Skocz do zawartości

Komputer dla grania i nagrywania prosze o pomoc [3550]


Recommended Posts

A co myślicie na temat tego zailacza nie modularny ale cena przestepna, noi w koncu to OCZ http://www.agito.pl/...221-479794.html

Ten ma zasilanie do kart 1x6pin i 1x6+2 pin, więc z 2 kartami trzeba by się bawić w przejściówki z molexów itd. Nie szukaj na siłę oszczędności na zasilaczu, albo odpuść to SLI.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

A ten http://www.agito.pl/zasilacz-be-quiet-pure-power-l8-600w-80plus-bronze-bn224-221-865554.html?attr=2239-551658

lub ten chieftec http://www.agito.pl/zasilacz-chieftec-ctg-650c-650w-modularny-80-221-680843.html?attr=2239-551658


Dobrze idąc śladem BlueMike wybrałem ten zestaw http://www.morele.net/inventory/info/Z28DlZ/ tylko czytałem opinie na tmat tego xfx i wcale nie takie dobre ;/


A i zauważyłęm że na morele nie dostaje się kodu na gre :/

Edytowane przez AndroxiPL
Link to post
Share on other sites

A ten http://www.agito.pl/zasilacz-be-quiet-pure-power-l8-600w-80plus-bronze-bn224-221-865554.html?attr=2239-551658

lub ten chieftec http://www.agito.pl/zasilacz-chieftec-ctg-650c-650w-modularny-80-221-680843.html?attr=2239-551658

Dobrze idąc śladem BlueMike wybrałem ten zestaw http://www.morele.net/inventory/info/Z28DlZ/ tylko czytałem opinie na tmat tego xfx i wcale nie takie dobre ;/

A i zauważyłęm że na morele nie dostaje się kodu na gre :/

No nie no bo przecież lepiej wziąć gorszy sprzęt dla jednej głupiej gry...

XFX bardzo dobra konstrukcja, długo na rynku, sprawdzona. A prawda jest taka, że każdy może hejtować sprzęt. Fanboy'owi AMD dasz i7 3970X a on i tak Ci powie, że jego phenom X6 jest wydajniejszy...

Link to post
Share on other sites

Słuchaj ty albo nie czytałeś tego tematu :D Albo mnie nie zrozumiałeś chodziło mi o to,że na morele nie ma kodu bo miałem kupować na agito,ale skontaktowałem się juz z morele i dodają gre tylko nie umieścili informacjii.A ty mnie zrozumiałeś co do tego chyba że chce brać karte z amd. A co do tego zasilacza to poprostu przeczytałem pare opini,że jest głośny.Jest Ale według mnie jest tylko1 minus jego cena mnie boli;/

Link to post
Share on other sites
zytałem opinie na tmat tego xfx i wcale nie takie dobre ;/

Zainstalowałem tych zasiłek (XFX 450W - 550W) kilkadziesiąt sztuk - jedne z najlepszych zasilaczy z jakimi miałem styczność. Nie wiem skąd takie masz opinie, ale to bez dwóch zdań najlepszy zasilacz w tej cenie. Bebechy Seasonica, niska awaryjność, jest od X lat na rynku więc sprawdzony przez czas, mocny i stabilny - certyfikat tylko Bronze, no i kabel do mobaska mógł by być te 10cm dłuższy, ale w tej cenie niema co się spodziewać cudów - i tak jest bardzo dobrze  :) Jedyna wada, tak naprawdę, to brak modularnego okablowania.

Co do hałasu - hmmm, mogę potwierdzić że potrafi być głośny, ale musisz spełnić określone warunki, czyli szarpnąć z niego powyżej 80% jego całkowitej mocy np. XFX 550W zaczyna dziwnie buczeć w okolicach 450-520W - żeby pociągnąć tyle musisz mieć naprawdę mocny sprzęcior. Intel i5 po OC, czy nawet i7 po OC (mowa o s1155 / 1150) plus gtx780 / 7970 pociągnie około 300-400W. Dopiero SB-E z 6rdzeniami po mocnym OC, plus high-end gpu sprawią że XFX 550W zacznie być słyszalny (buczy sobie najzwyczajniej w świecie). 

Ewentualnie możesz trafić na sztukę z walniętym wentylatorem, ale w przypadku tego modelu to naprawdę trzeba mieć pecha.

Link to post
Share on other sites

Androix sprawdź w sklepach :

Esc.pl

Morele.net

Saturion.pl

Agito.pl

Techland.pl

 

Morele potrafi zawieść jeżeli chodzi o czas realizacji i jest dosyć trudny kontakt z nimi. 

Z esc.pl problemów większych nie miałem, podobnie z Saturionem. Agito podobny moloch do Morele, no i techland jeszcze jest wart uwagi.

Link to post
Share on other sites

Z tego co sprawdzałem te same części na techplanet drożej o 30 zł z czego hr macho niedostępny na esc i saturion nie ma tego zasilacza z tego co patrzyłem są tylko mocniejsze wersje a i na agito też nie ma tej zasiłki ;/


Androix sprawdź w sklepach :

Esc.pl

Morele.net

Saturion.pl

Agito.pl

Techland.pl

 

Morele potrafi zawieść jeżeli chodzi o czas realizacji i jest dosyć trudny kontakt z nimi. 

Z esc.pl problemów większych nie miałem, podobnie z Saturionem. Agito podobny moloch do Morele, no i techland jeszcze jest wart uwagi.

