Skocz do zawartości

Win 7 64bit - klatkowanie


Recommended Posts

Komputer moj to i5 , 4gb ram 1600mhz (działaja na 1066mhz) plyta MSI p55cd53 , GTX 275 , zasilacz ocz 600 i dysk twardy samsung 250gb serial ata II 8mb 7200ob/m. Przesiadłem sie z Xp na win7 64bit. i np. far cry 2 klatkował mi na dx10 przy 50-60 fps po wpisaniu gfx_maxfps 45 w konsoli wtedy przestało klatkowac , natomiast w bad company 2 czy fallout 3 nie da sie wpisac w konsoli komendy i gry wymieniione prze zemnie klatkują(coś jak by nie wyrabialo odświeżanie monitora) , nie to zeby byly sciecia bo nawet nie przycina , po prostu szarpie (laguje) jak kto woli(single player).Bioshock 2 natomiast z opcja dx10 chodzil mi za :sciana: , metro 2033 tak ze ddobrze brz przyciec ani szarpnieć tyle tylko ze lapal czasem spadek podczas duzej akcji.Dziwna jeszcze sprawa z Cod 4 MW na xp nie mialem nawet pierdniec , na win 7 przycinalo co 2-3 sec. czasem ustawalo ale znowu wracalo system mam OEM , zaktulizowany , nowe sterowniki do grafy , wszystkie zapory off , system czysty ale podejrzewam wlasnie jego za te nieprzyjemnosci! ale nie jestem pewien jeszcze odnosnie dysku twardego , bo gdy robilem rozpoznanie podzespołow przez syst. to wykazal mi procek , grfika , oceny 72 , 73 a za dysk dostalem 59pt. Zainstalowalem znowu xp i zrobie testy jezeli wszystko bedzie ok z tymi grami na banq bedzie to wina system. tylko pytanie teraz co w systemie moze powodowac te lagi? (wybor zgodnosci sys. probowalem i jako administrator tez aplikacje otwieralem , nic to nie poprawilo dzialania gier)

Link to post
Share on other sites

Proponuję sprawdzić sterowniki, V-sync raczej tu nie będzie miał nic do rzeczy, bo ogranicza fps do 60, ale jakoś obrazu jest znacznie wyższa! Napisałeś, że wyłączyłeś firewall'a co było głupim posunięciem, więc może być tak, że po prostu masz wirusa.

Link to post
Share on other sites

Virusa? robilem juz 5 formatów , v-sync. i w grze i besposrednio w sterownikach wymuszałem włączenie i wyłączenie to samo w grze i nadal to badziewie! np. battlefiled bad company 2 nie gram nawet jeszcze w multi bo najpierw chce skonczyc single player ale nie moge bo mnie draznia te szarpniecia , nie mialem tego wczesniej! a teraz mam i nie wiem dlaczego? zauwarzyłem że w grze przy mojej rozdzielczosci (1680x1050) jest odświezanie 59hz a ja mam w systemie ustawione na 60hz , a odnosnie zapory to wyłaczyłem ja tylko na czas testowania gier! , aktualizacje tez powyłączałem! sterowniki do grafy testowalen najstarsze i najnowsze , co prawda nie robilem testu 3dmarkiem ale nie wiem co by to moglo wykazac ;/

własnie przetestowalem bad company na xp 32bit i zero problemow gra chodzi powyzej 50-112 fps i zadnych szarpniec!! ŻADNYCH!!

Link to post
Share on other sites

moze mi ktoś w koncu.... pomóc? na xp gry chodza dobrze na win 7 szarpią!! przeciez to nie jest normalne zeby gry na tym systemie chodziły gorzej skoro gracze chwalą ten system i wypowiadaja sie w samych superlatywach ze wieksza wydajnosc itp. czy moze byc to wina dysku przez to ze jest najsłabszym ogniwem z posród moich podzespołów?(tak przynajmniej sysystem weryfikuje mój komputer) lub czy moze byc to wina procesora albo plyty lub karty? moze jakąś opcje w biosie trzeba zmienic?... mam jeszcze pamieci 1600mhz ale chodza mi na 1066 , jezeli ustawie na 1600 to procesor sie podkreca do 3.20 i grzeje sie za mocno , moze tez byc wina tego ze pamieci za nisko ustawione?

Link to post
Share on other sites

A ten Win 7 to oryginał, czy jakaś cudowna wersja super okrojona np.z torrenta ?

na tym sprzęcie co masz to chyba powinno śmigać płynnie.

sprawdź przy okazji dysk np.hd tune czy nie ma jakiś bad sectorów i jak możesz temperatury

na karcie graficznej bo wydaje mi się że może coś być z nią albo ze sterami.

Link to post
Share on other sites

wersja oem windowsa razem z kompem kupowalem! temp. wszystkie normalne nic sie nie grzeje! tłumcze po raz kolejny ze nie jest to przycinanie , zawieszanie sie tylko szarpanie , nie radzi sobie z wysokim fps! to samo mam w fallout 3 w krypcie wszystko plynnie a jak wyjde na powierzchnie i obracam myszka do okoła to tez szarpie! mam fps 75-80 i przeskuje i podczas szarpniecia ten fps skacze to samo w bad company 2 i far cry 2 ale na dx10! a na dx9 far cry nawet nie pierdnie! jest to ewidentna wina sterownikow , systemu nie wiem? nie mam juz pomysłu co moge jeszcze zrobic?

moj brat mam win.7 32 bitowy pozyczyc od niego i zainstalowc cxy to nie ma sensu?

 

no i du*a !! zainstalowałem 32 i też gó**o pomaga! o co tu kur... chodzi?? dlaczego na xp wszystko chodzi dobrze a na win 7 nie/?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...