Skocz do zawartości

Kupno laptopa (za ok 2800 zł)


Recommended Posts

1) Kwota przeznaczona na zakup: 2800 zł

2) Rozmiar matrycy : 15 - 17 cali, co do rozdzielczości nie jestem pewny, myślałem, o 1600/900 ale może lepiej wziąć mniejszą

3) Główne zastosowanie: internet, gry, filmy

4) Miejsce użytkowania: głównie w domu

5) Wymagania specjalne :matryca raczej matowa, mała awaryjność :)

6) Osobiste preferencje : laptop z systemem, jestem raczej zdecydowany na samsunga, ze względu na ograniczenia budżetu myślę albo o 17 calowym laptopie, albo o 15 calowym +dysk ssd do niego, a jeśli tak to jaki najlepszy do 400 zł 120-128gb?

7) Własna propozycja (model wybrany samemu):

I opcja

Samsung NP550P7C SO4PL za którego zapłacę ok 2800 zł, jako plus przemawia za nim to że ma 17,3 cala, a jako minus to rozdzielczość 1600/900 bo nie wiem czy przy takiej rozdzielczości będę mógł pograć w bardziej wymagające gry

II opcja
Samsung NP550P5C S05PL + dysk ssd adata lub kingston za taki zestaw też zapłacę ok 2800 zł, plusem jest tutaj dysk ssd, ale minusem mniejszy ekran, i mniej ramu

II Opcja

Lenovo Y580 i7 gf660 - wcześniej myślałem jednak nad tym modelem, jednak znacząco przekroczył mój budżet, poza tym czytałem, że bezawaryjność nie jest jego mocną cechą, więc raczej go odrzucam

 

@down: faktycznie, pisałem to trochę w biegu i wyszło jak wyszło, już postarałem się troszkę zmienić ;)

Edytowane przez shawnz
Link to post
Share on other sites

a jak jest z jego awaryjnością bo różne rzeczy można na ten temat wyczytać, ja wyjeżdżam za granicę na jakieś 2-3 lata i nie będę miał łatwego dostępu do serwisu gdyby coś się stało, a sam nic nie zdziałam bo się nie znam? nie chciałbym też się bawić w jakieś modyfikacje dysk zamiast napędu itp. Martwią mnie też fatalne opinie o serwisie lenovo:(

 

tak też się zastanawiam bo przeglądając ofert lenovo y580 i najtaniej z i7 znalazłem za 2899 tylko że 4gb ramu
http://allegro.pl/la...3489149455.html

a taki sam model tylko z 8gb ramu kosztuje aż 3 289 zł
http://allegro.pl/le...3472429667.html

i tu pytanie czy nie taniej wychodzi kupienie tej pierwszej opcji i dołożenie ramu? bo różnica w cenie spora 400 zł 

 

to tylko tak z ciekawości pytanie bo jeśli zdecydowałbym się na lenovo to z i5 albo z i3


dzisiaj znowu przeczytałem 2 opinie o fatalnym serwisie lenovo wiec ostatecznie rezygnuje z tego modelu i zastanawiam się nad 3 opcjami samsunga
 
i tu kilka pytań
 
1. Czy opłaca się brać 17 cali, chodzi mi głównie o gry czy to nie spowoduje spadku wydajności.
2. Czy opłaca się brać w wyższej rozdzielczości (1600/900) również chodzi mi o gry czy to nie będzie znacząco wpływać na ich wydajność
3. Którą z tych 3 opcji polecacie:)?
 
 
znalazłem jeszcze taką opcję z procesorem i7?
Edytowane przez shawnz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...