Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 
 

Piszę w sprawie laptopa na studia, nie będzie to mój jedyny komputer na studiach - będę miał jeszcze stacjonarkę, więc nie chce na niego wydawać za dużo pieniędzy.

Będzie mi on służył na uczelni(ogólnie poza domem) głównie do prowadzenia notatek.

Przeglądałem trochę ofert i wybrałem trzy ciekawe propozycje:

http://allegro.pl/laptop-asus-s46ca-wx074h-i3-3217u-5gb-500gb-win8-i3469195441.html

http://allegro.pl/samsung-535u3c-a6-4455m-4gb-500gb-hd7500-win8-i3468130667.html

http://allegro.pl/laptop-lenovo-s400-i3-4gb-500gb-hd7450m-428866-d-i3472570319.html

 

Do każdego z nich oczywiście mam uwagi :)

 

Asus jest dziwnie tani - poza allegro ceny zaczynają sie od 2200 zł

Ustawienie klawiszy kierunkowych w Samsungu mi sie nie podoba

A Lenovo jest bez systemu operacyjnego

 

Chciałem się zapytać o jakieś opinie na temat każdego z nich - być może używał ktoś z was.

Oraz chciałem się dowiedzieć, czy nie ma jakiś innych ciekawych propozycji na laptopy w tym przedziela cenowym - do max 1800 zł - taniej to lepiej

Link to post
Share on other sites

Asus ma najlepszy procesor ale ma najgorszy serwis w razie WU.

Najlepszą jakośćwykonania z tych 3 ma samsung.

Lenovo s400 ma najsłabszą baterię

 

ZE stajni Lenovo można dostać znacznie lepszego Lenovo m490s z i3 i dyskiem SSD Bateria równie słaba co w twojej propozycji ale reszta bebechów zdecydowanie na + w tym dysk SSD da mega kopa w płynności i komforcie użytkowania.

Albo troche z innej beczki Dell vostro 3360 z biznesowej serii della a zatem jakośćwykonania będie znacznie wyższa niżwe wszystkich tych laptopach. Do tego gwarancja będzie w trybie Next buSiness Day., Ma procek i3 niskonapięciowe IIgen a więc troche słabsze niż i3 ulv IIIgen.

 

Podsumowująć albo jakosć i ponadprzeciętna solidność albo wydajność.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za zainteresowanie, modele które podałeś są ciekawymi propozycjami. Mam jedynie prośbę - mógłbyś podać choć 2 propozycję tak o 200 i 300 zł tańszą?

 

Po prostu zastanawiam się czy jest sens wydawać 1800 zł, skoro laptop nie będzie głównym komputerem

Link to post
Share on other sites

Skoro ma to być sprzęt do robienia notatek na studiach a Ty będziesz miał też stacjonarke, to może warto rozejrzeć się za ultrabookiem w stylu np. Toshiby. Bo wiadomo, że za bajeranckiego ultrabooka trzeba zapłacić niestety trochę więcej, no i ta Toshiba przekracza też Twój budżet. Pozostawiam to do przemyślenia:)

Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch co podałeś to właśnie nad DELL'em myślałem, bo lenovo jest za drogie. Znaczy nie ma u mnie sensu wydawać dodatkowej kasy na wydajność - nie potrzebuje jej. Filmy, muzyka i internet + WORD i proste programowanie nie są wymagające względem podzespołów.

 

Wziąłbym tego DELL'a od ręki tylko nie wygląda on najlepiej :D Jest naprawdę cienki i lekki, a to chyba największe atuty przy noszeniu go :)

 

Dzięki wielkie za opinie, teraz tylko zostaje przemyśleć czy wygląd czy jakość :]

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...