Skocz do zawartości

SLI GTX660 (MSI TWIN FROZR III) - problem z wyłączeniem 3D


Recommended Posts

Drodzy,

 

Mam następujący problem. Posiadam 2 karty GTX 660 MSI TWIN FROZR III. Po włączeniu opcji Maximize 3D performance w Nvidia Control Panel, we wszystkich grach (przeglądarce Chrome też), miga mi obraz.

http://www.techpowerup.com/forums/attachment.php?attachmentid=48402&stc=1&d=1347489350

(powyżej grafika która przedstawia o którą część NvidiaCP mi chodzi)

 

Podejrzewam, że karty chcą wyświetlać obraz przystosowany do okularów 3D, niestety nie mogę tego za nic wyłączyć. Skutkuje to tym, że nie mogę grać w układzie SLI (chyba, że będę chciał dostać epilepsji...).

 

Wydajność przy włączonym SLI znacznie wzrosła. W Skyrim mam teraz stałe 60FPS, gdzie wcześniej było to raczej 30-40FPS.

 

Załączam filmik który nagrałem. Jakość niestety nienajlepsza, ponieważ został nagrany telefonem, ale FRAPS w ogóle nie potrafił tego zarejestrować (stąd też wiem, że to pewnie karty wyświetlają obraz 3D, więc programy to pomijają bo nie widzą w tym żadnego problemu...).

http://www.youtube.com/watch?v=D9BHA9IuL9c&feature=youtu.be

 

Czy ktoś wie w jaki sposób włączyć SLI, żeby nie było powyższej sytaucji? Czytałem na zagranicznych forach, na stronie Nvidii i nigdzie nie znalazłem podobnego przypadku :/ Każdy mówi, że to jest jedyna opcja, żeby włączyć SLI i u mnie akurat to średnio działa. 

 

Z góry dziękuję za wszelkie pomysły na rozwikłanie tej zagadki :)

 

Dodaję speckę mojego sprzętu:

Obudowa Cooler Master HAF 932 Advanced
Płyta główna MSI Z77A-GD55 Intel Z77 LGA 1155 (3xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)
Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155, 22nm, 77W,
G.Skill RipjawsX DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 (F3-1600C9D-16GXM)
Zasilacz Be Quiet! Dark Power PRO 10 650W 80PLUS Gold, 
Chłodzenie CPU Thermalright True Spirit 140 Black White
Karta graficzna 2x MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III
Dysk SSD Corsair CSSD-F128GBGS-BK

Chciałbym jeszcze dodać, że próbowałem odinstalowywania sterowników (poszczególnych, wszystkich), instalowania starych sterowników, etc..

 

Problem występuje we wszystkich grach i na przeglądarkach (w przeglądarce miga sam obszar strony, toolbary W7 i Chrome są okej). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, lub czytał o czymś podobnym?

 

Wielka prośba o pomoc, bo w tej chwili wyczerpałem zasób całej mojej wiedzy i marnuje mi się w sumie jedna nie używana karta :/

Edytowane przez losiolek55
Link to post
Share on other sites

Tak, jest wyłączony w control panelu. Nie pomogło wyłączanie przez start -> wszystkie programy -> nvidia -> disable 3d :/ próbowałem wciskać ctrl+t podczas gry, ponieważ czytałem, że u niektorych to działa jednak nic z tego nie wyszło.

 

Próbowałem włączać stereoskopowe 3d jednak nie chciało mnie przepuścić dalej bez podłączenia sprzętu który odbiera tę technologię (czytałem żeby spróbować włączyć i wyłączyć).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...