Skocz do zawartości

SSD do 550zł nowe Samsungi czy Plextory?


Recommended Posts

Witajcie, za jakiś czas dodaje do mojego kompa dysk SSD, w tej chwili mam 550zł. Możliwe że coś się jeszcze zmieni na początku przyszłego miesiąca zwiększając kwotę do 800zł. Jaki dysk jest wart swojej ceny w przedziale 550-800zł, proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witajcie, za jakiś czas dodaje do mojego kompa dysk SSD, w tej chwili mam 550zł. Możliwe że coś się jeszcze zmieni na początku przyszłego miesiąca zwiększając kwotę do 800zł. Jaki dysk jest wart swojej ceny w przedziale 550-800zł, proszę o pomoc.

 

Tak trochę zastanawiam się nad SSD systemowym, choć trochę szkoda mi pieniędzy. Zwróciłem uwagę na nowe Plextory M5Pro Xtreme.

Link to post
Share on other sites

Podobno jest nowa funkcja w Samsung Magican 4.2, tak zwana RAPID Mode która zwiększa potencjał dysku. Czy na Samsung 840 PRO zadziała, czy może jest to taki chwyt marketingowy?

 

Sprawdź te zapowiadane Plextory Xtreme - na benchmark jest news o nich. Najbardziej mnie zainteresowało to, że bez względu na wiek/ilość zapisów-odczytów nie tracą szybkości. A to chyba przypadłość SSD.

 

No i Plextory to 5 lat gwarancji. Średni czas pracy między awariami to 2 400 000 godzin. Widocznie wiedzą co robią.

Edytowane przez uppersilesian
Link to post
Share on other sites

Te 5lata od Plextora zbytnio mnie nic nie daje, co 2 lata wymieniam dysk. Chociaż w tej chwili mam mentlik w głowie między Samsung 840 EVO/PRO a tym Plextorem...

 

To jak ja.

Chociaż mnie dochodzi jeszcze kwestia, czy w ogóle kupować SSD? Ale jeśli kupię, to raczej ten z serii Xtreme. Różnica w cenie pomiędzy M5P a M5P Xtreme (zapowiadanej, bo nie mogę znaleźć w sprzedaży) to 30 zł.

Edytowane przez uppersilesian
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...