Skocz do zawartości

"no bootable device insert boot disk and press any key"


Recommended Posts

Witam.

Mam taki problem, że kiedy włączam komputer to wyświetla się taki napis "no bootable device insert boot disk and press any key". Kiedy nacisnę jakiś klawisz to wyświetla się to samo i tak w nieskończoność.

 

O dziwo problem ustępuję kiedy odłączę  komputer całkowicie z prądu i podepnę go z powrotem. Jest to uciążliwe bo muszę mocna się schylać i sięgać za komputer. 

 

Jak myślicie, o co tu może chodzić i jak temu zaradzić?

Link to post
Share on other sites

Ale przeskanowałem tymi programami wszystkimi i nie wykryło żadnych problemów :/


http://farm8.staticflickr.com/7365/9611643355_f66af15ef2_b.jpg

 

 

Po systemowym sprawdzeniu plików dzisiaj wyskoczyłu mi jakieś błedy. Dziwne bo jak wczoraj sprawdzłem to żadnych nie było

Link to post
Share on other sites

no mówiłem ,że siada

dla bezpieczeństwa zrób sobie obraz/kopię całej partycji systemowej lub dysku C: na WD 1TB ,

bo masz pewnie miejsce

później format c: lub chkdsk /f jak ci napisało i jeżeli naprawi to OK

a jak nie ,to ewentualnie możesz przywróćić skopiowaną partycję na c:

nie zapomnij przy tworzeniu obrazu partycji {dysku c} zaznaczyć ,żeby zapisało MBR dysku

i utworzyć dysku CD startowego np.Paragona HD managera

ja do tego używam Paragon Hard Disk Manager

Edytowane przez QaziG
Link to post
Share on other sites

zanim bym go oddał ,to bym sprawdził ,czy na 100% zepsuty ?

więc odpaliłbym tego chkdsk /f niech sprawdza i naprawia ,ale wcześniej zabezpieczyłbym swoje dane

bo może to chwilowe niedomaganie powstałe np. podczas złego wyłączenia kompa ,czy coś

i wtedy ci odeślą dysk jako sprawny ,a mogłeś sam naprawić ...

Link to post
Share on other sites

Witam. 

Do poprzednich rzeczy doszło jeszcze jedno, mianowicie gry wyłączają mi się po tym jak np. w fifie 13 chcę wejść do trybu menedżera albo  w metro LL jak wciskam "kontynuuj grę". Myślę że jest to powiązane z tym dyskiem...

 

W folderze z fifą pojawia się potem plik crash

Edytowane przez wojo12
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...