Skocz do zawartości

Komputer nie włącza się po teście Prime95


Recommended Posts

Witam. Oto moja konfiguracja sprzętowa:

Intel Core i7 920 @ 4.2 GHz / Scythe Mugen 2
Gigabyte GTX 680 WindForce x3 4 GB
Kingston HyperX 12 GB 1600 MHz CL9
BeQuiet StraightPower 600W
MSI x58 Pro


Mój problem jest bardzo dziwny. Mianowicie postanowiłem, że wymienie paste termoprzewodzącą na procesorze z MX4 na IC Diamond 7 Carat w celu zmniejszenia temperatur. Co ciekawe wcześniej procesor też trzymał to 4.2 GHz, zrobiłem to żeby mój procek miał lepsze życie.

Cała sytuacja wygląda tak:

1. Komputer działa. ( proc 4.2 ghz)
2. Wymieniam paste.
3. Odpalam kompa ( temperatury w idle około 30 C)
4. Ściągam Prime95 i go odpalam.
5. Wychodzę z pokoju, wracam a komputer sam się wyłączył. Za każdym razem gdy próbuję go uruchomić na chwilę włączają się wetylatory ale i tak po ułamku sekundy padają.


Co się stało z moim komputerem? Pomóżcie proszę! Dodam jeszcze, że wciskałem na płycie główej przyciski restartujące bios.

Link to post
Share on other sites

wyciąg baterię z płyty na 5 min. i sprawdź

jak nie ruszy to odłącz wszystko ,zostaw tylko procesor z chłodzeniem i pł.główną + zasilacz

i spróbuj odpalić jak będą 3 piknięcia to montuj RAM ,

jak nie będzie to sprawdź jeszcze zasilacz

jak zasilacz ok ,to tylko został ci CPU i MOBO

Link to post
Share on other sites

Zrób tak jak Ci powyżej piszą.

Obstawiam padniętą płytę główną, możliwe że poszła sekcja zasilania CPU - zobacz czy nie ma tam nic osmolonego. CPU raczej sprawne.

Możesz jeszcze raz powpisnać wszystkie zasilania. Spróbuj również odłączyć zasilacz z 230V na 5-10min chodź wątpię by to pomogło.

Link to post
Share on other sites

Witajcie. Wracam do Was po próbie odratowania mojego komputera. Zrobiłem tak jak mówiliście - najpierw na 5 minut wyjąłem baterie z płyty głównej. Nic to nie dało. Następnie odłączyłem dysk, zostawiłem jedną kość ram i wyjąłem gpu. Komputer również nie ruszył. Na samym końcu wyjąłem ostatnią kość ramu. Niestety, to samo. Sprawdziłem również cpu. Nic nie jest osmolone, zabrudzone a pasta jest idealnie nałożona. Komputer przy każdej próbie włączenia reaguje tak samo - przez ułamek sekundy zapalą się wentylatory ( mam ledowe ) i koniec. Pamiętam,że kiedyś komputer też nie chciał się uruchamiać,ale po kilkunastu minutach wszystko wracało do normy <~~~ wtedy nic nie podgrzewałem żadnym programem. Nie rozumiem dlaczego tak się stało. Wcześniej komputer chodził na tych 4.2 ghz, testowałem go i było ok. Powiedzcie mi to ja zawiniłem czy po prostu płyta padła bo miała paść? I jaką płytę pod lga 1366 polecacie? Zamierzam go znowu kręcić i nie chce takich niespodzianek. I7 920 2.66 ghz średnio pasuje do gtx 680 4 gb...

Edytowane przez TornadoNew
Link to post
Share on other sites

to ty zawiniłeś - i cpu lub płyta padła ,bo miała cię dość  :P

jakby ciebie ktoś szarpał za uszy z częstotliwością 4,2GHz zamiast 2,6 to też byś padł

 

a zasilacz sprawdziłeś ? odłącz go od płyty głównej ,dysków 

zostaw podłączony tylko napęd DVD i wciśnij power na obudowie

kręci się wentylator w zasilaczu i tacka w DVD wysuwa się  ?

Link to post
Share on other sites

hehe śpiący już jestem 

 

http://obrazki.elektroda.net/65_1242820628.gif

 

 

 

 

TornadoNew podpni zasilacz wyłącznie do prądu i zewrzyj jakimś kabelkiem zielony kabelek .....

 

 

tu się nie do końca zgodzę

zasilacz przed zwarciem tych pinów musi !

być obciążony ,poprzez podłączenie do niego np. napędu DVD

Edytowane przez QaziG
Link to post
Share on other sites

Zaczytuje mojego ulubionego nauczyciela "maybe yes, maybe no, maybe baby I don't now"

 

tak całkiem na poważnie to nie pamiętam czy odpinałem wszystko czy nie, ale wydaje mi się że bez obciążenia też rusza i żyje, przetestuje jeszcze na jakimś staruszku boś mnie nastraszył :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...