Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie słuchałem tych, którzy ostrzegali przed WD Green i właśnie straciłem dane na 2 miesięcznym dysku.

 

Chciałbym kupić coś zdecydowanie bardziej trwałego, najlepiej dwie sztuki do spięcia w RAID 1. Pojemnośc 500GB w zupełności wystarczy. Dysk będzie działał jako systemowy Win7 i przechowywał dane na drugiej partycji.

Niby jest WD Red no ale już trochę jestem zrażony do tej firmy i jej produktów.

 

Co polecicie?

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że ogólnie nie straciłeś zaufania do WD przez to wydarzenie, gdyż akurat same Greeny to wielka kupa i nieporozumienie....od siebie w tym wypadku polecam szybkiego i cichego blue:

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-353686/

Który będzie idealnym wyborem.

Link to post
Share on other sites
Ja poleciłbym wd black i 5 lat gwarancji...

WD Black to też niezła kaszana...głośny jak cholera (99,9% przypadków), zresztą 5 lat gwarancji to nie wszystko, bo do Blue na przykład można dokupić dodatkowy rok gwarancji za 15zł.

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam nadzieję, że ogólnie nie straciłeś zaufania do WD przez to wydarzenie, gdyż akurat same Greeny to wielka kupa i nieporozumienie

 

WD Green to dobre dyski, ale nadają się na magazyn nie pod system. Jeśli używać je zgodnie z przeznaczeniem to nie można im nic zarzucić.

 

Jeśli lubisz ciszę to WD RED jest najlepszym wyborem. Dodatkowo jest on przystosowany do pracy 24h na dobę, więc o jakość nie trzeba się martwić. Posiada 3 letnią gwarancję. Dobrą opcją jest też wcześniej wspomniany Segate Barracuda, który jest jednym z najwydajniejszych dysków lub WD Blue.

 

Tak dla informacji dyski 1 TB są nieznacznie tylko droższe od 500 GB, więc zastanów się jeszcze nad wyborem. ;)

Link to post
Share on other sites

WD Green to dobre dyski, ale nadają się na magazyn nie pod system. Jeśli używać je zgodnie z przeznaczeniem to nie można im nic zarzucić.

 

To że są dedykowane na magazyn to chyba nie znaczy że będą awaryjne praując pod systemem. Sądziłem że seria Green będzie trochę wolniejsza niż Red czy Black ale nie że padnie po 2 miesiącach od zainstalowania Windows.

Link to post
Share on other sites

ale te dyski nie nadają się pod system z powodu bardzo częstego parkowania głowic.

 

i w związku z tym działają wolniej ale nie powinny się tak psuć a w sieci pełno informacji o tym żeby nie kupować WD Green.

 

Poczytałem recenzje, oszacowałem jeszcze raz ilość potrzebnego miejsca na dysku i wychodzi że nawet 250GB będzie wystarczające (100 na system i programy, 50 na dane). No to może SSD 250GB? Jak jest z awaryjnością nowej generacji?

 

Komputer w którym dysk będzie używany służy tylko do pracy (programowanie) i nie będzie używany codziennie. "Do wszystkiego" mam inny komputer więc nie ma problemu że SSD się szybko zużyje bo będzie non-stop zapisywany.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

i w związku z tym działają wolniej ale nie powinny się tak psuć a w sieci pełno informacji o tym żeby nie kupować WD Green.

 

Parkowanie głowic ma na celu oszczędzanie energii i nie powoduje tego że dyski są wolniejsze. WD Green jest nieznacznie wolniejszy od Segate Baracuda czy WD Blue.

 

Producent przewidział również, że głowice mogą tak sobie zaparkować tylko 300 tysięcy razy, więc podziel sobie tą wartość przez 8s i zobacz ile czasu dysk przepracuje. Teraz już wiesz dlaczego nie poleca się tych dysków pod system. ;)
 

Koszt zakupu SSD 256 GB to około 800 zł. Awaryjność się zmniejszyła przez wprowadzenie lepszych kontrolerów i raczej szanse, że napęd padnie są małe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...