsuje to na amen. Unikałbym jednak używek podkręcanych, gdyż podkręcanie oznacza, że były one hardkorowo obciążane (chociażby do sprawdzenia czy po OC działają).

Edytowane przez wujekdobryzbojek
Link to post
Share on other sites

No tak ale jeśli chodzi o podkręcanie Intela to z odblokowanym mnoznikiem jest tylko seria K a ja mam płytę na B75 więc nie interesują mnie modele z serii K. Raczej wybiorę Ivy Bridge czyli treścią serię i5. Wystarczy mi najtańszy więc wybór padnie między i5-3350P a i5-3330. Nowy to 650-700zł, używanych nie spotkałem jeszcze na portalach aukcyjnych...

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...