Skocz do zawartości

GTX 470 Jaki Zasilacz


Recommended Posts

Witam

Kupiłem Kartę Asus GTX 470 + chłodzenie Zalman VF3000 i zastanawiam się jaki zasilacz wybrać chwilowo mam Tracer 4Life 400 W

chciałbym kupić tak do 200 zł

http://allegro.pl/tagan-780w-tg780-bzii-modularny-gwarancja-i3478469016.html
http://allegro.pl/coolermaster-700w-max-realpower-m620-modularny-i3470822404.html
Link to post
Share on other sites

Podaj resztę sprzętu...

Nie sądzę, aby była Ci potrzebna tak duża moc jaką ''zaproponowałeś sobie'' w pierwszym poście - zupełnie bezsensowne wyjście...Pamiętaj o tym, że nie najważniejsza jest moc, którą natomiast trzeba odpowiednio dobierać w zależności od sprzętu.

Mi się wydaje, że bezproblemowo styknie Ci już XFX Core 450W lub Deus G1 500w, no ale podaj tą resztę sprzętu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up: LoL, żartujesz :D ? Ten zasilacz to czarna lista, totalny szajs...przy nim nawet jest szansa na (po mojemu nazywane ''boom'') w postaci uszkodzonych podzespołów komputera...Nie ma co ryzykować, naprawdę, nic przyjemnego, zapewniam Cię...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ten tracer może być lekko za słaby do 470-ki jak masz mocny proc 

Tommy, jak Ty to delikatnie ująłeś ;)

Ja bym się bał w ogóle podłączać GTX 470 do tego zasilacza, bo karta potrzebuje dużo prądu, a nie wiadomo, jak zasilacz będzie się zachowywał w stanie niemalże 100% obciążenia.

 

Za 200zł szału nie będzie, ale jakiegoś Deus'a 500w kupisz (jako minimum).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tej cenie zdecydowanie lepszym wyborem będzie XFX 550w:

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

Mocy w zupełności wystarczająco - nawet pod platformę intela wraz z twoim 2500k, którego wnioskuję, że będziesz rozbudowywał...Pomijając ten fakt zasilacz ten jest zdecydowanie solidniejszy, jednym słowem - nie ma on sobie nic do zarzucenia i wspomnę po raz kolejny, że jest lepszym wyborem w konkurencji z Deusem, w dodatku nie potrzebna Ci tak duża ilość mocy jak w przypadku Deusa ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze taka opcja w rewelacyjnej cenie.

Modularny z 3 letnią gwarancją.

 

Rewelacyjna to ona była, teraz jest typowa za to co oferuje. Mnie ganiasz za przechwalanie SPC, to ty nie rób tego z TT;) Podnieśli ceny dostosuj swoje wypowiedzi i to co polecasz.

 

W tej cenie zdecydowanie lepszym wyborem będzie XFX 550w:

Mocy w zupełności wystarczająco - nawet pod platformę intela wraz z twoim 2500k, którego wnioskuję, że będziesz rozbudowywał...Pomijając ten fakt zasilacz ten jest zdecydowanie solidniejszy, jednym słowem - nie ma on sobie nic do zarzucenia i wspomnę po raz kolejny, że jest lepszym wyborem w konkurencji z Deusem, w dodatku nie potrzebna Ci tak duża ilość mocy jak w przypadku Deusa ;)

Ogólnie to dobry zasilacz ;) , jednak XFX też ma wpadki, przeczytaj sobie ta reckę (:

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=225

Przy dużym obciążeniu lini 12V naprawdę zaczyna się załamywać jego stabilność.

Oczywiście to bardzo dobry zasilacz, ale nie jest tak, że jest idealny bez wad jak twierdzisz;) Do tego W przypadku do M1 ma jeszcze kable na stałe i to dużą ilość. Ta sam wada co w Deusach G1 - te kable trzeba gdzieś schować, a jest ich naprawdę dużo (4xPCI-E;P) ;) Brak zgodności z C6/C7 najnowszym od Intela, słabsza moc na przyszłość i nie należy do cichcyh (często zaczyna terkotać wentylator). Ma też jednak inne zalety, o których nie napisałeś - ma japońskie kondensatory i 5 letnią gwarancję po rejestracji (ale trzeba odsyłać za granice - w Polsce do 2 lat realizowana). I te dwa powody mogą naprawdę kogoś do niego przekonać bo to jego największe zalety ;)

 

 

Oczywiście, że jest - Be Quiet L8 CM 530W w cenie 253,08zł - Cichy, modularny, certyfikat Bronze, 3 lata gwarancji....co do jakości firmy Be Quiet, to chyba nie muszę się rozpisywać.

 

 

Obudowy i wentylatora masz rację, ale już w środku jest typowy HEC - wcale nie jest robiony jakoś specjalnie na BQ;P Ma problemy przy dużych obciążeniach z regulacją napięć i szumami na liniach, do tego posiada chińskie kondensatory (chodź większość to Teapo 85 stopni i nawet znajdzie się jeden-dwa Japończyki - niezła mieszanka;P). Jest jednak naprawdę MEGA cichy - to jest jego największa zaleta. Tutaj nie ma konkurencji raczej w tym przedziale cenowym z takimi mocami ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie wychodzi, ty to tak interpretujesz aby móc się pośmiać - dla zasady ;)

 

Pod niektórymi względami deus jest lepszy, pod innymi jest gorszy - jak to bywa w życiu ;) L8 technicznie to przeciętny zasilacz (klasa Smart SE - a droższy o 20-30%) , ale mega cichy. XFX to głównie gwarancja , żywotność kondensatorów i okablowanie. Deus masz najlepszą regulację napięć, i odpinane kable w w cenie Smart SE. Wszystko ma swoje wady i zalety. Jak to bywa w życiu ;)  Każdy ma też wady to co wymieniłem.

 

Więc teraz mam nadzieję, że już dobrze zrozumiałeś to co chciałem przekazać.

 

Ps. Smart SE 730 stał 280 zł, więc jednak 320 zł to 40 zł różnicy . Smart 750W stał na pewno 300 zł, teraz 350 zł - jak widać chyba TT zaczyna drożeć po prostu. Może niedługo wróci do starej ceny.

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Wiesz czytając to po raz kolejny proponuję przemyśleć pewną kwestię firmie SPC. Skoro uważasz / SPC uważa Deusa M1 za tak wspaniały zasilacz (technicznie lepszy od Be-Quiet L8, XFX) to może warto wymienić w nim wentylator na lepszy jakościowo, zmniejszyć obroty i będzie to według SPC "najlepszy zasilacz" do 300zł. Ja mam nieco inne zdanie na jego temat ale nie o to tutaj chodzi.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...