Skocz do zawartości

Zmiana 3870x2 na...???


Recommended Posts

Witam

na początek confing kompa:

CPU Q6600@3.6GHz 1.36v

Płyta Gigabyte P35 DQ6

Ram 2x2GB @1066MHz cl5

GP: ATI 3870x2 Asus TOP ROG bios mod 875MHzGPU 2000MHz DDR3

Zasilacz BeQuiet StraightPower 700W 2x6pin PEG

HDD 2x500GB F3 raid 0

Chłodzenie wodne na CPU

Monitor LCD 22 1650x1080 w niedalekiej przyszłości 24 1920x1200

Wydajność:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4ec0e7cea7c0de76.html

 

Wiec planuje zmianę grafiki. Ktoś zapyta po co?- bo na tą nie założę chłodzenia wodnego, jest głośna w grach i grzeje mi całą budę :P

Chodzi mi o zmianę na coś lepszego ale max do 550zł. Wiem żeby wykrzesać 20tys w 3dmarku trzeba coś pokroju 5830 albo Gtx285 a tego nie kupimy za 550zł.

Chce żeby w 1920x1200 żadna gra nie przycinała na max ustawieniach(crysis, gtaIV ,metro2003 nie wliczamy;p)

Więc co polecacie a jak już jakiś model to proszę brać pod uwagę że karta będzie max kręcona na vmodzie i wodnym. Więc interesują mnie karty o mocniejszej sekcji zasilania niż referaty i mile widziana programowa zmiana napięcia.

Link to post
Share on other sites

jezeli juz bys sie uparl na wymiane grafiki w tej cenie to jsdynym sensownym pomyslem jest gtx260

ale za takiego trzeba dac ze 100 zl wiecej niz chcesz wydac

ale i tak to jest malo oplacalne tak zeby sensownie wymienic karte to albo cos typu 5850,5870 albo nadchodzace fermi ktore swoja droga zapowiadaja sie dosc ciekawie :P

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hmmm Właśnie zdaję sobie sprawę obecna grafika nie ma konkurenta cena wydajność i żeby kupić coś choć trochę lepszego trzeba dać 2x wartość karty albo i lepiej ;/

Grafika jest warta coś koło 350-400zł.

Ma razem 640SPu na 875MHz,67GB/s 32ROP- i to jej daje takiego kopa (ilość ROP) w porównaniu z nowymi ATI serii 57xx lub 48xx więc GTX 260 wydaje się sensownym rozwiązaniem ale znowu prąd, bez dx11 , cena więc się nie opłaca znowu.

Więc po długich rozważaniach są 2 wyjścia -albo zakup 5770 np asus Cucore albo msi howk i kręcenie do 1 - 1.1GHz GPU i pamięci do 5.6GHz a potem dokupienie drugiej albo pozbycie się kilku wad obecnej grafy czyli hałas i temp przez pokombinowanie z blokami wodnymi na gpu i radiatorami na DRAM i VMR. Zresztą zobaczcie ile to jest roboty-

http://images48.fotosik.pl/276/69c19f624c568511m.jpg

ps-czy ktoś wie czy trzeba chłodzić układ PLX- ten pomiędzy gpu- obecnie nie ma radiatora ale nawiew na niego jest.

Link to post
Share on other sites

ale wiesz 5770 brakuje spro do gtx-a260 ktorego tak samo mozna podkrecic do pozadanej wartosci po za tym jest tez w mare dobra dostepnosc jakiegos lepszego chlodzenia do takiej karty...

pobor pradu?duzy byl w gtx 260 65nm a teraz gtx-y sa robione w 55nm i wcale tego pradu tak duzo niebiora

3870x2 jest a tyle specyficzna karta ze watpie ze znajdziesz do niej jakies chlodzenie

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Na dzień dzisiejszy można zmienić na 5770 w cenie nieco wyższej od tych 550 PLN, tyle że to się nie opłaca, bo wzrost wydajności będzie mały. lepiej poczekać jak stanieją Radki serii 5 i kupić w niższej cenie 5830/5850. To są dobre grafiki do Full HD.

Link to post
Share on other sites

Upewniacie mnie tylko w przekonaniu że nie warto narazie wymieniać i na razie zostawiam 3870x2.

A mam pytanie z innej beczki- jaki 5770 najlepszy jest do kręcenia czyli który ma lepszą sekcje zasilania, lepsze pamięci lub inne bajery typu układ voltera lub inny z IC2(programowa zmiana napięcia z windy) Uwaga- nie obchodzi mnie chłodzenie i system chłodzenia bo i tak WC będzie.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

"Wiec planuje zmianę grafiki. Ktoś zapyta po co?- bo na tą nie założę chłodzenia wodnego, jest głośna w grach i grzeje mi całą budę :wariat: "

 

Tak, a może by tak wykonać blok wodny na własny projekt?

Mało jest zdolnych ludzików, co Ci wyfrezują takie coś, że mucha nie siada, trzeba tylko dać zapytanie w odpowiednie (nie mogę na benchmark reklamować) miejsce.

 

 

Osobiście hd3xxx x2 bym teraz nie zmieniał 32 rop, 32 tmu i 128 (640) procesorów strumieniowych. Po co !

Link to post
Share on other sites

Danny nie chwaląc się właśnie jestem takim zdolnym ludzikiem i już dawno mam wyfrezowane bloki i zrobione i 2 mi teraz wolne leżą po chipsetu w p35 DQ6 nie trzeba chłodzić a drugi blok leży wolny po geforce 9800GT.

Luknij na wczorajszą operację wodowania:

http://images47.fotosik.pl/277/7bf1b2702733112cm.jpg

http://images41.fotosik.pl/272/165baa93f122b733m.jpg

http://images49.fotosik.pl/277/499ff05e06286437m.jpg

http://images38.fotosik.pl/273/5065fc8f21e75599m.jpg

I teraz mam temp 2xgpu w IDLE 20stopni a w benchmarku, gry 35stopni max

Tylko jeden problem-na tej karcie jest 4fazowa cyfrowa sekcja zasilania która produkuje 60A na 1.35V(odczyt z Voltera) więc trochę Wat jest.Bez nawiewu układów nie da się dotknąć a jak dodałem wentylatorek30x30 to 95 stopni wg odczytu jest.

Musze jeszcze sprawdzić jakie temp zniosą te układy w sekcji zasilania.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

To gratuluję !!!

Tylko widzisz, jak nie zadbasz o sekcję zasilania, karta poleci... Mi chodziło o zrobienie bloku, gdzie płyn będzie przepływał poprzez wszystkie ważne układy (czyli nie dwa maleńkie bloczki, tylko spory kawał miedzi na gpu + sekcja + ewentualnie drugi blok na 2 gpu. Będzie bezpiecznie.

Wracając do temperatur, to są rewelacyjne, gdyby nie ta sekcja.

 

P.S.

Albo zamontuj (nie wiem czy zmieścisz tam) spory radiator w cichym wentylem nad sekcją, bo to maleńkie coś, to nawet z wiatraczkiem nie nadąży. Zostawiam to Twojemu pomysłowi, gdyż widzę, że dasz radę :wariat: Tak trzymać!

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no to zeczywiscie strasznie duzo :P

no ale rozwiazesz ten problem i sprawa sie szczesliwie zakonczy :menda:

:wariat: moze spróbuj tam jakis radiatorek dociac i przymocowac nastepnie na to wentylator no i tak musi byc

te radiatorki na wspomnianej sekscji zasilania sa stanowczo zamale uwazam ze zainstalowanie wiekszego i odmuchanie go wentylatorkiem powinno rozwiazac problem :D

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...