Jaką ty masz opinie o morele i agito bo chciałem napóźniej do jutro zamówić zestaw by doszedł do piątku najpóźniej bo koniec wakacjii

Edytowane przez AndroxiPL
Link to post
Share on other sites

W sumie to ja sam niie wiem jak wiadomo ten xfx 650 przekraczal troche mój budżet a gdy usłyszałem,że spokojnie 550 uciągnie to  pomyślałem o oszczędności :D Ale w sumie nie wiem powiedz poprostu czy co bardziej się opłaca brać 550 czy 650 w końcu zasiłke nie kupuje na 2 lata czy 3 tylko mam nadzieje że posłuży do być może rozbudowań configu 

Link to post
Share on other sites

Spoko ale ja zapytałem tylko, co bardziej się opłaca wiem,że dużo zadaje pytań niektóre trochę bez sensu,ale wolę się dopytać,żeby nie potrzebnie nie przepłacać i tak potem tego nie wykorzystać


Robiąc nie potrzebny spam w temacie chciałem tylko spytać co o tym sądzicie,to tylko taka propozycja z innego forum która jest dla mnie bezsensu ale zerknijcie http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72619&s=77608&s=77564&s=77781&s=72453&s=73528&s=74684 a i zamiast tej gtx 680 to ma nicy byc radek 7970


Dobra a więc zdecydowałem sie na ten zestaw co podawałem czyli ten http://www.morele.net/inventory/info/Z28DlZ/ tylko teraz mam pare pytań,

1 Czy na tym zestawie spokojnie będe mógł nagrywac z gier typu Far cry 3 BF 3 itp

2 Czy na tym zestawie możliwie pociągnie Bf 4 Gta 5 Czy wiedzmin 3 wiem wymagania są jeszce malo snane tylko spekulacyjne

3 Słyszałem o morele różne opinie np : zamiast 24 godzin czekałem na towar 5 dni,towar przyszedł uszkodzony,problem z serwisem,niemili pracownicy itp biore to z serwisu opineo co o tym sądzicie

4 Czy zamawiając zestaw i wybierajac kurier i pobranie kurierowi czyli gotowke place kurierowi i czy to wygląda tak że mam podane kiedy kurier przyjedzie itp

5 Czy płacąc kurierowi będę mógł otworzyć towar i sprawdzić czy wszytko się zgadza itp

6 Czy jeśli po odjechaniu kuriera otworze dajmy na to płyte głowną i bedzie uszkodzona jak mogę ją wymienić

7 Czy po złożeniu Pc odrazu da sie instalować system,to mój pierwszy raz składam sam całego pc,wcześniej tylko np rozbierałem i wymieniałem częśći itp zmiana pasty itd.

8 Czy pasta Artic Mx-2 która posiadam będzie dobra do wykorzystania czy lepsza orginalna z hr macho

Edytowane przez AndroxiPL
Link to post
Share on other sites

IMO nawet na takim 760 sobie we wszystko pograsz- patrząc na bebechy konsol nowej generacji, dopóki nie wyjdą następne nie będzie potrzebna zmiana. Minus jest taki, że tym zestawem wracamy do punktu wyjścia czyli deus i haswell. Ja z morelami nie miałem żadnych problemów. Tak dostaniesz informacje kiedy przyjedzie kurier. To jest WSKAZANE aby przejrzeć przesyłkę przy kurierze... 6. To się nazywa reklamacja. 7. Ustawiasz boot z dysku i instalujesz system- tyle. 8. MX2

Link to post
Share on other sites

Spoko ten zestaw tylko dałem po to by zobaczyć,co wy o tym myślicie bo mnie zameczali na innym forum ze hawelle lepsze:P

A i jeszce takie pytanko ile bedzie gdzies brał ten zestaw prądu ?


.


Taki mały ref chciałem złożyć zamówienie dziś,stąd pytanie czy odpowie ktoś na pozostałe pytania ???

Edytowane przez AndroxiPL
Link to post
Share on other sites

 

 

Taki mały ref chciałem złożyć zamówienie dziś,stąd pytanie czy odpowie ktoś na pozostałe pytania ???
Google i jazda. Do tego miło by było jak byś przeczytał regulamin sklepu.

1, Nie - kup i7 i co najmaniej dwa HDD + SSD, wtedy będzie dobrze, a tak to bida, ale coś tam ponagrywasz 

2. Pociągnie, ale jak ...

3. Zgadza się  ;)

4. Zależy od kuriera czy ma usługę śledzenia paczki

5. Wypadało by raczej - czyt. regulamin sklepu 

6. Masz 10 dni na zwot bez podawania przyczyny, albo możliwość skorzystania z gwarancji itp.

7. Jak wszystko dobrze wykonasz to tak

8. MX-2 będzie lepsza

Link to post
Share on other sites

Google i jazda. Do tego miło by było jak byś przeczytał regulamin sklepu.

1, Nie - kup i7 i co najmaniej dwa HDD + SSD, wtedy będzie dobrze, a tak to bida, ale coś tam ponagrywasz 

2. Pociągnie, ale jak ...

3. Zgadza się  ;)

4. Zależy od kuriera czy ma usługę śledzenia paczki

5. Wypadało by raczej - czyt. regulamin sklepu 

6. Masz 10 dni na zwot bez podawania przyczyny, albo możliwość skorzystania z gwarancji itp.

7. Jak wszystko dobrze wykonasz to tak

8. MX-2 będzie lepsza

 

2 Jeśli nie zrozumiałeś o co mi chodzi z pociągnie czy czy będzie się dało grać w te gry przynajmniej na srednich :D

1 Kup i7 mm przecież w temacie było że chce nagrywać a teraz kup i7 :P Mam drugi HDD 1 TB a SSD kupie w przyszłości 

7 A co chodzi jak wszystko dobrze wykonasz :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...