Skocz do zawartości

Która opcja wydajniejsza ? 2100zł


Recommended Posts

Siema mam pytanie która opcja będzie najwydajniejsza, zależy mi na płynnej grze przy wysokich detalach w bf4, watch dogs no i żeby dało się pograć za niedługo w wiedźmina 3 ;)

 

opcja pierwsza: i5 3350p + gigabyte gtx770

 

opcja druga: fx 8320 + gigabyte gtx770

 

Czy jest sens dopłacania do i5 ? Obejrzałem mnóstwo testów fx'a i wydaje mi się że on także umożliwia grę w pełnej płynność przy wysokich detalach nawet w bf3 przy 64 graczach. Tak wiem że stare gry na nim wolniej działają ale czym bardziej nowsza gra tym wydaje mi się że na fx działa lepiej np taki crysis 3 lub bf4 prezentowany na topowym fx.

 

Reszta zestawu to:

 

Obudowa: Spc gladius m40

Dysk: Seagate 1tb 

Ram: Kingstone 4gb+2gb ddr3

Zasilacz: Spc deus m1 650w

 

Wyżej przedstawione podzespoły już mam, został mi tylko do wyboru procesor i karta, płytę główną będę brał jakąś najtańszą gdyż nie potrzebna mi usb 3.0, sata 3 oraz nie planuje oc, może kiedyś ale na chwile obecną nie przewiduje. Monitor rozdzielczość 1360x768, wiem że ta karta będzie się marnować przy tej rozdzielczości ale wolę mieć zapas niż ma być na styk xd Pozdrawiam 

Edytowane przez kursoman
Link to post
Share on other sites

Specyfikacja komputera, na jakim pokazany zostanie Battlefield 4 na Gamescomie 2013:

  • płyta główna: Asus 990FX Sabertooth
  • procesor: AMD FX8350
  • karta graficzna: 2x AMD Radeon HD7970
  • pamięć RAM: Corsair Vengeance 8GB (2x 4GB) 240-Pin DDR3 1866
  • dysk twardy: Corsair Neutron GTX 120 GB SSD

To daje do myślenia, chociaż wydaje mi się że intel dalej bedzie wydajniejszy w grach. Zresztą przy rozdzielczości 1360x768 nie zauważysz pewnie różnicy.

Link to post
Share on other sites

Silniki Frostbite nie obciążają mocno CPU, nowa jego odsłona ma to robić trochę mocniej niż poprzednia, ale patrząc na to jak delikatna była wersja tego silnika w poprzedniej odsłonie BF, nie spodziewajmy się szału ....

 

 

 

Nowe konsole beda na podzespołach amd (?!) więc jest szansa, ze nowe gry beda bardziej zoptymalizowzane pod ich produkty

 

A co ma konsola do PC ? Przecież to zupełnie inna technologia, procesor technologiczny, co mają Jaguary z konsoli do Vishery z PC. Czy za czasów nV w konsolach, gry na PC optymalizowane były pod nV ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...