Skocz do zawartości

Czy opłaca się dokupić kartę muzyczną?


Recommended Posts

Moja płyta główna zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek ALC 887. Mam obecnie słuchawki ze wzmacniaczem Ibox, jest to dokładnie taki zestaw: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/iBox_HPI_7000_VB_-_nadzywczajne_sluchawki-15578.html

 

Podłączając ten wzmacniacz do integry dźwięk jest bardzo cichy, i lepszy uzyskuje już nawet podłączając słuchawki do głośników, tzn. przy regulatorze głośności mam wejśćie na jacka. Czy opłaca się kupić kartę dźwiękową - nową bądź używaną, do kwoty 100 zł, i czy napędziłaby ten zestaw i uzyskałbym większą głośność ? Ważne jest by sterowniki do tej karty były aktualne pod Windows 7 i nie musiałbym bawić się w jakieś nieoficjalne drivery żeby sprzęt w ogóle działał. Dodam, że preferuję słuchawki - nie głośniki więc jeśli jakość obecnego zestawu by mnie nie zadowalała to mógłbym zdecydować się na zakup nowych słuchawek - np. CAL!, bądź AKG K420, K512.

 

Link to post
Share on other sites

Hearthland93

 

Zdecydowałem się jednak do kupna karty dźwiękowej. Co do słuchawek to byłem dzisiaj u wujka, który ma bodajże SB Audigy i do tego głośniki Logitech Z906. Właśnie od niego dostałem te słuchawki, i po odsłuchaniu podłączonych słuchawek bezpośrednio przez jacka do tego regulatora głośności od logitechów, naprawdę słuchawki mnie miło zaskoczyły. Głośność była całkiem niezła a jakość bardzo dobra - inaczej tego nie umiem opisać bo nie jestem audiofilem :). Jaką więc kartę dźwiękową byś polecił do "obsłużenia" słuchawek ? Będę korzystał jeszcze z tego wzmacniacza, który jest w zestawie- jeśli nie wiesz o czym mówię to spójrz w link z 1 postu. Co do budżetu na dźwiękówke to jak powiedziałem - fajnie byłoby dostać coś do 100 zł, używane lub nowe jednak jeśli będzie na prawdę opłacało się dołożyć trochę zł to nie będzie problemu ponieważ chce być zadowolony ze sprzętu.

Link to post
Share on other sites

ja w tej chwili licytowałem xtreme music, możesz się też zainteresować audigy zs 2. A z nowych xonar dg.

Na pewno lepszy efekt uzyskasz mając lepsze słuchawki + integra aniżeli słabe słuchawki + karta.

Już pal licho , chodzi mi jeżeli mają wysoką skuteczność, niewielki opór to napędzi je byle co a same słuchawki dużo dadzą już same.

Co do twoich słuchawek to się nie wypowiem, nie znalazłem żadnej wzmianki o nich, nie przesłuchiwałem więc nie wiem czy to kiszka/czy ok słuchawki, choć strzelam że kiszka :/

Zawsze wzmacniacz słuchawkowy lub karta wpłynie na dźwięk więc może napisz co byś chciał uwypuklić że tak powiem w odsłuchu ? :D

Edytowane przez Hearthland93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim chodzi o głośnosc. Kiedy podłączam wzmacniacz z zestawu do integry a następnie do niego słuchawki to jest niesamowicie cicho i nie widzę różnic jakbym podłączył same słuchawki do integry. Te słuchawki mają wbudowane 8 głośników i chodzi mi o to by je napedzic czego np. przeciętna mp3 lub telefon nie potrafi. A z tego co czytałem to i tak bez dźwiękówki się nie obejdzie. Co więc polecasz ? Wydawać ponad 100zł na xtreme music lub xonara dg, czy kupić coś tańszego a w razie nie wystarczającej mocy i jakosci po prostu zmienić słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Hearthland93 Więc kupno Xonara DG byłoby dobrym wyjściem ? Poczytałem o nim i jest podobno w miarę dobry do słuchawek, i spokojnie obsłuży modele do 150 ohmów. Czy nie wychodzi na to, że od kupna karty "nie ucieknę" ? Ponieważ wydaje mi się, że gorzej będzie z jakością dźwięku gdybym tego AMPa podłączył do integry. A nawet jeśli warto kupić AMPa to czy dostanę jakiś sprzęt w kwocie +/- 150 zł ?

 

Edit: A przy okazji, jakbyś ocenił Twoje słuchawki, tzn. MRDJ i AKG 420 ? Słyszałem, że pierwsze są wyjątkowo dobre jak na swoją cenę i grają jak słuchawki z większej półki cenowej niż ta do której należą. 

Edytowane przez Darczez
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie decyduje się na Xonara DG. Widzę, że bez karty się nie obejdzie. Może i moje słuchawki nie są zbyt znane ale z tego co patrzyłem na ich specyfikacje to powinny dać radę, a jeśli moc lub jakość przy większej głośności by mnie nie zadowoliła to pomyśle o kupnie jakiś sprawdzonych nausznych słuchawek. Tak czy inaczej wolę nie mieszać integry z AMPem. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Maxelle jest łatwo napędzić, mają mało bassu, ale da radę zmodować, są wytrzymałe w cholere, pałąk z metalowego stelaży, przewód dobrze wykonany, jeśli chodzi o docisk to jak w akg k518, mocno uciskają ale to zależy od rozmiaru głowy. Jeśli chodzi o dźwięk, jest taki funowy,  masywny, taki mający sprawić przyjemność. Góra troche ciemnawa, ciężko tak dostrzec szczegółowość. Jak dla mnie outdoor fajny sprzęt, w filmach się świetnie sprawują, a do tego z np. sound blasterem, albo xtreme music są na prawdę fajne. Jedyny minus ? Twarde pady.

 

AKG 420 - inna konstrukcja , półotwarte, na outdoor sprawdzą się ale nie w komunikacji publicznej. Grają dosyć podobnie, ale mają fajniejszy punktowy bass, do tego według mnie mają przyjemniejszy w odbiorze dźwięk, to znaczy nie zrozum mnie źle ale na dłuższe odsłuchy po 5 h to siłą rzeczy wybierzesz coś otwartego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...