Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu sprzętu komputerowego


Recommended Posts

Ostatnio sam próbowałem ułożyć swój zestaw sprzętu komputerowego, troche bazowałem na poradnikach benchmark.pl, komputer ma byc tylko do gier, i szczególności do tych nowszych.

Chciałbym by na nim poszło na w przyszłości GTAV na najwyższych ustawieniach albo coś koło tego :P 

Mój budżet to 4000zł. choć sam go troche przekroczyłem.

Ale przechodzac do mojego zestawu to tak:

 

System operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 PL 64-bit OEM (GFC-02062)

 

Płyta główna MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)

 

 Procesor Intel CORE I5-4670 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54670

 

 Karta graficzna Sapphire VAPOR-X Radeon HD 7970 GHZ Edition 3GB 11197-12-40G

 

Dysk twardy Dysk Hitachi Deskstar 7K1000.C, 1TB, SATAII, 7200RPM, 32MB (HDS721010CLA332)

 

 Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White

 

Zasilacz Corsair VS650 CP-9020051-EU

 

 Asus Napęd DVD -/+RW, E-Green 24x (Czarny Panel), SATA, BULK (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) - następca modelu DRW-24B5ST/BLK/B/AS

 

Pamięć RAM Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)

 

Razem wyszło jakieś 4022zł

Jeszcze nie mam obudowy bo nie wiem jaką wiec tu mozecie mi doradzić.

Chciałbym też wiedzieć czy dobry zestaw wybrałem, jeśli nie to co zmienić.

Z góry wielkie dzieki :P

Link to post
Share on other sites
Płyta główna MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) Procesor Intel CORE I5-4670 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54670

To jest niekompatybilne. Dwie różne podstawki.

 

Dysk zmień na tańszy Seagate ST1000DM003 lub WD Caviar Blue.

 

Zasilacz zmieniłbym na XFX Core 550W.

 

Obudowę doliczyć do tego co masz teraz?

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to zła płyta lub zły procek (dokładniej to ten procesor nie wejdzie na socket na płycie) musiałbyś zmienić procesor na i5 3570k różnica w wydajności minimalna ok 5%(słabszy ale tańszy)  . A jeżeli masz zamiar w przyszłości podkręcać to zwróć uwagę na dopisek "K" przy procesorze. Nie wiem ile kosztuje ta karta ale chyba bardziej byłoby opłacalnie wziąć gtx 770 np od MSI lub Gigabyte. 

Link to post
Share on other sites

Ok w takim razie chyba wybiore twój zestaw, a miałem ich sporo bo na 3 forach pisałem :P

Na takim kompie pogram na wysokich detalach przez jakis czas ( mam taka nadzieje ) :P

No wiec dzieki serdeczne , no chyba że macie jeszcze jakies uwagi :)

 

Ach i znacie jakiś fajny dobry sklep gdzie bedzie tanio i komputer zmątują przyokazji( inny niż, morele.net)

Edytowane przez PietraNOS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...